چگونه این بنیانگذار فناوری تجارت خود را با کارمندان در یک منطقه جنگی سرپا نگه می دارد

[ad_1]

هنگامی که جاکوب اودوف، یک کارآفرین مستقر در ریگا در لتونی، شرکت نرم افزاری همکاری تیم خود، بوردیو را در اواخر سال 2019 تأسیس کرد، عمدا یک تیم بین المللی در سراسر اروپا ساخت. در حالی که این یک راه عالی برای استخدام استعدادهای برتر بوده است، اشکال این استراتژی در 24 فوریه 2022 کاملاً برطرف شد. این روزی است که روسیه به اوکراین و تیم کوچک او که شامل شش کارمند روسی و شش کارمند اوکراینی بود، حمله کرد. – مطابقت خود را برآورده کرد – شرکت فناوری نوپا را تقریباً روزانه در موقعیت های سازشکارانه قرار داد. – همانطور که به ربکا دچینسکی گفته شد

همسرم صبح 24 فوریه مرا از خواب بیدار کرده بود و به من گفت که روسیه به اوکراین حمله کرده است و من بلافاصله وارد گفتگوی کاری خود شدم. اعضای تیم از مناطق مختلف اوکراین – خارکف، خرسون، پولتاوا و کیف – پیام هایی در مورد شنیدن صدای انفجار ارسال کرده بودند. همچنین پیام هایی از سوی هم تیمی های روسی در حمایت از همکاران اوکراینی آنها ارسال شد. آنها گفتند که از اقدامات کشورشان شرمنده هستند و از آنها پرسیدند که چه کمکی می توانند انجام دهند.

وقایع آن روز دراماتیک بودند اما اصلاً غافلگیرکننده نبودند. یکی از کارمندان اوکراینی من در منطقه دونتسک اوکراین زندگی می کند که از سال 2014 توسط نیروهای روسی اشغال شده است. بنابراین، وقتی در 18 فوریه جدایی طلبان روسی اعلام کردند که ساکنان این منطقه باید به روسیه تخلیه شوند، شروع به پیگیری اخبار کردم. در آن لحظه متوجه شدم که قرار است اتفاق بزرگی بیفتد.

مدت کوتاهی پس از شروع تهاجم، من به کارکنان اوکراینی خود نامه نوشتم و به آنها گفتم که نگران کار نباشند – آنها آزاد بودند که مرخصی با حقوق بگیرند و هر کاری که لازم بود انجام دهند تا به سمت غرب حرکت کنند و ایمن بمانند. چند نفر از آنها نقل مکان کردند، از جمله یک توسعه دهنده از خارکف، که پس از حمله به شهر، گفت که این بهترین تصمیمی بود که او در تمام عمرش گرفت. [Editor’s note: Kharkiv, Ukraine’s second-largest city, has been one of the most-targeted regions by Russian forces. It is still under attack, and at least 500 civilians have been killed in the city.]

پس از چند روز، برخی از کارکنان اوکراینی من دوباره شروع به کار کردند، فقط برای چند ساعت در روز. علاوه بر شوک و احساسات ناشی از این تجربه، مشکلاتی مانند قطع شدن وای فای و آژیر بمب وجود دارد که نشان می دهد آنها باید پناه بگیرند.

من از سایر کارمندانم پرسیدم که آیا مایل به ارائه کمک اضافی هستند، که بیش از حد مایل به انجام آن بودند. من همچنین با کارمندان سابق که در یک سال گذشته شرکت را ترک کرده اند تماس گرفتم تا از آنها کمک موقت دریافت کنم. حالا، ما در جای بهتری هستیم.

چیزی که همچنان چالش برانگیز است، یافتن راهی برای پرداخت حقوق کارمندان روسی ما است که بحث برانگیز است. بانکی که ما از آن استفاده می کردیم، پرداخت به روسیه را ممنوع کرده بود، و مدتی طول کشید تا بانک دیگری را پیدا کنیم که به ما امکان داد با موفقیت به این کارگران پرداخت کنیم. با وجود اینکه هم تیمی های روس ما کاملاً مخالف اقدامات دولت خود هستند، اما تحت تأثیر تحریم ها قرار گرفته اند.

گفتن آن وحشتناک است، اما ما به نوعی به جنگ عادت کرده ایم – این واقعیتی است که در آن زندگی می کنیم. خوشحالم که تیم من کاملاً در حمایت ما از اوکراینی ها متحد بود و ما تا پایان این کار به حمایت خود ادامه خواهیم داد.

[ad_2]