پس از 35 سال، استارباکس فقط یک اعلامیه تلخ و شیرین منتشر کرد

[ad_1]

فنجان سفید استارباکس با لوگوی سبز رنگ پری دریایی دو دم یکی از نمادین ترین ویژگی های هر برندی است. حتی کلمه Starbucks در آن نیست، اما شما دقیقا می دانید که چیست. در واقع، برای بسیاری از مردم، این تنها نشان دهنده بزرگترین برند قهوه در جهان نیست، بلکه نمایانگر قهوه است. عادت زنانه.

این بیشتر به این دلیل است که در طول 35 سال گذشته، استارباکس همان چیزی بوده است که بسیاری از مردم هنگام فکر کردن به قهوه به آن فکر می کنند. به هر حال این استارباکس بود که نوشیدنی‌های اسپرسو را معرفی و محبوب کرد، و آن نوشیدنی‌ها – از سال 1987 – در یک فنجان سفید با برخی از نسخه‌های لوگوی سبز این شرکت سرو می‌شوند.

اکنون استارباکس اعلام کرده است که می خواهد از شر آن جام ها خلاص شود. حداقل، این شرکت سخت تلاش می کند تا از شر نسخه کاغذی خلاص شود.

وقتی به آن فکر می کنید، منطقی است. استارباکس قبلاً گفته است که می خواهد زباله های خود را در یک دهه آینده به نصف کاهش دهد. در حالی که برای برند خوب است که لوگوی خود را در همه جا روی فنجان ها داشته باشد، اما آن فنجان ها باید به جایی ختم شوند. میلیاردها نفر از آنها در محل دفن زباله ها قرار می گیرند. بنابراین، استارباکس می‌خواهد مردم را از حمل فنجان‌های نمادین خود به نفع گزینه‌ای پایدارتر دور کند.

ممکن است بگویید این یک اعلامیه تلخ و شیرین است، و نه به دلیل ترکیب اسپرسو برشته تیره و شیر 2 درصد شیرین و شربت طعم‌دار. این تلخ است زیرا، در حالی که استارباکس تلاش می کند نماد جهانی یک فنجان قهوه را کنار بگذارد، اما این کار را برای یک هدف اصیل انجام می دهد.

در واقع، حقیقت این است که استارباکس در تلاشی برای از بین بردن میلیاردها لیوان کاغذی سفید خود که هر ساله در محل های دفن زباله در سراسر جهان قرار می گیرند، تغییراتی ایجاد می کند. استارباکس در تلاش است تا فنجان های یکبار مصرف را به طور کامل حذف کند و گزینه های سازگار با محیط زیست را بیشتر کند.

برای انجام این کار، این شرکت اعلام کرد که در حال آزمایش چند رویکرد مختلف سازگار با محیط زیست است. در اینجا نحوه توصیف این شرکت از تلاش خود آمده است:

استارباکس برای کمک به دستیابی به هدف شرکت در کاهش 50 درصدی زباله تا سال 2030، از پلاستیک های یکبار مصرف دور شده و برنامه های آزمایشی فنجان های قابل استفاده مجدد را در شش بازار در سراسر جهان اجرا می کند. تا پایان سال آینده، مشتریان می‌توانند برای هر بازدید استارباکس در ایالات متحده و کانادا از لیوان قابل استفاده مجدد شخصی خود استفاده کنند – از جمله در کافه‌ها، درایو، و سفارش و پرداخت تلفن همراه.

علاوه بر این، این شرکت در حال آزمایش فنجان های قابل استفاده مجدد تحت یک برنامه آزمایشی به نام “قرض یک فنجان” است. ایده این است که استارباکس فنجان شما را در یک فنجان قابل استفاده مجدد که با خود می برید قرار می دهد و سپس آن را به صورت حرفه ای تمیز می کند و دوباره استفاده می کند.

و اگر قصد دارید در حالی که از نوشیدنی خود لذت می برید بمانید و وقت گذرانی کنید، استارباکس نوشیدنی شما را در چیزی که “برای-اینجا-فروش” می نامد قرار می دهد. این شرکت گفت که در آزمایشی در کره جنوبی، تلاش‌هایش تنها در سه ماه 200000 لیوان کاغذی را که در سطل زباله فرو می‌رفت، از بین برد.

راستش من ترجیح می دهم قهوه ام را در لیوان مسافرتی مورد علاقه ام بنوشم. بیشتر گرمتر می ماند و احتمال اینکه قهوه روی خودم بریزد کمتر است. نمی‌دانم فقط من هستم یا نه، اما خانواده‌ام معمولاً می‌توانند با تعداد دفعاتی که توانستم مقداری از قهوه را روی خودم بچکانم، بفهمند که در یک روز چقدر قهوه خورده‌ام.

اگر در مورد آن فکر کنید، این یک حرکت جالب استارباکس است. شکی نیست که میلیاردها فنجان سفید با لوگوی نمادین به معرفی آن به عنوان گزینه پیش‌فرض قهوه برای میلیون‌ها نفر کمک کرد. خلاص شدن از شر آن فنجان ها به این معنی است که آگاهی از برند شرکت هزینه دارد. با این حال، این شرکت عمدی تصمیم می گیرد که برای برندش مهم تر است که آن فنجان ها به محل های دفن زباله ختم نشوند.

  تصویر درون خطی

البته استارباکس با خوشحالی یک لیوان سفید قابل استفاده مجدد با لوگوی سبز به شما می فروشد. امروز با قدم زدن به یکی از فروشگاه‌های آن، قفسه‌ها و سبدهایی پر از فنجان‌های قابل استفاده مجدد پیدا کردم که تقریباً شبیه به نسخه کاغذی آن هستند. حدس می‌زنم استارباکس از با ارزش‌ترین نماد برند خود دست نمی‌کشد. این فقط آن را تطبیق می دهد تا با چشم انداز پایدارتر خود از آینده مطابقت داشته باشد. به هر حال، این یک درس قدرتمند برای هر کسب و کاری است.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]