پس از 15 سال، نتفلیکس به تازگی تغییری را اعلام کرد که باعث ناراحتی برخی افراد شده است.

[ad_1]

برای طولانی ترین زمان، یکی از بهترین “ویژگی های” نتفلیکس این است که برای افرادی که رمزهای عبور را در حساب های خود به اشتراک می گذارند، رویکردی بسیار آرام داشت. به عنوان مثال، یک دانشجو ممکن است حتی پس از نقل مکان به استفاده از حساب والدین خود ادامه دهد، یا یکی از هم اتاقی‌های قبلی ممکن است از حساب یکی از دوستانش استفاده کند حتی اگر دیگر با آن شخص زندگی نمی‌کند.

در حالی که این عمل به صراحت مجاز نبود، به نظر نمی رسید که نتفلیکس واقعاً به آن فکر کند، با مدیر عامل آن، رید هستینگز، یک بار گفت که این شرکت ممکن است “خیلی چیزها را آزمایش کند، اما ما هرگز چیزی که شبیه چرخاندن پیچ ها باشد، تولید نمی کنیم.” این در پاسخ به اعلانی بود که در برخی از حساب‌ها هنگام تلاش برای ورود از خارج از خانه مشترک ظاهر شد.

اعلان به شما می‌گوید: «اگر با صاحب این حساب زندگی نمی‌کنید، باید حساب شخصی خود را تماشا کنید.» سپس نتفلیکس برای ادامه تماشا به یک پیام متنی احراز هویت دو مرحله‌ای نیاز دارد که برای مالک حساب ارسال شود.

با این حال، اکنون نتفلیکس در حال آزمایش یک ویژگی جدید است که از صاحبان حساب‌هایی که رمز عبور خود را به اشتراک می‌گذارند می‌خواهد 2.99 دلار برای یک «کاربر اضافی» بپردازند. اگر نمی خواهید پرداخت کنید، این گزینه به شما داده می شود که کاربر را به حساب خود منتقل کنید.

این اعلامیه توسط تیم “نوآوری محصول” نتفلیکس منتشر شده است. من مطمئن نیستم که اکثر مردم این را به عنوان هر نوع نوآوری ببینند. من متوجه شدم که نتفلیکس به دنبال چیزی است که من مطمئن هستم که فکر می کند با کاهش رشد مشترکین، راه های نوآورانه ای برای ایجاد درآمد بیشتر است، اما اگر تجربه را بدتر می کنید، این نوآوری نیست. به خصوص که این حرکت مدت زیادی بعد از اینکه نتفلیکس اعلام کرد دوباره قیمت ها را افزایش خواهد داد، انجام شد.

نکته اینجاست – تقریباً همه از نتفلیکس استفاده می کنند. آنها یا به تنهایی مشترک شده اند یا از حساب شخص دیگری استفاده می کنند. این بدان معناست که دیگر کسی برای ثبت نام برای حساب‌های جدید باقی نمی‌ماند، مگر اینکه شرکت بتواند راه‌هایی را بیابد تا اشتراک‌گذاران رمز عبور را وادار به پرداخت هزینه حساب خود کند. این شرکت در اعلامیه خود از این آزمایش گفت:

ما همیشه اشتراک‌گذاری حساب Netflix خود را برای افرادی که با هم زندگی می‌کنند آسان کرده‌ایم، با ویژگی‌هایی مانند نمایه‌های جداگانه و جریان‌های متعدد در طرح‌های استاندارد و Premium ما. در حالی که این موارد بسیار محبوب بوده اند، آنها همچنین باعث ایجاد سردرگمی در مورد زمان و نحوه اشتراک گذاری Netflix شده اند. در نتیجه، حساب‌ها بین خانواده‌ها به اشتراک گذاشته می‌شود – بر توانایی ما برای سرمایه‌گذاری در تلویزیون و فیلم‌های جدید و عالی برای اعضایمان تأثیر می‌گذارد.

به نظر می‌رسد که این شرکت در نهایت تصمیم گرفته است که اگر می‌خواهد افراد بیشتری برای اشتراک پیدا کند، باید آنها را در مورد اشتراک‌گذاری گذرواژه‌ها بسیار ناراحت کند. ببینید، این کاملاً در حیطه حق نتفلیکس است که از افرادی که از خدمات آن استفاده می کنند بخواهد برای آنها پول پرداخت کنند. بالاخره این یک تجارت است. با ارائه رایگان محتوای خود به غالب ترین سرویس پخش در جهان تبدیل نشد.

با چشم پوشی برای مدت طولانی روی کاری که می دانست مشتریانش از آن استفاده می کنند، به طور ضمنی آن را تأیید کرد. جای تعجب نیست که مردم ممکن است کمی ناراحت باشند که این شرکت اکنون تصمیم گرفته است موضع سختی اتخاذ کند. حتی ممکن است بگویید تا حدودی به نظر می رسد که نتفلیکس تصمیم گرفته است «پیچ ها را بچرخاند».

در حال حاضر، نتفلیکس این آزمایش را در سه کشور (شیلی، کاستاریکا و پرو) انجام می دهد و هیچ تضمینی برای دائمی شدن آن وجود ندارد. با این حال، این مانع از ناراحتی مردم نشده است.

مطمئناً، این درست است که افرادی که بیشتر در اینجا ناراحت می شوند افرادی هستند که واقعاً برای نتفلیکس پول نمی پردازند، یا افرادی هستند که رمز عبور خود را با افرادی که برای نتفلیکس هزینه نمی کنند به اشتراک می گذارند. با این حال، این افراد هنوز هم مشتریان نتفلیکس هستند و دقیقا همان کاری را انجام می دهند که نتفلیکس به مدت تقریباً 15 سال به آنها اجازه داده است.

واقعاً نکته اینجاست. نتفلیکس اشتباه نیست که بخواهیم مردم برای نتفلیکس هزینه کنند. اما اگر این کار را به نحوی انجام دهد که آن مشتریان را بیگانه کند، یا تجربه را بدتر کند، مطمئن نیستم که این برنده ای است که شرکت فکر می کند.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]