چگونه بفهمیم که آیا به درمان یا فقط یک مربی خوب نیاز دارید؟

[ad_1]

وقتی مایک سالگوئرو مایکل جلینک را در یک شرکت خارج از سایت ملاقات کرد، او می دانست که بالاخره کسی را پیدا کرده است که به او کمک کند تا مشکلاتی را که بر نحوه تعامل روزانه او با مردم تأثیر می گذارد، حل کند.

جلینک که روانپزشک و مربی اجرایی دارای مجوز است، اکنون دو بار در ماه با سالگوئرو کار می کند، از زمانی که سالگوئرو در سال 2015 سرویس اشتراک گوشت با کیفیت بالا را تأسیس کرد. درباره درک اینکه من کی هستم، چه چیزی در سرم وجود دارد، محرک های من چه هستند، و آگاهی از نحوه عملکرد آگاهانه آنها در طول مکالمات.

به گفته موسسه کوچینگ در مک‌لین، وابسته به دانشکده پزشکی هاروارد در بلمونت، ماساچوست، 70 درصد افرادی که مربیگری دریافت می‌کنند از بهبود عملکرد کاری و مهارت‌های ارتباطی مؤثرتر بهره می‌برند. در اینجا نحوه انتخاب یک مربی یا یک درمانگر و نحوه تشخیص اینکه به کدام یک نیاز دارید، آمده است.

مربی خود را بشناسید

علیرغم آنچه ممکن است تبلیغ کنند، همه مربیان نمی توانند یا نباید درمان ارائه دهند. کارلا بیوینز، استاد ارتباطات تجاری در دانشکده تجارت تپر دانشگاه کارنگی ملون، می‌گوید: «کوچینگ بیشتر از آنچه که باید به درمان وارد می‌شود». اگر فقط به یک مربی نیاز دارید که به شما کمک کند مهارت های رهبری را تقویت کنید، فدراسیون بین المللی کوچینگ را برای مربیان معتبر، همراه با انجمن ملی ارتباطات، موسسه رهبری در مرکز پیشرفت آمریکا و ائتلاف جهانی رهبری ایالات متحده بررسی کنید. و توجه داشته باشید: در حالی که برخی از مربیان – و درمانگران – عمومی هستند، برخی دیگر مختص یک رشته خاص هستند. با بیش از 57000 کسب و کار مربیگری ثبت شده در ایالات متحده، گزینه های زیادی برای انتخاب خواهید داشت.

اگر به دنبال درمانگری هستید، مطمئن شوید که گواهینامه های دولتی و مدارک تحصیلی آنها را بررسی کنید، مانند مدرک کارشناسی ارشد در مشاوره، و اینکه آنها آزمون ملی مشاوره سلامت روان بالینی را گذرانده باشند.

قیمت خود را بدانید

کوچ های سطح بالا می توانند ده ها هزار دلار در سال برای شما هزینه داشته باشند، اما آنها مایلند در ساعت های فرد وقت بگذارند. ادوارد سالیوان، مدیرعامل و شریک مدیریت Velocity Group، یک شرکت مربیگری که با مدیرانی از Apple، Hinge، Bombas، MasterClass و DoorDash کار می‌کند، می‌گوید که حداقل دو ساعت در ماه با مشتریان ملاقات می‌کند – اما آنها می‌توانند در هر زمان با او تماس بگیرند: لحظه‌های مربیگری هر چهارشنبه در ساعت 4 نیست. گاهی اوقات تنها چیزی که مردم به آن نیاز دارند چک کردن روده یا کمک به شناسایی سندرم خیانتکارشان است – حتی اگر نیمه شب باشد.

مرزهای خود را بشناسید

بهترین مربیان اجرایی و درمانگران مرزهای توانایی‌های خود را می‌دانند، و مهم است که در همان ابتدا درباره مرزهای خود صحبت کنید – موضوعاتی که می‌خواهید پوشش دهید و آنچه ممکن است بخواهید از آنها دور شوید. اکثر متخصصان جلسات کشف را ارائه می دهند که در آن شما می توانید در مورد حداقل تعهدات و اهداف صحبت کنید.

کسب و کار خود را بشناسید

رابین یگانه، مشاور اجرایی و سازمانی و دستیار استاد روانشناسی بالینی در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، می گوید: به خاطر داشته باشید که درمانگران همیشه کارآفرین نیستند و ممکن است در بخش های تجاری کار، مشاوره یا سرمایه گذاری نکرده باشند. یکی از اصلی‌ترین دلایلی که سالگوئرو جلینک را انتخاب کرد، تجربه‌ای بود که او در اداره بیمارستان‌ها داشت. آنها توانستند در مورد مشکلات روانی ناشی از بالا بودن و اینکه فکر کردن در مورد یک سیستم در مقیاس بزرگ چگونه است، ارتباط برقرار کنند. سالگوئرو می‌گوید: «این به من کمک کرد فوراً به او اعتماد کنم.

از شماره مارس / آوریل 2022 شرکت مجله

[ad_2]