نقشه CDC 7 ایالت را در بدترین رده برای فعالیت آنفولانزا قرار می دهد

[ad_1]

(NEXSTAR) – طبق ردیابی مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری، فصل آنفولانزای 2022 شروعی زودهنگام و باطل است، به ویژه در جنوب.

CDC دارای هفت ایالت به علاوه واشنگتن دی سی است که در بالاترین رده فعالیت آنفولانزا قرار دارد که در نقشه زیر به رنگ بنفش نشان داده شده است. آلاباما، جورجیا، می سی سی پی، کارولینای شمالی، تنسی، کارولینای جنوبی و ویرجینیا همه به عنوان “بسیار بالا” طبقه بندی می شوند.

در مریلند و تگزاس که هر دو در رده دوم بدترین (قهوه ای در نقشه CDC) قرار دارند، خیلی بهتر نیست.

پشت سر آنها پنج ایالت دیگر در رنگارنگ قرار دارند: آرکانزاس، کنتاکی، لوئیزیانا، نیوجرسی و نیومکزیکو.

ردیابی CDC نشان می دهد که سطح آنفولانزا در کجا در کشور بالاتر است. (نقشه: CDC)

به گفته CDC، میزان بستری شدن در بیمارستان برای آنفولانزا از زمان همه‌گیری آنفولانزای خوکی در سال 2009 تا این حد بالا نبوده است. تاکنون 1300 مورد مرگ ناشی از آنفولانزا از جمله حداقل سه کودک گزارش شده است.

فعالیت در ماه گذشته افزایش یافته است. کمتر از سه هفته پیش، هیچ ایالتی در رده های “بسیار بالا” قرار نداشت.

تمام این انتقال آنفولانزا نیز زودتر از حد معمول اتفاق می افتد – فصل آنفولانزای زمستانی معمولاً در دسامبر یا ژانویه افزایش می یابد.

اوضاع در شمال بهتر به نظر می رسد. شمال غرب اقیانوس آرام، غرب میانه بالا و نیوانگلند همگی دارای ایالت هایی در دسته «حداقل» برای فعالیت آنفولانزا هستند.

نقشه CDC بر اساس آزمایشات آزمایشگاهی آنفولانزای تایید شده نیست، بلکه ردیابی است که در آن افراد با علائمی شبیه آنفولانزا (بیماری تنفسی و تب، به علاوه سرفه یا گلودرد) به پزشک مراجعه می کنند. به همین دلیل، این آژانس توضیح می دهد که این نقشه “ممکن است بازدیدهای بیمار را به دلیل سایر پاتوژن های تنفسی که علائم مشابهی ایجاد می کنند را ثبت کند.”

همزمان با هجوم بیماران جوان مبتلا به ویروس سینسیتیال تنفسی یا RSV، فصل آنفولانزا در حال افزایش است. ردیابی CDC نشان می دهد که موارد RSV از سپتامبر افزایش یافته است.

دکتر CDC، ممکن است خبرهای خوبی وجود داشته باشد: موارد COVID-19 در سه هفته گذشته روند نزولی داشته و کاهش یافته است. خوزه رومرو گفت.

آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشته است.

[ad_2]

Leave a reply