نحوه فرود صندلی هیئت مدیره

[ad_1]

از آنجایی که بسیاری از افراد وارد دوران اوج حرفه خود می شوند یا حتی به سمت بازنشستگی می روند، ایده خدمت در هیئت مدیره شرکت به دلایل متعدد می تواند قانع کننده باشد. این ممکن است شامل یک منبع درآمد در دوران بازنشستگی، تحریک فکری، یا فرصتی برای گسترش شبکه خود باشد.

هر یک یا همه آنها می توانند دلایل قانونی برای پیوستن به هیئت مدیره باشند. سپس این سوال پیش می‌آید: چه کاری می‌توانید انجام دهید تا شانس خود را برای فرود در یکی از آن صندلی‌های هیئت مدیره افزایش دهید؟ من چهار نکته را که شخصاً برای فرود صندلی هیئت مدیره استفاده کرده ام به اشتراک می گذارم. اما راز واقعی این است که صندلی بعدی شما در هیئت مدیره از طرف شخصی خواهد آمد که از قبل می شناسید.

1. نقش خود را بشناسید

اولین نکته در مورد فرود صندلی تخته درک این نکته است که هر تخته موثر و متنوع چندین نقش مکمل را شامل می شود. یکی از این نقش‌ها می‌تواند به عنوان مثال، یک کارشناس مالی باشد – کسی که در ارتباط با مدیر مالی یا حسابرسان در مورد امور مالی شرکت راحت است. نقش دیگر می تواند مدیریت استعداد، متخصص در استخدام، جبران خسارت و برنامه ریزی جانشین پروری باشد، در حالی که نقش دیگری می تواند یک استراتژیست تجاری باشد. نقش دیگری که در یک دقیقه دیگر به آن باز خواهیم گشت، کارشناس صنعت است – کسی که تخصص عمیق صنعت را به هیئت مدیره می آورد.

بنابراین، وقتی نوبت به این می رسد که خودتان را در هیئت مدیره بسازید، کدام نقش را می توانید بازی کنید؟

2. صنعت خود را بشناسید

در حالی که ممکن است چند استثنا وجود داشته باشد، مانند یک استراتژیست تجاری یا استاد، اکثر اعضای هیئت مدیره مقداری دانش صنعت را به هیئت مدیره می آورند. این بدان معناست که وقتی به هیئت‌های بالقوه‌ای فکر می‌کنید که ممکن است مورد علاقه شما باشند، در نظر بگیرید که تخصص صنعت شما کجاست. از این گذشته، هنگامی که هیئت مدیره به دنبال پر کردن یک صندلی باز است، آنها به دنبال بهترین گزینه در دسترس هستند.

به عنوان مثال، اخیراً با یکی از دوستانم که وکیل بازنشسته است صحبت کردم. او کار خود را صرف کمک به شرکت های برق از طریق فرآیندهای تنظیم و تعیین نرخ کرد. در بحثمان، به او اشاره کردم که چگونه می‌تواند یک کاندیدای ایده‌آل برای عضویت در هیئت مدیره یک شرکت برق باشد که دانش عمیق او از فرآیند نظارتی بسیار ارزشمند است.

3. انگیزه خود را درک کنید

اگر می‌خواهید خود را به خوبی تنظیم کنید تا به عنوان یک نامزد جدی برای کرسی هیئت مدیره در نظر گرفته شوید، انگیزه شما – چرایی شما – می‌تواند یک لطف انتقادی باشد. به عنوان مثال، اگر فقط به خاطر پول در این کار هستید، ممکن است یک شرکت در مقایسه با کسی که علاقه عمیقی به کسب و کار دارد و تعهد واقعی برای کمک به آنها در پیشبرد اهداف خود دارد، علاقه مند نباشد.

4. به شبکه سازی تکیه کنید، نه استخدام

هنگامی که تکالیف خود را انجام دادید تا بفهمید چه نقشی می‌توانید داشته باشید، در چه صنعتی دانش عمیق به ارمغان می‌آورید، و انگیزه شما برای پیوستن به یک هیئت مدیره چه می‌تواند باشد، زمان شبکه‌سازی فرا می‌رسد. اشتباهی که بسیاری از مردم مرتکب می‌شوند این است که یک شرکت استخدامی را استخدام می‌کنند تا به آنها کمک کند تا یک صندلی باز را پیدا کنند. آنها متوجه نمی شوند که 85 درصد از صندلی های هیئت مدیره توسط افرادی پر می شود که هیئت مدیره یا مدیرعامل از قبل می شناسند. به عبارت دیگر، شما قرار نیست یک صندلی هیئت مدیره را با تکیه بر استخدام کنندگان خارجی بخرید. استثنا ممکن است این باشد که یک شرکت به دنبال استخدام یک نامزد متنوع باشد که خارج از اتصالات شبکه شخصی هیئت مدیره قرار دارد.

این بدان معناست که وقت آن رسیده است که از طریق تماس تلفنی یا استفاده از رسانه های اجتماعی مانند لینکدین به شبکه خود ضربه بزنید تا ببینید چه کسانی را ممکن است بشناسید – یا چه کسی را ممکن است بشناسید که شخص دیگری را می شناسد – که به نوع هیئت مدیره ای که می خواهید در آن خدمت کنید متصل است و که دارای موقعیت باز است که به خوبی با معیارهایی که شما ایجاد کرده اید مطابقت دارد.

در پایان، این یک راز واقعی برای فرود آمدن یک صندلی هیئت مدیره است: شما یا کسی که می‌شناسید قبلاً فردی را می‌شناسید که می‌تواند موقعیت شما را به دست آورد.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]