چگونه برنامه ریزی یک روز استراحت کاری شما را به اوج بهره وری می رساند

[ad_1]

به عنوان یک بنیانگذار، کارمند و مشاور، زندگی من معمولاً مانند یک مشکل جدید به نظر می رسد که یکی پس از دیگری حل می شود. این یک مسئله نیست. من عاشق حل مشکلات هستم. من عاشق آمدن به پاسخ هستم. من در سطح رئیس یک کارآفرین هستم.

من برای سرگرمی کد می نویسم من نباش

اما تنها پس از کسب چند موفقیت شغلی بود که ارزش یواشکی انجام هیچ کاری را درک کردم.

یکی از دوستان مدیر عامل استارت آپ من زمانی به من گفت: “ترجیح می دهم یکی از کارمندان کلیدی من یک ساعت در روز روی اهداف درست تمرکز کند تا 12 ساعت در روز روی اهداف اشتباه.”

اخیراً این مفهوم دوباره در زندگی شخصی من مطرح شد. هنگامی که همان درس زندگی شخصی را در زندگی کاری خود به کار بردم، متوجه افزایش شدید بهره وری شدم.

یعنی من اولین کسی نیستم که هر چند وقت یکبار بهت میگم استراحت کن. اما شاید من اولین کسی باشم که به شما توجیه می کنم که چرا این کار منطقی است.

زندگی مجموعه ای از کمپ های بوت است

حکایت شخصی با تصمیم بدن من شروع می شود که بالاخره زمان آن رسیده است که تمام عادات تنبل باقی مانده پس از قرنطینه را رها کنم.

در واقع، این ایده دکتر من بود. هنگامی که از بهانه تراشی در مورد کار و بیماری همه گیر دست کشیدم و در نهایت برای یک معاینه کامل به مدت طولانی به دفتر او مراجعه کردم، او آنقدر به من اولتیماتوم نداد، بلکه سؤالات برجسته ای پرسید که به این معنی است که اگر به کارهای جدید ادامه دهم. عادات ناسالم، من احتمالاً همینطور باقی میمانم.

درست مانند تلاش والدینی که سعی می‌کنند بچه‌ای را وادار کنند از چهره‌سازی دست بردارد، کارساز بود.

بنابراین در شکل واقعی با شخصیت نوع A کارآفرین من، زمان بوت کمپ بود. به خودم 40 روز فرصت دادم تا از حالت وحشتناک به بهترین شکل زندگیم برسم. شاید بهترین شکلی که هر کسی در سن من تا به حال به دست آورده است.

و دوباره، هر کارآفرینی آن بخش آخر را می‌شنود و فکر می‌کند، “منطقی به نظر می‌رسد.”

بازگشت به قطار فیزیکی به معنای ابداع مجدد سبک زندگی من نبود. بیشتر در مورد معرفی مجدد خودم با عادات قدیمی تر و بهتر بود. و بعد از چند روز درد، درد و سفتی (خوب، یک زوج هفته ها)، به مسیر برگشته بودم.

اما تقریباً در نیمه راه بوت کمپ – در حالی که به سختی کالری ها را می شمارید و تغذیه را ثبت می کنید و دویدن، بلند کردن وزنه، ساختن هسته، گام شماری و غیره. – آن چیزی که همیشه اتفاق می افتد اتفاق افتاده است. من از پیشرفت سریع و الهام بخش مستقیماً به دیوار رفتم. نمی‌توانستم وزن کم کنم، همیشه خسته بودم، اکنون دردناک‌تر و سفت‌تر از ابتدا بودم.

این دیوار در نهایت غیر قابل مقیاس شد. و در یک روز پر بحران، مجبور شدم یک روز کاملاً مرخصی بگیرم. روز بعد، طبق معمول، احساس بدی داشتم، اما تمرینات آن روز را هم پشت سر گذاشتم. روز بعد، متوجه شدم که دیوار فرو ریخته است، و من دوباره به پیشرفت برگشتم.

عبور از دیوارهای رشد

هر کسی که می داند چگونه از نظر بدنی تمرین کند، به شما می گوید که هر چند وقت یکبار یک روز استراحت کنید. اما این دقیقاً مانند همه کسانی است که به طور ثابت کار می کنند و کارهای سرگرم کننده در تعطیلات آخر هفته انجام می دهند در حالی که ما تایپ As شنبه و یکشنبه را به عنوان روزهای اسلحه مخفی خود می بینیم.

تا زمانی که برای من اینطور بیان شد، بالاخره در جمجمه ضخیم من معنا پیدا کرد:

اگر یک روز استراحت منظم نداشته باشید، مانع پیشرفت خود می شوید.

شما رشد خود را متوقف می کنید. داری به خودت بد میکنی شما در حال ساختن دیوارهای غیر قابل مقیاس هستید.

از طرف دیگر، با استراحت کردن، خودخواه، ضعیف یا تنبل نیستید. شما به عضلات پاره شده زمان می دهید تا ترمیم و رشد کنند. کارآفرینان به راحتی با «سریع برو و چیزها را بشکن» شناسایی می‌کنند. آنها در تعمیر چیزی که می شکند احمق هستند.

4 نکته برای استفاده از یک روز استراحت برای رشد کسب و کار

درست مانند سلامت جسمانی، این برنامه پیچیده نیست، بلکه حفظ انگیزه برای ماندن در برنامه مذکور تا زمانی که نتایج را مشاهده کنید، ادامه دارد.

  • حداقل یک روز در تعطیلات آخر هفته، شنبه یا یکشنبه، استراحت کنید و هیچ کاری مرتبط با کار خود انجام ندهید. شما در حال ترمیم عضلات کسب و کار خود هستید تا در شش روز آینده عملکرد بهتری داشته باشید.
  • چند ساعت در وسط هفته، مانند چهارشنبه از ساعت 11:00 صبح تا 1:00 بعد از ظهر، وقت بگذارید و کاری – هر کاری – غیر کاری انجام دهید. این به شما امکان می دهد هفته خود را قوی به پایان برسانید.
  • هر چهارمین یا پنجمین دوی سرعت (یا ششمین یا هر چیز دیگری، بستگی به خود شما دارد) و آن دوی سرعت را به روش‌های تجربی و سرگرم‌کننده برای فکر کردن درباره کسب‌وکارتان اختصاص دهید. این امر مسیرهای جدیدی را برای رشد باز خواهد کرد.
  • اجازه دهید پروژه‌ها، نسخه‌ها، ویژگی‌ها، ابتکارات یا آزمایش‌های جدید برای مدتی باقی بمانند، قبل از اینکه تصمیم بگیرید چه معنایی برای تصویر بزرگ دارند. این به آنها زمان می‌دهد تا نتیجه بگیرند.

من مطمئن هستم که وقتی فهمیدید چرا “دوره استراحت” عامل ضروری در رشد کسب و کار شما است، می توانید به تنهایی به ده ها مورد دیگر دست پیدا کنید.

منتظر نمانید تا آن عادت های “جدید” قدیمی شکستن آنها سخت تر شود.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]