پزشکان می سی سی پی بیماران را تشویق می کنند که مراقب COVID-19 باشند

[ad_1]

جکسون، خانم (WJTV) – جدیدترین نوع Omicron کووید-19 که می سی سی پی را فرا گرفته است و ملت در حال بازی کردن نیست. به گفته کارشناسان بهداشت، افرادی که قبلاً به ویروس، واکسیناسیون و تقویت کننده ها مبتلا شده اند، همچنان در معرض خطر ابتلا به آن هستند.

ما وارد مرحله جدیدی از همه گیری شده ایم و بیش از هر زمان دیگری در مورد ویروس می دانیم. بر اساس آنچه می دانیم، نوع Omicron BA.5 غالب و بسیار قابل انتقال است. این از مصونیت می گریزد.” Bhagyashri Navalkele، دانشیار و مدیر پزشکی بیماری های عفونی در مرکز پزشکی دانشگاه می سی سی پی (UMMC).

از آنجایی که تعداد مبتلایان در می سی سی پی به میزان قابل توجهی افزایش یافته است، بستری شدن در بیمارستان و احتمال بیمار شدن افراد مبتلا بسیار بیشتر از تجربه علائم سرماخوردگی معمولی یا آنفولانزای خفیف است.

ناوالکل به مردم پیشنهاد می کند اقداماتی را انجام دهند که عبارتند از:

  • اقدامات احتیاطی از جمله پوشاندن ماسک در داخل خانه و در حین سفر، شستن دقیق دست ها و اجتناب از شلوغی برای کاهش احتمال ابتلا به عفونت را از سر بگیرید.
  • واکسن بزنید و تقویت کنید. همه آمریکایی‌های شش ماهه یا بزرگ‌تر می‌توانند واکسن کووید را دریافت کنند، و آن‌هایی که ۵ سال به بالا هستند می‌توانند یک تقویت‌کننده برای ایجاد یک لایه دفاعی اضافی در برابر بیماری‌های شدید و مرگ دریافت کنند.

واکسن‌ها برای پیشگیری از بیماری‌های شدید، بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر استفاده می‌شوند، اما از شما در برابر قرار گرفتن در معرض یا ابتلا به ویروس محافظت نمی‌کنند.

او گفت که افزایش تعداد افراد در سفر و تجمع در آخر هفته طولانی چهارم ژوئیه به طور کامل از میزان پایک کاسته نشده است.

ناوالکله گفت: «هنگامی که تعداد مبتلایان در سه تا چهار هفته آینده افزایش یابد، ما همچنان شاهد افزایش بستری شدن در بیمارستان خواهیم بود.

اگر شما آلوده شوید، بیماران می توانند تعیین کنند که آیا واجد شرایط مصرف داروهای ضد ویروسی خوراکی یا تزریق آنتی بادی مونوکلونال هستند یا خیر.

درمان های ضد ویروسی خوراکی که می توانند توسط ارائه دهندگان تجویز شوند عبارتند از Paxlovid و Molnupiravir. داروسازان می توانند Paxlovid را تجویز کنند، اما مولنوپیراویر را نه. Navalkele توصیه می کند در صورت مثبت بودن تست با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید تا ببینید آیا یک ضد ویروس خوراکی گزینه مناسبی برای شما است یا خیر.

همچنین آنتی‌بادی‌های مونوکلونال موجود هستند که با عفونت‌های خاصی مانند Evusheld مبارزه می‌کنند، که برای پیشگیری از عفونت شدید در افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، مانند بیماران سرطانی یا پیوندی استفاده می‌شود. FDA استفاده از آنتی بادی های مونوکلونال خاص را برای درمان انواع Omicron محدود کرده است.

«اکنون زمان آن نیست که نگهبانان خود را زمین بگذاریم. ناوالکله گفت: قرار دادن خود در معرض خطر قرار گرفتن در معرض و ابتلا به عفونت ارزشش را ندارد. “حتی اگر شما آلوده شوید، فردا همچنان در معرض خطر قرار گرفتن در معرض قرار خواهید داشت و ما می دانیم که این نوع از پاسخ ایمنی یک واکسن فرار می کند.

[ad_2]

Leave a reply