منصوب وزارت دادگستری می‌گوید: پول فدرال باعث می‌شود قبض آب جکسون انجام شود

[ad_1]

جکسون، خانم (AP) – لایحه ای در مجلس می سی سی پی که سیستم آب مشکل دار پایتخت را به یک نهاد منطقه ای جدید منتقل می کند، می تواند ناشی از تمایل مقامات ایالتی برای دسترسی به یک ظرف بزرگ دلار فدرال برای شهر، آب منصوب فدرال جکسون باشد. اپراتور چهارشنبه گفت.

قانون پیشروی در سنای ایالت، انتقال نهایی خدمات آب، فاضلاب و آب طوفان را که توسط جکسون، شهری تحت رهبری دموکرات‌ها ارائه می‌شود، به «مالکیت، مدیریت و کنترل» یک نهاد منطقه‌ای جدید پیشنهاد می‌کند.

این امر پس از پایان کار تد هنیفین، مدیر موقت منصوب شده توسط وزارت دادگستری ایالات متحده برای نظارت بر اصلاحات در سیستم آب جکسون انجام می شود. او گفته است که طرفدار ایده یک شرکت غیرانتفاعی برای قرارداد با شهر برای مدیریت سیستم آن است، نه یک نهاد منطقه ای.

هنیفین روز چهارشنبه به آسوشیتدپرس گفت که انگیزه اعطای کنترل بیشتر بر سیستم آب جکسون به یک مقام منطقه ای ممکن است ناشی از تمایل به بهره برداری از 800 میلیون دلار بودجه فدرال باشد که برای پروژه های آب به شهر اعطا شده است.

خرابی‌های مکرر باعث شده است که بسیاری از شهرهای حدود 150000 نفری روزها و هفته‌ها بدون آب سالم بگذرند.

هنیفین گفت: “سیستم جکسون در حال خراب شدن است و هیچ مزیتی برای جوامع اطراف ندارد.” “تنها دلیلی که کسی این کار را انجام می دهد این است که (جکسون) اکنون روی تقریباً یک میلیارد دلار فدرال نشسته است که هیچ کس دیگری در منطقه فرصت استفاده از آن را ندارد.”

این لایحه در برابر قانونگذاران یک نهاد جدید به نام اداره خدمات منطقه کاپیتول می سی سی پی ایجاد می کند. این هیئت توسط یک هیئت 9 نفره اداره می شود که اکثریت آن توسط رهبران ایالت منصوب می شود. جمهوریخواهان هر دو مجلس قانونگذاری می سی سی پی و همچنین فرمانداری و معاون فرماندار را کنترل می کنند.

سناتور حامی این لایحه گفت: “در حال حاضر، ما بسیار خوش شانس هستیم که 600 میلیون دلار برای بهبود آب به منطقه می آید.” دیوید پارکر، یک جمهوری خواه از شاخه زیتون، در جلسه استماع کمیته روز سه شنبه گفت.

جکسون قرار است 600 میلیون دلار از لایحه 1.7 تریلیون دلاری هزینه ای که کنگره در دسامبر تصویب کرد، دریافت کند. این بیش از حدود 200 میلیون دلار از سپاه مهندسین ارتش ایالات متحده و قانون طرح نجات آمریکا است.

پارکر گفت که او این لایحه را برای تهیه یک طرح خروج برای زمانی که Henifin جکسون را ترک می کند، ارائه کرده است.

پارکر گفت: «(هنیفین) در جلسات به این نکته اشاره کرده است که وقتی او را ترک می‌کند، مایل است مرجعی را برای مدیریت بهتر سیستم آب جکسون در آینده ببیند. “این اساس این است که این از کجا می آید. این از سیاست ناشی نمی شود.»

هنیفین گفت که در نظرات عمومی به صراحت گفته است که طرفدار ایجاد یک مرجع جدید برای مدیریت سیستم آب است، اما نه یک نهاد منطقه ای.

هنیفین گفت: «من می‌دانم زمانی که درباره آن بحث‌های عمومی داشته‌ام، گفته‌ام که فکر نمی‌کنم یک مقام منطقه‌ای کار کند.» “شخصی آن را تا حدی تغییر داد تا بدون اینکه با من صحبت کند به زبان قانونگذاری بیان شود.”

Henifin فکر می کند که یک مقام منطقه ای ممکن است زمانی گزینه مناسبی بوده باشد، اما بخش بزرگی از بودجه فدرال که به جکسون اختصاص داده شده است اکنون “این گزینه را از روی میز برداشته است.”

هنیفین گفت: «جایی که علاقه چندانی به رویکرد منطقه‌ای وجود نداشت، زمانی که سیستم در وضعیت خراب و نیازهای سرمایه‌گذاری قابل توجهی قرار داشت، دلارهای فدرال جدید این پویایی را تغییر داده است.

هنیفین گفت که ایجاد یک مرجع منطقه ای می تواند به سرمایه گذاری دلار فدرال در جوامع اطراف، بهبود خدمات در حومه منطقه و خروج بیشتر مهاجرت از جکسون اجازه دهد.

با کاهش جمعیت، پایه مالیاتی جکسون در چند دهه گذشته فرسوده شده است – نتیجه پرواز عمدتاً سفیدپوستان به حومه شهرها. جمعیت این شهر در حال حاضر بیش از 80 درصد سیاهپوست هستند و حدود 25 درصد از ساکنان آن در فقر زندگی می کنند.

Henifin فکر می کند که یک مدل غیرانتفاعی شرکتی ممکن است تنش های سیاسی پیرامون سیستم آب را کاهش دهد.

هنیفین گفت: «من به هیچ وجه بر اساس شرایط به یک نهاد دولتی فکر نمی کنم. ما مطمئناً نیازی به نهادی نداریم که در تیراندازی سیاسی گرفتار شود.»

[ad_2]

Leave a reply