می سی سی پی مردی را به جرم قتل دختر 16 ساله اعدام می کند

[ad_1]

جکسون، خانم (AP) – یک مرد می سی سی پی که به تجاوز و قتل یک دختر 16 ساله اعتراف کرده بود، قرار است عصر چهارشنبه به قتل برسد. او دومین زندانی بود که در 10 سال گذشته در می سی سی پی اعدام شد.

توماس ادوین لودن جونیور، 58 ساله، قرار است در ساعت 6 بعد از ظهر در زندان ایالتی می سی سی پی تزریق شود. او از سال 2001 به اعدام محکوم شده است، زمانی که به قتل، تجاوز جنسی و چهار مورد حمله جنسی علیه او اعتراف کرد. لیسا ماری گری.

در حکمی اواخر شب در دسامبر در 7، یک قاضی فدرال از جلوگیری از اجرای اعدام می سی سی پی در بحبوحه شکایت معلق لودن و چهار زندانی محکوم به اعدام می سی سی پی به دلیل پروتکل تزریق مرگبار این ایالت خودداری کرد. آخرین اعدام می سی سی پی در نوامبر 2021 بود.

در طول تابستان قبل از سال آخر دبیرستان گری، او به عنوان پیشخدمت در رستوران عمویش در شمال شرقی می سی سی پی کار می کرد. در 22 ژوئن 2000، پس از تاریک شدن هوا، کار را ترک کرد و با لاستیک پنچر شده در یک جاده روستایی سرگردان شد.

لودن، یک استخدام‌کننده تفنگداران دریایی با بستگانش در منطقه، حوالی ساعت 10:45 شب با گری در جاده مواجه شد، او ایستاد و شروع به صحبت با نوجوان در مورد پنچر شدن لاستیک کرد. “نگران نباش. من یک تفنگدار دریایی هستم. ما این گونه کارها را انجام می دهیم.»

لودن به بازرسان گفت که پس از اینکه گری گفته بود هرگز نمی‌خواهد تفنگدار دریایی شود، عصبانی شد و او را به ون خود دستور داد. بر اساس مصاحبه ای که با بازرسان انجام داد، او چهار ساعت به او تجاوز جنسی کرد و سپس او را خفه کرد و خفه کرد.

سوابق دادگاه نشان می دهد که در بعد از ظهر روز 23 ژوئن 2000، “لودن در حالی که در کنار جاده ای دراز کشیده بود، با عبارت “متاسفم” در قفسه سینه اش حک شده بود و ظاهراً پارگی هایی که خود به خود وارد کرده بود، در مچ دستش کشف شد.

پس از اعتراف به گناه در سپتامبر 2001، لودن در طول محکومیت گری به دوستان و خانواده اش گفت: “امیدوارم وقتی امروز اینجا را ترک می کنید، احساس عدالت کنید.”

واندا فاریس، مادر گری، دخترش را نوجوانی “خوشبخت و همیشه خندان” توصیف کرد که آرزو داشت معلم مدرسه ابتدایی شود.

فریس گفت: “او بی نقص نبود، حالا، به شما توجه کنید.” “اما او تلاش کرد تا درست عمل کند.”

فاریس قصد دارد چهارشنبه در مراسم اعدام شرکت کند.

در سال 2015، وکلای مرکز دادگستری رودریک و سولانژ مک آرتور از سیستم زندان می سی سی پی به نمایندگی از دو زندانی محکوم به اعدام شکایت کردند و گفتند پروتکل تزریق کشنده این ایالت غیرانسانی است. لودن و دو محکوم به اعدام دیگر می سی سی پی بعداً به عنوان شاکی پیوستند.

اداره اصلاحات می سی سی پی در اسناد دادگاه در ژوئیه 2021 فاش کرد که سه دارو را برای پروتکل تزریق کشنده خود به دست آورده است: میدازولام که یک مسکن است. وکورونیم بروماید، که عضلات را فلج می کند. و کلرید پتاسیم که قلب را متوقف می کند.

جیم کریگ، وکیل مرکز مک آرتور، در جلسه دادگاه نوامبر گفت که از سال 2019، فقط آلاباما، اوکلاهما، می سی سی پی و تنسی با استفاده از پروتکل سه داروی اعدام را انجام داده اند.

بر اساس گزارش مرکز اطلاع رسانی مجازات اعدام، 27 ایالت دارای مجازات اعدام هستند. کریگ گفت که اکثر ایالت های مجازات اعدام و دولت فدرال در سال 2008 از پروتکل سه دارو استفاده کردند، اما دولت فدرال و بیشتر این ایالت ها از آن زمان شروع به استفاده از یک دارو کرده اند.

در نوامبر، فرماندار آلاباما کی آیوی به دنبال توقف در اعدام ها بود و دستور داد که سیستم مجازات اعدام در ایالت پس از یک سری تزریق های مرگبار ناموفق بررسی شود.

یک هفته قبل از اجرای برنامه ریزی شده لودن، هنری وینگیت، قاضی منطقه ای ایالات متحده، حکمی صادر کرد مبنی بر اینکه اعدام ممکن است حتی در زمانی که شکایت در جریان است، انجام شود. او نوشت که دادگاه عالی ایالات متحده پروتکل تزریق کشنده سه دارو را تا همین اواخر در هفت سال پیش در پرونده ای از اوکلاهاما تایید کرده بود.

وکلای لودن به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ دادند.

36 زندانی در می سی سی پی در انتظار اعدام هستند. Death Penalty Action، یک گروه مخالف مجازات اعدام، روز سه شنبه یک کنفرانس خبری در مقابل ساختمان ایالت در جکسون برگزار کرد تا مخالفت خود را با اعدام لودن اعلام کند.

میتزی مگلبی، سخنگوی شعبه می سی سی پی از Ignite Justice، سازمانی که از اصلاحات عدالت کیفری حمایت می کند، گفت: «به وضوح چیزی در او شکسته شد تا او مرتکب چنین جنایت وحشتناکی شود. “آقای. لودن بلافاصله پشیمان شد. آیا در چنین شرایطی جای لطف و رحمت نباید باشد؟».

فاریس روز جمعه به آسوشیتدپرس گفت که سال‌ها پیش لودن را بخشید، اما عذرخواهی او را باور نکرد.

فاریس گفت: “من به خصوص نمی خواهم ببینم کسی می میرد.” “اما من به مجازات اعدام اعتقاد دارم. … من به عدالت اعتقاد دارم.»

___

امیلی واگستر پتوس در این گزارش مشارکت داشت. مایکل گلدبرگ یکی از اعضای سپاه آسوشیتدپرس/گزارش برای ابتکار اخبار ایالتی آمریکا است. گزارش برای آمریکا یک برنامه خدمات ملی غیرانتفاعی است که خبرنگاران را در اتاق های خبری محلی قرار می دهد تا در مورد مسائل پنهان گزارش دهند. او را در توییتر در twitter.com/mikergoldberg دنبال کنید.[ad_2]

Leave a reply