من مجبور شدم بیشتر کارمندانم را کووید اخراج کنم. در اینجا نحوه بازسازی کارکنانم آمده است

[ad_1]

جیمی باکستر و کریس لوفلر Qwick را در سال 2019 راه‌اندازی کردند تا سردرد همیشگی صنعت مهمان‌نوازی ناشی از حفظ کارکنان را حل کنند. این برنامه به مدیران استخدام در بارها، رستوران‌ها و هتل‌ها اجازه می‌دهد تا کارمندان را همانطور که شما Uber سفارش می‌دهید سفارش دهند: روی دکمه ضربه بزنید و افراد در محل کار حاضر می‌شوند. آنها بر سر پرداخت 40 درصد کارمزد اضافه بر دستمزد هر کارگر مذاکره می‌کردند، بدون اینکه دستمزدها را کاهش دهند. همه چیز عالی پیش می رفت تا اینکه دنیا تعطیل شد، تقاضا برای کارگران مهمان نواز یک شبه از بین رفت و باکستر به عنوان مدیر عامل مجبور شد 80 درصد از کارکنان خود Qwick را اخراج کند. در اینجا نحوه منجنیق باکستر و خدمه اسکلت از “تاریک ترین ساعت” شرکت است. – همانطور که به بریت مورس گفته شد

علاوه بر اخراج‌ها، مجبور شدم از کارکنان باقیمانده‌ام بخواهم 25 درصد از حقوق خود را کاهش دهند و حقوقم را صفر کردم. از آنها خواستم که به من و ماموریت ما برای تغییر روش کار مردم ایمان داشته باشند. خیلی ممنونم که کنارم ماندند.

ما سرمایه گذاران خود را متقاعد کردیم که 4.3 میلیون دلار اضافی به ما بدهند – برای قدرت بخشیدن به تیم 19 نفره ما کافی است. پس از تثبیت کسب و کار، هزینه های خود را به نصف کاهش دادیم تا به شرکای غذا و نوشیدنی خود کمک کنیم درهای خود را باز نگه دارند.

در فوریه 2021، چراغ‌ها همانقدر ناگهانی روشن شدند که در زمان شیوع بیماری همه‌گیر خاموش شده بودند. درآمد ما در یک ماه بیش از دو برابر شد. فکر می کنم مردم از کووید خسته شده بودند و می خواستند به رستوران رفتن برگردند.

سپس با نوع دیگری از بحران مواجه شدیم: چگونه افراد را به سرعت به‌اندازه کافی سریع استخدام کنیم – هم در داخل و هم در پلت‌فرم، جایی که ما مجبور بودیم تعداد متخصصان واجد شرایط آماده کار را افزایش دهیم. ما بسیاری از حرفه‌ای‌های پلتفرم را دوباره فعال کردیم و پاداش ارجاع خود را از 20 دلار به 100 دلار رساندیم. این دریچه ها را باز کرد.

زمانی که کووید شیوع پیدا کرد، ما در هفت بازار بودیم. اکنون ما در 15 سال هستیم و برنامه تا سال 2023 به 30 سال می رسد.

ما به ۱۵۷ کارمند بازگشته‌ایم و سال گذشته یک سری A ۱۰ میلیون دلاری را تعطیل کردیم. در حال حاضر، بیش از 300000 متخصص در این پلتفرم وجود دارد، و ما می‌خواهیم به آنها کمک کنیم تا پول مورد نیاز خانواده‌هایشان را به دست آورند و به شرکای تجاری خود کمک کنیم که در حال حاضر دوران وحشتناکی را بین کمبود نیروی کار و کمبود نیروی کار سپری می‌کنند. استعفای بزرگ

وقتی از آشفتگی عبور می‌کنید، پیوندهای شگفت‌انگیزی با مردم ایجاد می‌کنید، و گاهی اوقات برای آشکار شدن این موضوع به این مبارزه نیاز است. اگر تیم درستی بسازید، آنها بلند می شوند و شما را غافلگیر می کنند.

بیشتر کاوش کنید منطقه ای 2022 شرکت هامستطیل

از شماره مارس / آوریل 2022 شرکت مجله

[ad_2]