مرد جکسون در مورد بازداشت در جریان جنبش حقوق مدنی منعکس می کند

[ad_1]

جکسون، خانم (WJTV) – وقتی صحبت از جنبش حقوق مدنی به میان می آید، می سی سی پی مطمئناً گذشته داستانی دارد.

هزاران داستان در دو موزه می سی سی پی در جکسون روایت می شود. در داخل گالری‌های حقوق مدنی، داستان‌هایی وجود دارد که تاریخ اغلب بی‌رحمانه‌ای را منعکس می‌کنند، اما داستان‌هایی از شجاعت، مبارزه، انعطاف‌پذیری و بقا نیز وجود دارد.

هزکیا واتکینز گفت: «من را دستگیر کردند، به زندان پرچمن فرستادند و در سن 13 سالگی به اعدام محکوم شدم.

یکی از داستان هایی که گفته می شود داستان واتکینز است که تجربه خود را با دیگران از جمله گروهی از افسران پلیس ایالتی به اشتراک گذاشت و نسخه هایی از کتاب خود را با عنوان “هل به جلو” امضا کرد.

داستان تغییر دهنده زندگی او در سال 1961 هنگامی که او در جکسون در یک انبار اتوبوس دستگیر شد، آشکار شد. پلیس فکر می کرد او یکی از سواران آزادی است که از واشنگتن دی سی به نیواورلئان سفر می کرد و برای حقوق برابر تلاش می کرد.

او می‌گوید: “من تا حدودی گیج بودم. وقتی Freedom Riders به ​​می سی سی پی می آمدند، به ایستگاه اتوبوس Greyhound رفتم تا فقط ورود و خروج Freedom Riders را مشاهده کنم. دوستم به شوخی مرا به داخل ایستگاه اتوبوس هل داد.” توضیح داد.

پس از پنج روز، واتکینز گفت که از زندان آزاد شده است، اما این تجربه تا به امروز با او باقی مانده است.

من واقعاً معتقدم که اگر آزاد نمی شدم، احتمالاً بر اساس رفتاری که در آنجا داشتم، به قتل می رسیدم یا حتی ممکن بود خودکشی می کردم.»

واتکینز امیدوار است که تجربه او با بازدیدکنندگان طنین انداز شود.

“در صحبت با برخی از آن افسران و مهمانان دیگر، به نظر می رسد که آنها بسیار بسیار با آنچه من می گفتم هماهنگ هستند، بسیار هماهنگ با این گالری های داخل این موزه هستند. من امیدوارم که آنها آن را پس از مدتی پس بگیرند. راه مثبت.”

واتکینز به دیگران، به ویژه جوانانی که مرتکب جنایت می شوند، هشدار می دهد که زندان جایی نیست که آنها بخواهند باشند.

وی تصریح کرد: اینطور نیست که شما به مهمانی بروید، همه چیز از شما گرفته شده است، اینها چیزهایی است که آنها باید متوجه شوند.

واتکینز گفت که بیش از 100 بار در مبارزه خود برای برابری دیگران دستگیر شده است.

می‌دانستم که دارم تغییری ایجاد می‌کنم. می‌دانستم که می‌خواهم بخشی از آن تفاوت باشم. این در حال ایجاد شدن بود. من می‌خواستم بخشی از تغییراتی باشم که در اینجا در می‌سی‌سی‌پی ایجاد کردیم. من بخشی از همه آن تغییراتی هستم که درست اینجا در می سی سی پی ساخته شده اند.”

[ad_2]

Leave a reply