وارناک در دور دوم مجلس سنای جورجیا پیروز شد و اکثریت دموکرات ها را افزایش داد

[ad_1]

سن پیش بینی می شد که رافائل وارناک (D) در دور دوم مجلس سنای جورجیا در روز سه شنبه پیروز شود و او را برای یک دوره کامل به مجلس فوقانی بفرستد و یک کرسی اضافی حیاتی را در اکثریت به حزبش بدهد.

آسوشیتدپرس مسابقه را در ساعت 10:26 شب به وقت شرقی اعلام کرد.

وارناک که کشیش ارشد کلیسای باپتیست ابنزر در آتلانتا است، هرشل واکر بازیکن حرفه ای سابق فوتبال را که مورد حمایت رئیس جمهور سابق ترامپ بود، شکست داد. این رقابت ماه گذشته پس از آنکه هیچ یک از نامزدها نتوانستند بیش از 50 درصد آرا را در روز انتخابات به دست آورند، به دور دوم رفت.

پیروزی وارناک نمونه دیگری از دموکرات هاست که انتظارات را در سالی که قرار بود سال میان ترم کبودی برای آنها باشد، زیر پا گذاشتند. این حزب در برابر تورم فزاینده، قیمت بنزین و روند تاریخی از دست دادن کرسی‌های حزب رئیس‌جمهور در اولین انتخابات میان‌دوره‌ای خود رقابت می‌کرد.

در حالی که جمهوری خواهان اکثریت مجلس را در اختیار خواهند داشت، پیروزی وارناک اکثریت 51 کرسی سنا را برای دموکرات ها به ارمغان می آورد. اگر واکر برنده می شد، دموکرات ها همچنان از نظر فنی اکثریت را در اختیار داشتند، اما پیروزی روز سه شنبه به این معنی است که دموکرات ها اکثریت را در تمام کمیته ها خواهند داشت که به آنها اجازه می دهد به راحتی نامزدهای بایدن را پیش ببرند.

این دومین مسابقه سنا است که وارناک در کمتر از دو سال پیروز می شود. او سن را شکست داد. کلی لوفلر (R-Ga) در یک انتخابات ویژه که در ژانویه 2021 نیز به دور دوم رفت. پیروزی روز سه‌شنبه به این معنی است که او می‌تواند یک دوره شش ساله کامل را قبل از انتخابات بعدی خود انجام دهد.

پیروزی او لزوماً غافلگیرکننده نیست. نظرسنجی‌های چند هفته گذشته به طور مداوم نشان می‌داد که وارناک از واکر پیشتاز است، اگرچه دموکرات‌ها هنوز از وضعیت جورجیا به عنوان یک ایالت نوسانی آگاه بودند. در حالی که وارناک، سن. جان اوسف (D-Ga.) و پرزیدنت بایدن در سال 2020 ایالت را تغییر دادند، جمهوری خواهان هنوز در آنجا برتری رقابتی دارند. ماه گذشته، فرماندار جورجیا برایان کمپ (راست) در انتخابات فرمانداری ایالت، استیسی آبرامز دموکرات را شکست داد.

هر دو نامزد در چند هفته گذشته با جمهوریخواهان برجسته از جمله سن ها در ایالت هلو در حال عبور بوده اند. لیندسی گراهام (RS.C.) و تد کروز (R-Texas) برای کمپین برای واکر و رئیس جمهور سابق اوباما برای Warnock می آیند.

ترامپ که از دور دوم مجلس سنای جورجیا در سال 2020 برای تبلیغ ادعاهای نادرست خود مبنی بر انتخابات ریاست جمهوری استفاده کرد، به طور قابل توجهی در جریان مبارزات انتخاباتی در ماه گذشته حضور نداشت.

[ad_2]

Leave a reply