من تکنیک غیر مدیتیشن ساندار پیچای را برای مهار استرسم امتحان کردم. 10 برابر بهتر از یک روال صبحگاهی است

[ad_1]

راه‌های بی‌شماری برای مهار استرس وجود دارد، اما به نظر می‌رسد بسیاری از آنها به تعهد طولانی‌مدت نیاز دارند – روتین‌های مداوم، تغییر برنامه، فعالیت روزانه. برای برخی، ایده اجرا فقط یک فشار اضافی است. به همین دلیل است که وقتی ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل، اخیراً یکی از تکنیک‌های دوران همه‌گیری خود را برای دور نگه داشتن استرس فاش کرد، گوش‌ها بلند شد.

مدیتیشن نیست این یک رژیم غذایی نیست. این روزنامه نگاری نیست.

این مجموعه‌ای از پادکست‌های استراحت عمیق بدون خواب (NSDR) است.

Business Insider به بررسی این NSDR ها پرداخت، اصطلاحی که توسط استاد علوم اعصاب استنفورد، اندرو هوبرمن ابداع شد. به گفته هوبرمن، NSDR شامل “خود القای حالت آرامش” و “تمرکز ما به چیزی است.”

به طور خاص، هوبرمن دو جزء حیاتی NSDR را مطرح می کند: یوگا نیدرا و هیپنوتیزم. اولی شما را در یک حالت فیزیکی ایستا قرار می دهد و از شما می خواهد که بر روی بخشی از بدن یا ریتم های طبیعی آن تمرکز کنید – برای مثال تنفس خود. دومی، خوب، دقیقاً همان چیزی است که تصور می‌کند – توسط هوبرمن به عنوان «حذف محیط اطراف» ترجمه شده است [to achieve] حالت تمرکز بالا.”

گفتن آسان تر از انجام دادن، به خصوص برای افراد پرمشغله C که روز خود را دائماً در حرکت می گذرانند و میلیون ها و یک کار را انجام می دهند.

نکته کلیدی این است که NSDR را با فعالیتی که قبلاً ممکن است انجام دهید، جفت کنید، اگرچه پس از آزمایش و خطا، به شما توصیه می‌کنم آن را در چیزی نگه دارید که معمولی است و به حداقل تلاش ذهنی نیاز دارد – مانند شستن ظروف.

برای برخی، این فعالیت‌ها حتی بدون کمک NSDR می‌توانند مانند ذن باشند، اما اگر به سطح بیشتری از آرامش نیاز دارید، NSDR در واقع می‌تواند به شما کمک کند تا سریع به آنجا برسید. در تجربه من به این دلیل است:

  • تأثیر محیط بر یک مدیر عامل خشمگین می تواند منبع شماره 1 استرس باشد. درخواست ها، خواسته ها و درخواست های کارکنان، سرمایه گذاران و جامعه بی پایان است. اگر بتوانید خودتان را آموزش دهید که آن عناصر را حذف کنید – فقط برای چند دقیقه – می توانید این تاکتیک را برای آرام کردن ذهن خود در هر نقطه از روز به کار ببرید، حتی زمانی که در تمرینات NSDR نیستید.
  • عنصر یوگا NSDR به شما آموزش می دهد تا مناطقی را در بدن خود که در آن استرس خود را حمل می کنید، تشخیص دهید. توجه به این موضوع و ارسال آگاهانه سیگنال‌هایی برای آرامش یا رهایی از استرس به دو دلیل مفید است. ابتدا، می‌توانید احساس کنید که استرس در حال افزایش است و عمداً قبل از اینکه غرق شوید، عقب‌نشینی کنید. اما شاید مهمتر از آن، شما می توانید با “احساس” آن در بدن خود و رهایی از آن، به طور مداوم بر استرس خود باقی بمانید.

از آنجایی که هر دوی این مزایا را می‌توان در هر نقطه از روز مورد استفاده قرار داد – و اگر توسط NSDR پشتیبانی شود، به طبیعت دوم تبدیل می‌شوند – آنگاه می‌توانند به سرعت مزایای روتین‌های صبح یا عصر را منعکس کنند، بدون اینکه دردسرهای زمان‌بر و تغییرات برنامه‌ای که معمولاً معمولا با آنها برو

اگر به یک نقطه شروع خوب علاقه دارید، “A Bit of a Boost: NSDR” را در پادکست های اپل یا Spotify بررسی کنید. همچنین می توانید بینش های بیشتری در مورد سلامتی از Dr. هوبرمن در وب سایت خودش

مطمئناً، تکنیک‌های بی‌شماری آرام‌سازی و مدیریت استرس وجود دارد و “یک اندازه برای همه” وجود ندارد. با این حال، من معتقدم هرچه بیشتر یاد بگیریم استرس خود را در لحظه مدیریت کنیم، نیاز کمتری به تقسیم کردن «آرامش / رها شدن» و «انجام، انجام دادن، انجام دادن» خود خواهیم داشت. ما قادر خواهیم بود در حالتی آرام عمل کنیم، هر چه برنامه‌های سختمان بخواهد.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]