چگونه از قانون دو هفته ای برای موفقیت چشمگیر استفاده کنیم (و لیست سطل خود را بهینه کنید)

[ad_1]

جرمیا بیشاپ دوچرخه‌سوار حرفه‌ای کوهستان وقتی از او خواستم یک برنامه تمرینی ایجاد کند تا من را – در سه ماه – برای صعود 100 مایلی و چهار کوه‌پیمایی Gran Fondo خود آماده کند، خندید. سپس او موافقت کرد.

اما او فقط برای دو هفته اول برنامه تمرینی به من داد.

مشکل با اهداف بزرگ

در حالی که تقریباً همه حداقل یک هدف اصلی دارند که می خواهند به آن برسند، آمارها نشان می دهد که افراد بسیار کمی واقعاً به اهداف خود می رسند.

تا حدودی به این دلیل است که ما خود را بهتر از هر کسی می شناسیم. ما می دانیم که چه چیزی را دوست داریم. ما می دانیم که چه چیزی را دوست نداریم. ما عادات و روال خود را می دانیم.

بیشتر از همه، ما محدودیت های خود را می دانیم.

و اینجاست که از هم می پاشد، زیرا بیشتر محدودیت های ما خود تحمیلی است. شما همیشه می توانید بیش از آنچه فکر می کنید انجام دهید.

نیروی دریایی آن را قانون 40 درصد می‌نامند: وقتی فکر می‌کنید کارتان تمام شده است – وقتی ذهنتان می‌گوید خسته‌اید، سرخ شده‌اید، کاملاً از کار افتاده‌اید – هنوز 60 درصد در تانک‌تان باقی مانده است.

با این حال، احساسات شما – در این مورد، پاسخ عاطفی شما به خستگی، تلاش یا چالش‌های ذهنی که معمولاً با آنها روبرو نیستید – بهترین را از شما دریافت می‌کنند. تغییر سخت است افزودن چیزی جدید به یک برنامه از قبل فشرده سخت است. آن چند روز اول تلاش برای ایجاد حداقل محصول بادوام، یا تلاش سرد در جستجوی مشتری توانمند، یا آموزش برای یک ماراتن، یا شروع هر سفر طولانی مدت دشوار به سوی یک هدف اصلی؟

وقتی آهسته شروع می کنید

به همین دلیل است که برنامه، فرآیند یا روتینی که برای خود ایجاد می کنید به ندرت جواب می دهد. شما حاضرید سخت کار کنید، اما نه خیلی سخت. شما حاضرید طولانی کار کنید، اما نه خیلی طولانی. شما مایلید به خود فشار بیاورید، اما مطمئناً نه خیلی سخت.

بنابراین شما آهسته شروع می کنید. نرم شروع میکنی

شما با یک شبکه ایمنی عاطفی شروع می کنید.

و در عرض چند روز، عدم پیشرفت ناشی از آن – زیرا راهی برای ایجاد یک پیشرفت معنی‌دار به سمت هر هدف بزرگی در تنها چند روز وجود ندارد – شما را مجبور می‌کند با شکاف بزرگ بین جایی که در حال حاضر هستید و جایی که روزی امیدوارید باشید روبرو شوید. .

و این همان لحظه و دلیل است که ما معمولا ترک می کنیم.

نه به این دلیل که به اندازه کافی آن را نمی خواستیم. نه به این دلیل که سرسختی ذهنی نداریم. نه به این دلیل که اهداف ما مهم یا معنی دار یا با ارزش نبودند.

اما چون آهسته و نرم و ایمن شروع کردی.

و هرگز به خود شانس واقعی موفقیت نداد.

قانون دو هفته

“چرا فقط دو هفته اول؟” از ارمیا پرسیدم

او خندید: «رفیق، اول ببینیم از پسش بر می آیی یا نه که

در آن زمان فکر می‌کردم او فکر می‌کرد که طرحی که ایجاد کرده از نظر فیزیکی بسیار دشوار است. (فقط با چند ماه برای آموزش، نیاز به سختی بود.) چرا زمان را برای ایجاد یک برنامه 12 هفته ای تلف کنید؟

اما بعداً متوجه شدم که جنبه احساسی دو هفته اول به همان اندازه مهم بود.

بالاخره: شما می توانید هر کاری را انجام دهید – می توانید هر تغییری ایجاد کنید یا هر روال جدیدی را در آغوش بگیرید – برای دو هفته. (اگر نمی توانید، پس واضح است که هدفی را انتخاب کرده اید که برای شما ارزش کافی ندارد.)

اگر نمی توانستم دو هفته در این دوره بمانم … پس قطعاً سه ماه در دوره نمی ماندم.

به خاطر داشته باشید که تسلیم شدن در دو هفته اول باعث شکست من نمی شود. هیچ راهی برای دانستن آنچه برای رسیدن به یک هدف خاص لازم است وجود ندارد تا زمانی که در مسیر رسیدن به آن هدف قدم بردارید. آن وقت است که متوجه می شوید واقعاً چه می خواهید.

یا در برخی موارد، نکن خواستن

از آنجایی که ما نمی توانیم همه کارها را انجام دهیم، بدانیم که چه کار می کنیم نیستند مایل به انجام، بر اساس بازگشت ملموس یا احساسی در سرمایه گذاری زمان و تلاش مورد نیاز، ما را از رویاپردازی در مورد مقصدی که هرگز به آن نخواهیم رسید باز می دارد.

بنابراین اگر دو هفته اول را پشت سر بگذارم، به این معنی است که هدف واقعاً برای من معنی داشت.

و سپس این وجود دارد: در پایان آن دو هفته، از سطحی از موفقیت لذت می بردم. از بهبود. از بازگشت تلاش بعد از دو هفته – مخصوصاً برنامه تمرینی که در همان روز اول باید سه ساعت سواری می کردم – کمی قوی تر می شدم. کمی متناسب تر روی دوچرخه خیلی راحت تره

می فهمیدم که فاصله بین جایی که بودم و جایی که می خواستم باشم ممکن است بسیار زیاد باشد، اما غیر قابل عبور نیست.

آن «تمام کاری» که من باید انجام می‌دادم این بود که به انجام کار ادامه می‌دادم – با این آگاهی که به خودم ثابت کرده بودم توانایی انجام کار را دارم.

بعد از دو هفته، احساساتم به نفع من بود، نه علیه خودم. کمی اعتماد به نفس پیدا کرده بودم. کمی غرور به دست آورده بودم. من آن نوع رضایتی را به دست آورده بودم که فقط از رویارویی با چیزی سخت و در واقع انجام آن حاصل می شود.

دفعه بعد، به دو هفته متعهد شوید

یک هدف انتخاب کنید چیزی را انتخاب کنید که احساس می کنید می خواهید به آن برسید. یک روند یا روال روزانه ایجاد کنید که از آن پیروی خواهید کرد. (با این حال بهتر است از کسی که کاری را که می خواهید انجام دهید بخواهید تا یک روال برای شما ایجاد کند.)

سپس متعهد شوید که آن روال را به مدت دو هفته دنبال کنید. برای هر یک از چهارده روز آینده، سر خود را پایین نگه دارید و فقط روی کارهایی که در آن روز باید انجام دهید تمرکز کنید. هفته بعد نه ماه بعد نه سال بعد نه

در پایان دو هفته، متوجه خواهید شد که آیا می خواهید ادامه دهید یا خیر. شما متوجه خواهید شد که آیا هدفی که انتخاب کرده اید برای شما معنی دارد یا فقط یک هوی و هوس بوده است. (هر دو نتیجه خوب است؛ «هدر دادن» دو هفته فقط برای فهمیدن اینکه نمی‌خواهید در یک ماراتن شرکت کنید، بهتر از گذراندن بیست سال آینده است که احساس شکست می‌کنید، زیرا فکر می‌کنید می‌خواهید، اما این کار را نکرده‌اید.)

اگر می خواهید به راه خود ادامه دهید، دو هفته سختی که به تازگی در آن قرار داده اید، احتمال اینکه در درازمدت در این مسیر باقی بمانید، بسیار بیشتر می کند. تا حدودی به دلیل پیشرفتی است که ایجاد کرده اید – زیرا نه تنها همیشه بهبودی سرگرم کننده است، بلکه همه ما دوست داریم کارهایی را انجام دهیم که در آنها خوب هستیم – بلکه به این دلیل که احساسات شما شروع به کار برای شما خواهند کرد، نه علیه شما.

افتخاری که از ماندن در این دوره احساس خواهید کرد به تقویت تلاش های آینده کمک خواهد کرد. رضایتی که از انجام کاری بدست می آورید که اکثر مردم نمی توانند انجام دهند، برای اعتماد به نفس شما معجزه می کند. دانشی که می‌توانید به بیش از آنچه که تا به حال در رویای ممکن است به دست آورید، شما را ترغیب می‌کند که حتی به دورتر برسید.

یک هدف انتخاب کنید و به دو هفته متعهد شوید.

زیرا اگر نمی توانید کاری را برای دو هفته انجام دهید، هدف برای شما ارزش کافی نداشته است.

اما اگر بتوانید آن را برای دو هفته انجام دهید، پس شانس خوبی است که می توانید با صرف زمان و تلاش، به آنچه واقعاً می خواهید برسید.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]