مقامات بوفالو می گویند مرد مسلح به صورت آنلاین مجری قانون را طعنه زده است

[ad_1]

بوفالو، نیویورک (AP) – بازرسان روز دوشنبه گفتند مرد مسلح سفیدپوست متهم به قتل عام 10 سیاهپوست در یک خشونت نژادپرستانه در سوپرمارکت بوفالو، ماه گذشته مجری قانون را به صورت آنلاین مورد تمسخر قرار داد و در ماه مارس از بوفالو بازدید کرد.

استفان بلونگیا، مامور اف‌بی‌آی مسئول بوفالو، استفان بلونگیا، در تماسی بین مقامات اجرای قانون گفت، پیتون گندرون، 18 ساله، شروع به ارسال موضوعاتی در پلتفرم رسانه‌های اجتماعی Discord درباره زره بدن و اسلحه کرد و ماه گذشته اظهارات تحریک‌آمیز درباره اجرای قانون فدرال کرد. و شرکای بخش خصوصی و دانشگاهی. آسوشیتدپرس یک فایل ضبط شده از این تماس را به دست آورد.

در همین حال، جوزف گراماگلیا، کمیسر پلیس بوفالو، فاش کرد که گندرون، که حدود 200 مایل (320 کیلومتر) دورتر در کانکلین، نیویورک زندگی می کند، دو ماه پیش در بوفالو بوده است. گراماگلیا از گفتن بیشتر در مورد آن سفر خودداری کرد.

کمیسر پلیس همچنین به CNN گفت که گندرون قصد داشت اگر از صحنه فرار کرده بود به قتل ادامه دهد و حتی در مورد تیراندازی به فروشگاه دیگری صحبت کرد.

گراماگلیا گفت: «او قرار بود سوار ماشینش شود و به رانندگی در خیابان جفرسون ادامه دهد و به همان کار ادامه دهد.

گزارش کمیسر شبیه به بخش‌هایی از یک سند 180 صفحه‌ای نژادپرستانه بود که ظاهراً توسط جندرون نوشته شده بود، که می‌گفت هدف از این حمله ترساندن همه افراد غیرسفیدپوست و غیر مسیحی و ترغیب آنها به ترک کشور بود. مقامات فدرال در تلاش بودند تا صحت این سند را تأیید کنند.

مقامات گفتند که جندرون از یک تفنگ به سبک AR-15 استفاده می کرد، از زره بدن استفاده می کرد و از دوربین کلاه ایمنی برای پخش زنده حمام خون در اینترنت استفاده می کرد. او در داخل سوپرمارکت تسلیم شد و در آخر هفته به اتهام قتل محاکمه شد. او اعتراف به بی گناهی کرد و زیر نظر انتحاری زندانی شد.

دادستان های فدرال گفتند که در حال بررسی اتهامات جنایت ناشی از نفرت هستند.

گارنل ویتفیلد جونیور، کمیسر سابق آتش سوزی بوفالو، که مادر 86 ساله خود، روث ویتفیلد را در تیراندازی از دست داد، پرسید که چگونه این کشور می تواند اجازه دهد که تاریخ کشتارهای نژادپرستانه تکرار شود.

ما فقط صدمه نمی زنیم. ما عصبانی هستیم، “ویتفیلد در یک کنفرانس خبری با بن کرامپ، وکیل حقوق مدنی و دیگران گفت.” ما با مردم با نجابت رفتار می کنیم و حتی دشمنان خود را دوست داریم.

او ادامه داد: “و شما از ما انتظار دارید که این کار را بارها و بارها انجام دهیم – بارها، ببخشید و فراموش کنید.” او ادامه داد: “در حالی که افرادی که ما انتخاب می کنیم و در ادارات سراسر این کشور به آنها اعتماد داریم، تمام تلاش خود را می کنند تا از ما محافظت نکنند، و در نظر نگیرند. ما برابریم.»

مادر ویتفیلد پس از ملاقات روزانه با شوهرش در خانه سالمندان کشته شد.

“چگونه به او بگوییم که او رفته است؟ چه برسد به اینکه او به دست یک برتری طلب سفیدپوست رفته است؟ از یک تروریست؟ یک فرد شرور که اجازه دارد در میان ما زندگی کند؟” ویتفیلد گفت.

قربانیان همچنین مردی بودند که برای نوه‌اش کیک می‌خرید. یک شماس کلیسا که به مردم کمک می کند تا با مواد غذایی خود به خانه برسند. و یک نگهبان سوپرمارکت

دوشنبه پیام هایی با وکلای جندرون گذاشته شد. هیچ کس صبح در خانه خانواده او را باز نکرد و اقوام به پیام ها پاسخ ندادند.

مقامات مجری قانون یکشنبه گفتند که نیروهای پلیس ایالت نیویورک در ژوئن گذشته برای گزارشی مبنی بر اظهارات تهدید آمیز این جوان 17 ساله به دبیرستان گندرون فراخوانده شدند. گراماگلیا گفت که این تهدید ماهیت «عمومی» داشت و به نژاد ربطی نداشت.

او گفت که جندرون پس از ارزیابی سلامت روان که او را به مدت یک روز و نیم در بیمارستان بستری کرد، دیگر با مجریان قانون تماس نداشت.

مشخص نیست که آیا مقامات می‌توانستند مقررات «پرچم قرمز» نیویورک را مورد استناد قرار دهند که به مجریان قانون، مقامات مدرسه و خانواده‌ها اجازه می‌دهد از دادگاه درخواست کنند تا دستور توقیف اسلحه‌ها را از افرادی که خطرناک تلقی می‌شوند، داشته باشند. مقامات نمی گویند جندرون چه زمانی سلاح هایی را که در جریان این حمله مرگبار در اختیار داشت به دست آورده است.

اگر قاضی تشخیص داده باشد که «نقص روحی» دارند یا مجبور شده‌اند به یک آسایشگاه روانی بروند، قانون فدرال از داشتن اسلحه منع می‌کند. ارزیابی به تنهایی باعث ممنوعیت نمی شود.

لیست بلندبالای تیراندازی های دسته جمعی در ایالات متحده شامل فرصت های از دست رفته برای مداخله شامل قتل عام 17 دانش آموز در دبیرستانی در پارکلند فلوریدا در سال 2018 است، جایی که مقامات اجرای قانون شکایات متعددی در مورد اظهارات تهدیدآمیز مرد مسلح دریافت کرده بودند، و همچنین قتل بیش از بیش از آن ها 22 نفر در کلیسای تگزاس در سال 2017 توسط یکی از اعضای سابق نیروی هوایی که با وجود سابقه خشونت توانست اسلحه بخرد.

در کاخ سفید، رئیس جمهور جو بایدن، که قصد دارد روز سه شنبه به بوفالو سفر کند، به یکی از قربانیان، نگهبان امنیتی و افسر پلیس بازنشسته آرون سالتر ادای احترام کرد. سالتر بارها به سمت مهاجم شلیک کرد و حداقل یک بار به جلیقه زره پوش او اصابت کرد و سپس مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد. بایدن گفت سالتر «جانش را در تلاش برای نجات دیگران داد».

مقامات گفتند که علاوه بر کشته شدن 10 سیاهپوست، سه نفر نیز زخمی شدند: یک سیاهپوست، دو سفیدپوست.

به گفته بازرسان، گندرون در مورد جمعیت شناسی محله تحقیق کرد و قبل از حمله به شناسایی پرداخت. شهردار بایرون براون گفت که مرد مسلح “با هدف صریح به اینجا آمد که تا آنجا که ممکن است جان سیاهپوستان را بگیرد.”

زنتا اورهارت گفت که پسرش، زایر گودمن، کارمند سوپرمارکت، در حال کمک به یک خریدار در بیرون بود که مردی را دید که با تجهیزات نظامی از ماشین پیاده شد و اسلحه را به سمت او نشانه رفت. سپس یک گلوله به گردن گودمن اصابت کرد.

«مامان! مامان، حالا بیا اینجا، همین الان بیا اینجا! تیر خوردم!» تلفنی به مادرش گفت. مادرش گفت که گودمن 20 ساله از بیمارستان خارج شده بود و روز دوشنبه حالش خوب بود.

در ویدئوی پخش زنده از حمله آنلاین، جندرون سلاح خود را بر روی یک فرد سفیدپوست که پشت باجه صندوق عقب نشسته بود آموزش داد، اما گفت: “متاسفم!” و شلیک نکرد به نظر می رسد اسکرین شات هایی که ظاهراً مربوط به پخش است، توهین نژادی علیه سیاهپوستان را نشان می دهد که روی تفنگ او نوشته شده است.

[ad_2]