چگونه خسته‌کننده‌ترین و وقت‌گیرترین وظایف خود را خودکار کنید، حتی اگر ندانید چگونه کدنویسی کنید

[ad_1]

مانند هر صاحب کسب و کاری (و پدر و مادر)، زندگی من پر از وظایف بی فکر، وقت گیر، اما با این حال ضروری است. هر ماه باید همون دو تا فرم پی دی اف رو به صورت الکترونیکی امضا کنم و برای حسابدارم بفرستم. هر هفته باید ناهار مدرسه فرزندم را سفارش دهم و هزینه کنم. هر روز باید (اعتراف می کنم که کمی عصبی هستم) آمار ترافیک مقالاتم را بررسی کنم.

اینها انواع کارهای کسل کننده و تکراری هستند که من و تقریباً هر حرفه ای مشغول دیگری در آنجا آرزو می کنیم که به شکلی جادویی ناپدید شوند. اما متأسفانه، من نه دستیار شخصی دارم و نه مهارت کدنویسی. آیا من به طور بی پایان امضا را در اسناد چسبانده ام و فراموش کرده ام که منوهای غذاخوری مدرسه را دانلود کنم؟

اتوماسیون برای کاملا غیر فنی

کلایو تامپسون، روزنامه‌نگار و نویسنده فناوری، در یکی از مفیدترین پست‌های رسانه‌ای که چندی پیش با آن مواجه شده‌ام، می‌گوید خیر (حداقل برای ما برنامه‌نویسان غیر فنی – اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید، می‌توانند از خواندن دست بکشند). در حالی که برای کتابش با صدها برنامه نویس صحبت می کرد کدگذارانتامپسون این واقعیت غیرمنتظره را تأیید کرد که کسانی که مهارت های فنی جدی دارند تقریباً همیشه این نوع تعمیر و نگهداری خسته کننده زندگی را با بیت های مینیاتوری کد به نام اسکریپت خودکار می کنند.

برخی اسکریپت‌هایی داشتند که هر روز برنامه‌های تلویزیونی مورد علاقه‌شان را در سایت‌های تورنت بررسی می‌کردند و سپس آنها را به‌طور خودکار دانلود می‌کردند. برخی اسکریپت‌ها را اجرا می‌کردند تا هر روز از نظر ذکر نام شرکتشان در توییتر یا ردیت بررسی کنند و آنها را در صفحه‌گسترده کپی کنند. یکی اسکریپتی داشت که تامپسون گزارش می دهد که خروجی یک پنل خورشیدی را بررسی کرده و هر روز برای او پیامک می فرستد.

وادار کردن ماشین‌ها به انجام وظایف خسته‌کننده و تکراری به این روش برای من یک قدرت فوق‌العاده به نظر می‌رسد، اما تامپسون در ادامه توضیح می‌دهد که او نیز یاد گرفته است که کامپیوترش را وادار کند تا سخت‌ترین کارهایش را به عهده بگیرد. او یک اسکریپت نوشت تا تکالیف پسرش را بررسی کرده و دانلود کند، یکی دیگر را برای پیامک عناوین اخبار بین‌المللی به او، و سومی را نوشت تا او را از وضعیت کتابش در آمازون مطلع کند.

و اینجاست که همه چیز، حداقل برای من، غافلگیرکننده شد. تامپسون اصرار دارد که یادگیری ایجاد این کمک‌های کوچک بسیار ساده‌تر از آن چیزی است که کد هراسی در میان ما تصور می‌کنیم.

“بعضی از فوق العاده مفیدترین کدها اغلب علم موشک نیست. این اسکریپت های ساده ای مانند اینها هستند. به همین دلیل است که برای علاقه مندان و برنامه نویسان سرگرمی مفید است. باز هم، من از آن دسته هکرهایی هستم که فقط یاد می گیرند. به اندازه کافی – و نه بیشتر – برای حل مشکلی که دارم. اما معلوم شد که برای خودکار کردن بسیاری از چیزهای خسته کننده بیش از اندازه کافی است! او می نویسد.

گزینه های بدون کد برای افراد کاملاً کد هراس.

وسوسه انگیز به نظر می رسد و تامپسون حتی یک کتاب آنلاین رایگان با عنوان فوق العاده پیشنهاد می کند خودکار کردن مطالب خسته کننده با پایتون، که می تواند اصول اولیه را به شما آموزش دهد. من مطمئن هستم که این یک منبع شگفت‌انگیز است، اما با نگاه کردن به اسکریپت‌های نمونه کوچک تامپسون و دانستن بی‌کفایتی خودم، هنوز کمی مشکوک بودم. به همین دلیل است که از خواندن آنچه تامپسون در ادامه می نویسد خوشحال تر شدم.

“شما حتی نیازی به دانستن نحوه نوشتن کد برای انجام این کار ندارید. این روزها، ابزارهای کم کد و بدون کد زیادی وجود دارند که به شما امکان می دهند انواع کارهای کسل کننده و تکراری را حذف کنید. یکی از محترم ترین آنها اگر این پس آن باشد، اما این روزها تعداد بیشتری وجود دارد – مانند Zapier، یا Workflows در iOS، یا بیت‌هایی از جاوا اسکریپت و فیلتر کردن در Gmail، یا Power Automate در Windows و Automator در macOS، “او ادامه می‌دهد.

ممکن است خوانندگانی که از فناوری آگاه هستند برای کسانی از ما که هنوز از این ابزارها استفاده نمی کنیم با خنده زوزه بکشند، اما مطمئن هستم که من تنها گروهی نیستم که با فناوری پایین از این ایده هیجان زده شده است. این ابزارها ممکن است فقط پنج دقیقه در اینجا و 15 دقیقه در آنجا صرفه جویی کنند، اما این می تواند سلامت عقل و بهره وری بیشتری را هر هفته به شما اضافه کند. من شخصاً پیشنهاد تامپسون را قبول می کنم و سعی می کنم برخی از خسته کننده ترین کارهای تکراری خود را خودکار کنم. در مورد شما چطور؟

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]