پزشکان اخیراً شاهد افزایش مصرف بیش از حد ویتامین D هستند

[ad_1]

جکسون، خانم (WJTV) – میلیون ها آمریکایی روزانه مکمل های ویتامین D مصرف می کنند، اما مصرف بیش از حد این ویتامین می تواند برای شما مضر باشد. پزشکان گفتند که اخیراً شاهد افزایش مصرف بیش از حد ویتامین D بوده‌اند.

پزشکان معمولا 50000 واحد ویتامین D در هفته را برای کسانی که کمبود ویتامین دارند توصیه می کنند.

با این حال، مصرف بیش از مقدار تجویز شده می تواند منجر به تجمع سمی کلسیم در خون و در نتیجه هیپرکلسمی شود. این وضعیت می تواند باعث تهوع، سردرد و گیجی شود. در موارد شدیدتر، می تواند باعث نارسایی کلیه و کبد شود که می تواند منجر به مرگ شود.

کارشناسان گفتند که در طول همه گیری COVID-19 شاهد افزایش مصرف بیش از حد ویتامین D بودند.

“برخی تحقیقات انجام شده است که به این نتیجه رسیده اند که ویتامین D می تواند به سیستم ایمنی فرد در طول همه گیری کووید-19 کمک کند. به خوبی درک شده است که سیستم ایمنی بدن یک دفاع برتر در برابر COVID-19 است. در نتیجه، موارد زیادی وجود دارد. بسیاری از افراد مکمل‌های زیادی از جمله ویتامین D و در برخی موارد بیش از حد مصرف کردند که منجر به بستری شدن برخی افراد در بیمارستان با عواقب بسیار خطرناکی شد. تیموتی کوین، از مراقبت های بهداشتی کوین در ریدلند.

دکتر کوین گفت که مصرف بیش از حد مکمل‌های ویتامین D که بدون نسخه به فروش می‌رسد، نادر است، زیرا ویتامین‌ها با دوز کمتری فروخته می‌شوند. او گفت هنوز باید دوز توصیه شده روی بطری را رعایت کنید.

[ad_2]

Leave a reply