وضعیت بخشش وام دانشجویی: دعوای حقوقی به دیوان عالی منتقل می‌شود

[ad_1]

(هیل) – طرح بخشودگی بدهی دانشجویان پرزیدنت بایدن با رگباری از شکایت ها مواجه شده است که آینده آن را در هاله ای از ابهام قرار داده است.

حداقل دو چالش در ماه آینده توسط دیوان عالی کشور بررسی خواهد شد.

در اینجا موارد مخالف این طرح و راهنمای تقریبی در مورد اینکه چه زمانی وام گیرندگان در مورد آینده برنامه پاسخ هایی خواهند داشت، وجود دارد.

بایدن علیه نبراسکا

اولین موردی که این برنامه را مسدود کرد و اکنون توسط دیوان عالی بررسی خواهد شد، بایدن علیه است. نبراسکا از دادگاه استیناف ناحیه هشتم، که ایالت های میانه تا شمال مرکزی ایالات متحده را تحت پوشش قرار می دهد.

گروهی متشکل از شش ایالت تحت رهبری جمهوری خواهان برنامه بایدن را به چالش کشیدند و استدلال کردند که کاهش بدهی به دلیل از دست دادن درآمد مالیاتی و سایر سودهای حاصل از روابط کاری که نهادهای دولتی با برخی از خدمات وام دارند، از نظر اقتصادی به ایالت های آنها آسیب می رساند.

حوزه هشتم در ماه نوامبر دستور موقتی برای توقف این برنامه تا زمان قانونی بودن بخشودگی بدهی صادر کرد. دادگاه عالی در ماه دسامبر گفت که به این پرونده رسیدگی خواهد کرد و برنامه را تا آن زمان به حالت تعلیق درآورد.

وزارت آموزش و پرورش v. رنگ قهوه ای

مورد دوم، وزارت آموزش و پرورش v. براون، که برنامه بایدن را غیرقانونی اعلام کرد، از دادگاه تجدیدنظر ناحیه پنجم خارج شد.

این پرونده توسط دو نفر با حمایت بنیاد شبکه ایجاد مشاغل مطرح شد و یک قاضی منطقه ای تگزاس گفت بایدن قدرت ایجاد این برنامه را ندارد.

دادگاه تجدیدنظر ناحیه پنجم در ماه نوامبر حکم منطقه را تأیید کرد و دیوان عالی نیز در دسامبر اعلام کرد که به ماهیت این پرونده رسیدگی خواهد کرد.

جدول زمانی چیست؟

در هر دو مورد، دولت بایدن استدلال می‌کند که بر اساس قانون قهرمانان سال 2003 – یا قانون فرصت‌های امدادی آموزش عالی برای دانشجویان – این اختیار را دارد که این برنامه را ایجاد کند، زیرا این قانون به وزارت آموزش اختیارات ویژه در مواقع اضطراری ملی، مانند کووید، می‌دهد. -19 همه گیری

بررسی پرونده ها توسط دادگاه عالی به وام گیرندگان ایده بهتری می دهد که چه زمانی می توانند پاسخ نهایی را در مورد اینکه آیا حداقل 10000 دلار بخشش وام دانشجویی دریافت خواهند کرد یا خیر.

دولت بایدن باید یک گزارش بازگشایی پرونده ها را تا ژانویه به دیوان عالی ارائه کند. 4.

ایالت های تحت رهبری جمهوری خواهان و بنیاد شبکه ایجاد مشاغل تا ژانویه فرصت دارند. 27 تا پرونده جداگانه خود را به دادگاه برسانند.

در نهایت، بایدن اجازه خواهد داشت تا یک پاسخ کوتاه تا فوریه ارائه کند. 15 قبل از اینکه دیوان عالی به استدلال شفاهی پرونده رسیدگی کند.

دیوان عالی به استدلال های شفاهی پرونده ها در فوریه رسیدگی خواهد کرد. 28. وام گیرندگان می توانند به استدلال ها و سؤالاتی که قضات برای هر دو طرف خواهند داشت گوش فرا دهند.

اگرچه دیوان عالی می‌تواند هر زمانی پس از تکمیل استدلال‌های شفاهی تصمیم بگیرد، وام‌گیرندگان احتمالاً می‌توانند منتظر حکم نهایی دادگاه عالی در مورد این موضوع در ماه مه یا ژوئن باشند، زمانی که قضات معمولاً نظرات خود را برای مدت طولانی در اختیار عموم قرار می‌دهند.

دولت بایدن می‌گوید که تا پایان برای کاهش بدهی دانشجویان مبارزه خواهد کرد، اما این می‌تواند یک نبرد دشوار با دادگاه عالی متمایل به محافظه‌کاران باشد.

اگر دادگاه عالی برنامه کاهش بدهی را قانونی اعلام کند، دولت بایدن می تواند فوراً بخشودگی بدهی دانشجویان را آغاز کند. اگر قوانین برای دولت به سمت جنوب پیش برود، باید راه‌های متفاوتی را برای دستیابی به هدف حزب دمکرات مبنی بر بخشش وام دانشجویی بیابد.

[ad_2]

Leave a reply