پلیس آلاباما 2 نوجوان را به اتهام تیراندازی در جشن تولد دستگیر کرد

[ad_1]

دادویل، آلا (AP) – بازرسان روز چهارشنبه گفتند که دو نوجوان در ارتباط با تیراندازی در آلاباما که منجر به کشته شدن چهار جوان در جشن تولد Sweet 16 شد، دستگیر و به قتل متهم شدند.

مایک سگرست، دادستان منطقه گفت که این دو به عنوان بزرگسال متهم خواهند شد و دادستان از قاضی می خواهد که آنها را بدون ضمانت نگه دارد. طبق قانون آلاباما، جلسه استماع وثیقه باید تا روز جمعه برگزار شود.

وی گفت: چهار نفر در بیمارستان وخیم هستند و اتهامات بیشتری تشکیل خواهد شد.

سگرست گفت: «ما مطمئن خواهیم شد که همه این قربانیان به عدالت برسند، نه فقط افراد متوفی.

خشونت روز شنبه دادویل، یک شهر خواب آلود 3200 نفری را شوکه کرد. علاوه بر چهار جوانی که جان باختند، 32 نفر دیگر نیز مجروح شدند که حال برخی از آنها وخیم است.

تیراندازی در جشن تولد الکسیس داودل رخ داد که در یک استودیوی رقص در نزدیکی میدان دادگاه شهر برگزار می شد. شاهدان گفتند که چند نفر پس از اینکه مادر داودل جشن را متوقف کرد و از افرادی که اسلحه به دست داشتند خواست تا آنجا را ترک کنند، چند نفر شروع به تیراندازی کردند.

برادر این دختر تولد، فیلستاویوس “فیل” داودل، در آغوش خواهرش درگذشت. او و یکی دیگر از قربانیان سال‌های پایانی دبیرستان بودند و خانواده‌ها به جای جشن فارغ‌التحصیلی، برنامه‌ریزی مراسم خاکسپاری داشتند. دو جوان دیگر نیز کشته شدند.

گروهبان جرمی جی. بورکت از آژانس مجری قانون آلاباما نگفت که این دو در کجا نگهداری می‌شوند یا زمانی که در این پرونده متهم شدند در بازداشت بودند یا خیر.

بورکت گفت: «در حال حاضر نمی‌توانیم به انگیزه آن بپردازیم زیرا این بخشی از تحقیقات در حال انجام است. “ما نمی توانیم آن را به اشتراک بگذاریم.”

سگرست گفت که هیئت منصفه اعظم معمولاً در ماه مارس و سپتامبر در شهرستان تالاپوسا تشکیل جلسه می دهند، اما گفت که او قبل از سپتامبر از هیئت منصفه بزرگ برای درخواست کیفرخواست احضار خواهد کرد. اگر بتوانیم حقایق را ثابت کنیم، از هیئت منصفه می خواهیم که بازگردد.»

این اولین کنفرانس مطبوعاتی پلیس از روز یکشنبه بود.

آژانس مجری قانون آلاباما تنها گفت که گلوله های اسلحه پیدا شده است، و اشاره کرد که هیچ مدرکی مبنی بر استفاده از تفنگ پرقدرت وجود ندارد. بازرسان مکرراً از مردم اطلاعاتی از جمله فیلم ها را درخواست کرده اند.

علاوه بر فیل داودل، ستاره‌ای که قصد داشت فوتبال دانشگاهی بازی کند، کشته شدگان همکار ارشد دادویل، شانکیویا نیکول “کی کی” اسمیت، 17 ساله، یک ورزشکار بودند که مدیر تیم شد. مارسیا امانوئل “سیا” کالینز، 19 ساله، فارغ التحصیل دبیرستان اوپلیکا 2022، خواننده مشتاقی که قصد دارد پاییز امسال کالج را شروع کند. و کوربین دامونتر هلستون، 23 ساله، فارغ التحصیل دبیرستان دادویل در سال 2018، یکی دیگر از ورزشکاران سابق این مدرسه.

مادر هولستون، جانت هرد، به AL.com گفت که هولستون به مهمانی رفته بود تا یکی از اعضای جوانتر خانواده را که می ترسید مشکل داشته باشد بررسی کند. بستگان به این خبرگزاری گفتند که تیراندازی مدت کوتاهی پس از ورود هولستون آغاز شد و او بستگان کوچکتر خود را به مکان امنی کشید.

بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده، در سال 2020، آلاباما پنجمین میزان مرگ و میر ناشی از اسلحه در این کشور را داشت.

[ad_2]

Leave a reply