چرا تورنتو سومین مرکز بزرگ فناوری در آمریکای شمالی است؟ با سیستم مهاجرت وحشتناک آمریکا شروع کنید

[ad_1]

بیایید تصور کنیم که عنوان این مقاله را نخوانده بودید. اگر کسی از شما خواسته بود که بزرگترین مرکز فناوری بعدی در آمریکای شمالی را پس از سیلیکون ولی و شهر نیویورک نام ببرید، چه می‌گفتید؟ آستین و میامی کانون توجه بسیاری از تبلیغات پس از همه گیری بوده اند. بوستون تعداد زیادی دانشگاه در سطح جهانی دارد. سیاتل مایکروسافت و آمازون را دارد.

اما هرچه حدس می زدید، مطمئنم که تورنتو نبود.

اما با توجه به اخیر نیویورک تایمز مقاله‌ای از Cade Metz، این شهر کانادایی نسبت به مکان دیگری خارج از سیلیکون ولی و نیویورک، کارکنان فناوری بیشتری دارد و تقریباً میزبان هر شرکت فناوری بزرگی است که فکرش را بکنید (به جز Meta، یا فیس‌بوک، که تا زمانی که دفتری را باز کند، در یک اسپری استخدام از راه دور).

متز می افزاید: «نیروی کار فناوری تورنتو نیز با سرعت بیشتری نسبت به هر مرکز در ایالات متحده در حال رشد است.

چرا تورنتو؟

تورنتو شهری دوست‌داشتنی و پرجنب‌وجوش است، اما برای خارجی‌ها بلافاصله مشخص نیست که چرا می‌تواند اینقدر یک مرکز فناوری داغ باشد. مالیات های پایین تگزاس یا فلوریدا، آب و هوای آفتابی لس آنجلس، یا شجره نامه فنی معروف سیلیکون ولی یا بوستون را به رخ نمی کشد.

مانند هر پدیده پیچیده، عوامل متعددی دخیل هستند، و مقاله متز بسیاری از آنها را بررسی می‌کند: جمعیت بزرگ، شرکت‌های مجری مانند Shopify، دانشگاه‌های محلی که استعدادهای ماهر را جذب می‌کنند، هزینه‌های استخدام کمی کمتر از مراکز بزرگ آمریکایی. اما یک عامل مهم و آموزنده است. تورنتو مهاجرت افراد فوق العاده با استعداد را بر اساس ارزشی که برای اقتصاد به ارمغان می آورد، آسان تر از ایالات متحده می کند.

او گفت: “در حالی که سیستم مهاجرت ایالات متحده تحت دولت ترامپ کند و پراکنده شد، کانادا برنامه هایی را برای آوردن کارگران ماهر به کشوری معرفی کرد که در حال حاضر به طور غیرعادی متنوع است. طبق گفته شهر، نزدیک به 50 درصد از ساکنان تورنتو در خارج از کشور متولد شده اند.” نوشت. متز.

در حالی که کانادا درهای خود را به روی دکترا و کارآفرینان سرمایه‌گذاری می‌کند، ایالات متحده آنها را در معرض بوروکراسی عذاب‌آور و بیزانسی قرار می‌دهد (در اینجا فقط چند نمونه از زندگی واقعی آورده شده است). تلاش‌ها برای ایجاد «ویزای استارت‌آپ» در اینجا در ایالات متحده برای آسان‌تر کردن آمدن کارآفرینان به اینجا و، خوب، ایجاد شغل، علی‌رغم سال‌ها و سال‌ها حمایت پر سر و صدا از سوی جامعه فناوری، همیشه در کنگره متوقف می‌شود.

هدر کرکبی، مدیر ارشد مردمی شرکت هوش مصنوعی Recursion، به متز در مورد کارمندان بالقوه بسیار ماهر می گوید: آوردن این نوع استعدادها به کانادا بی نهایت آسان تر است. بسیاری از شرکت ها از مهاجرت به ایالات متحده منصرف شده اند، محدودیت هایی برای آنچه ممکن است وجود دارد.

شواهد تأثیر سیاست مهاجرت فقط حکایتی نیست. خبرنامه تجاری The Hustle اشاره می‌کند که سیاست کانادا برای حمایت از مهاجران اقتصادی بر تمرکز ترجیحی آمریکا برای اتحاد مجدد خانواده “به افزایش 5.2 درصدی جمعیت کانادا از سال 2016 تا 2021 کمک کرده است، یعنی دو برابر جمعیت ایالات متحده.”

غذاهای آماده در اینجا کاملاً شفاف به نظر می رسند. یکی، اگر به دنبال راه‌اندازی یک کسب‌وکار فناوری (یا به دست آوردن یک شغل فنی) هستید، اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید، کانادا را در نظر بگیرید. و دوم، زمان زیادی برای آمریکا گذشته است که نبردهای حزبی بی پایان خود را بر سر مهاجرت به طور کلی از پرونده اقتصادی باز و بسته جدا کند تا افراد بسیار ماهر به اینجا بیایند و کارهای شگفت انگیزی انجام دهند.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]