مرد گلفپورت پس از سوزاندن صلیب به جنایت نفرت متهم شد

[ad_1]

گلفپورت، خانم (WJTV) – یک مرد می سی سی پی روز پنجشنبه به دلیل سوزاندن یک صلیب در حیاط جلویی خود به قصد ارعاب یک خانواده سیاه پوست محکوم شد.

دادستان ها گفتند که اکسل کاکس، 24 ساله، توسط قاضی منطقه ای ایالات متحده، خلیل اس. اوزردن، به 42 سال زندان، به دنبال آن سه سال آزادی تحت نظارت و 7810 دلار به عنوان غرامت محکوم شد.

اسناد دادگاه می گوید که کاکس قانون مسکن منصفانه را نقض کرده است، زمانی که از زبان تهدید آمیز و توهین آمیز نژادپرستانه نسبت به همسایگان سیاه پوست خود استفاده کرد و برای ارعاب آنها صلیب را سوزاند. این حادثه در گلفپورت در 3 دسامبر 2020 رخ داد.

دادستان ها گفتند کاکس اعتراف کرد که صلیب را به آتش کشیده است زیرا قربانیان سیاه پوست بودند و قصد داشت آنها را بترساند تا از محله خارج شوند.

کریستن کلارک، دستیار دادستان کل از بخش حقوق مدنی وزارت دادگستری، گفت: «این صلیب سوزی یک عمل شنیع بود که از نماد سنتی نفرت و خشونت برای القای ترس و بیرون راندن یک خانواده سیاه پوست از خانه خود استفاده کرد. «در حالی که ممکن است تصور شود که آتش‌سوزی متقابل و تهدیدها و خشونت‌های برتری‌طلب سفیدپوستان مربوط به گذشته است، واقعیت تأسف‌بار این است که این حوادث امروز نیز ادامه دارد. این جمله نشان می‌دهد که چقدر مهم است که مردم را به خاطر تهدید امنیت و امنیت سیاه‌پوستان در خانه‌هایشان به دلیل رنگ پوستشان یا اهل محل زندگی‌شان، مسئول بدانیم.»

هیئت منصفه فدرال کاکس را در 20 سپتامبر 2022 متهم کرد.

[ad_2]

Leave a reply