می سی سی پی مردی را به اتهام تجاوز جنسی و قتل دختر نوجوان اعدام کرد

[ad_1]

پرچمن، خانم (AP) – مردی که به تجاوز و قتل یک دختر 16 ساله اعتراف کرد، شامگاه چهارشنبه در می سی سی پی با تزریق آمپول مرگبار کشته شد و دومین زندانی اعدام شده در این ایالت در 10 سال گذشته شد.

یک پزشک قانونی توماس ادوین لودن جونیور 58 ساله را در ساعت 6:12 بعد از ظهر در زندان ایالتی می سی سی پی در پرچمن مرده اعلام کرد. نحوه مرگ موضوع آخرین تلاش لودن برای جلوگیری از اعدام بود.

او از سال 2001، زمانی که به قتل عمد، تجاوز جنسی و چهار مورد حمله جنسی علیه لیسا ماری گری اعتراف کرد، محکوم به اعدام است.

در اوایل ماه جاری، یک قاضی فدرال از ممانعت از اجرای اعدام می سی سی پی در میان شکایت معلق لودن و چهار زندانی محکوم به اعدام می سی سی پی بر سر پروتکل تزریق مرگبار این ایالت خودداری کرد. آخرین اعدام می سی سی پی در نوامبر 2021 بود.

مارک مک‌دونالد، یکی از وکلای لودن، صبح چهارشنبه گفت که لودن قصد ندارد به‌دنبال تاخیر بیشتر در اجرای حکم اعدام که برای ساعت 7 بعدازظهر است، باشد.

مقامات ساعت 11 صبح چهارشنبه لودن را بررسی کردند. کری مک دونالد، معاون کمیسر اجرایی اداره اصلاحات می سی سی پی در یک کنفرانس خبری گفت: «او از روحیه خوبی برخوردار است.

مقامات گفتند که حدود ساعت 12:45 بعد از ظهر دوباره با لودن صحبت کردند.

در طول تابستان قبل از سال آخر دبیرستان گری، او به عنوان پیشخدمت در رستوران عمویش در شمال شرقی می سی سی پی کار می کرد. در 22 ژوئن 2000، پس از تاریک شدن هوا، کار را ترک کرد و با لاستیک پنچر شده در یک جاده روستایی سرگردان شد.

لودن، یک استخدام‌کننده تفنگداران دریایی با بستگانش در منطقه، حوالی ساعت 10:45 شب با گری در جاده مواجه شد، او ایستاد و شروع به صحبت با نوجوان در مورد پنچر شدن لاستیک کرد. “نگران نباش. من یک تفنگدار دریایی هستم. ما این گونه کارها را انجام می دهیم.»

لودن به بازرسان گفت که پس از اینکه گری گفته بود هرگز نمی‌خواهد تفنگدار دریایی شود، عصبانی شد و او را به ون خود دستور داد. بر اساس مصاحبه ای که با بازرسان انجام داد، او چهار ساعت به او تجاوز جنسی کرد و سپس او را خفه کرد و خفه کرد.

سوابق دادگاه نشان می دهد که در بعد از ظهر روز 23 ژوئن 2000، “لودن در حالی که در کنار جاده ای دراز کشیده بود، با عبارت “متاسفم” در قفسه سینه اش حک شده بود و ظاهراً پارگی هایی که خود به خود وارد کرده بود، در مچ دستش کشف شد.

پس از اعتراف به گناه در سپتامبر 2001، لودن در طول محکومیت گری به دوستان و خانواده اش گفت: “امیدوارم وقتی امروز اینجا را ترک می کنید، احساس عدالت کنید.”

واندا فاریس، مادر گری، دخترش را نوجوانی “خوشبخت و همیشه خندان” توصیف کرد که آرزو داشت معلم مدرسه ابتدایی شود.

فریس گفت: “او بی نقص نبود، حالا، به شما توجه کنید.” “اما او تلاش کرد تا درست عمل کند.”

فاریس قصد دارد چهارشنبه در مراسم اعدام شرکت کند.

در سال 2015، وکلای مرکز دادگستری رودریک و سولانژ مک آرتور از سیستم زندان می سی سی پی به نمایندگی از دو زندانی محکوم به اعدام شکایت کردند و گفتند پروتکل تزریق کشنده این ایالت غیرانسانی است. لودن و دو محکوم به اعدام دیگر می سی سی پی بعداً به عنوان شاکی پیوستند.

اداره اصلاحات می سی سی پی در اسناد دادگاه در ژوئیه 2021 فاش کرد که سه دارو را برای پروتکل تزریق کشنده خود به دست آورده است: میدازولام که یک مسکن است. وکورونیم بروماید، که عضلات را فلج می کند. و کلرید پتاسیم که قلب را متوقف می کند.

جیم کریگ، وکیل مرکز مک آرتور، در جلسه دادگاه نوامبر گفت که از سال 2019، فقط آلاباما، اوکلاهما، می سی سی پی و تنسی با استفاده از پروتکل سه داروی اعدام را انجام داده اند.

بر اساس گزارش مرکز اطلاع رسانی مجازات اعدام، 27 ایالت دارای مجازات اعدام هستند. کریگ گفت که اکثر ایالت های مجازات اعدام و دولت فدرال در سال 2008 از پروتکل سه دارو استفاده کردند، اما دولت فدرال و بیشتر این ایالت ها از آن زمان شروع به استفاده از یک دارو کرده اند.

در نوامبر، فرماندار آلاباما کی آیوی به دنبال توقف در اعدام ها بود و دستور بازنگری “از بالا به پایین” سیستم مجازات اعدام در ایالت را پس از یک سری تزریق های مرگبار ناموفق صادر کرد. جوورسکی مالت، معاون کمیساریای مؤسسات در وزارت اصلاحات، به خبرنگاران گفت که می سی سی پی برای جلوگیری از اعدام نادرست، “اعدام های ساختگی و تمرین” را به صورت ماهانه انجام داده است.

یک هفته قبل از اجرای برنامه ریزی شده لودن، هنری وینگیت، قاضی منطقه ای ایالات متحده، حکمی صادر کرد مبنی بر اینکه اعدام ممکن است حتی در زمانی که شکایت در جریان است، انجام شود. او نوشت که دادگاه عالی ایالات متحده پروتکل تزریق کشنده سه دارو را تا همین اواخر در هفت سال پیش در پرونده ای از اوکلاهاما تایید کرده بود.

36 زندانی در می سی سی پی در انتظار اعدام هستند. Death Penalty Action، یک گروه مخالف مجازات اعدام، روز سه شنبه یک کنفرانس خبری در مقابل ساختمان ایالت در جکسون برگزار کرد تا مخالفت خود را با اعدام لودن اعلام کند.

میتزی مگلبی، سخنگوی شعبه می سی سی پی از Ignite Justice، سازمانی که از اصلاحات عدالت کیفری حمایت می کند، گفت: «به وضوح چیزی در او شکسته شد تا او مرتکب چنین جنایت وحشتناکی شود. “آقای. لودن بلافاصله پشیمان شد. آیا در چنین شرایطی جای لطف و رحمت نباید باشد؟».

فاریس روز جمعه به AP گفت که سال ها پیش لودن را بخشید، اما عذرخواهی او را باور نکرد.

فاریس گفت: “من به خصوص نمی خواهم ببینم کسی می میرد.” “اما من به مجازات اعدام اعتقاد دارم. … من به عدالت اعتقاد دارم.»

[ad_2]

Leave a reply