مدیر بایدن پذیرش درخواست های بخشش وام دانشجویی را متوقف می کند

[ad_1]

(هیل) – پس از اینکه یک قاضی فدرال روز پنجشنبه علیه این برنامه رای داد، دولت بایدن روز جمعه اعلام کرد که پذیرش درخواست های بخشش وام دانشجویی را متوقف می کند.

سایتی که قبلاً به درخواست وام دانشجویی منتهی می شد، اکنون پیامی با عنوان «تسکین بدهی وام دانشجویی مسدود است» را نشان می دهد.

“[A]این بار، ما درخواست ها را نمی پذیریم.

این سایت ادامه می دهد که دولت در دادگاه برای این برنامه مبارزه خواهد کرد و این وزارتخانه درخواست میلیون ها وام گیرنده را که قبلاً برای امداد درخواست کرده اند، نگه می دارد.

دفتر کمک دانشجویی فدرال افراد را تشویق می‌کند تا برای به‌روزرسانی‌ها ثبت‌نام کنند زیرا “به محض اینکه به‌روزرسانی‌های بیشتر در دسترس باشد، اطلاعات را ارسال می‌کنند.”

طرح پرزیدنت بایدن که قرار بود تا 20000 دلار برای برخی از وام گیرندگان وام دانشجویی ببخشد، توسط قاضی منطقه ای ایالات متحده، مارک پیتمن، منصوب شده توسط ترامپ، لغو شد.

قاضی گفت این برنامه “یک اعمال خلاف قانون اساسی از قدرت قانونگذاری کنگره” است و دولت برای پیشبرد نیاز به تایید کنگره دارد.

پیتمن گفت: «این که آیا این برنامه خط مشی عمومی خوبی را تشکیل می دهد، وظیفه این دادگاه نیست که تعیین کند. با این حال، هیچ کس نمی تواند به طور قابل قبولی انکار کند که این یکی از بزرگترین هیئت های نمایندگی قوه مقننه به قوه مجریه است، یا یکی از بزرگترین اعمال قدرت قانونگذاری بدون اختیار کنگره در تاریخ ایالات متحده است.»

این دومین – و بزرگترین – پیروزی برای جمهوری‌خواهان و محافظه‌کارانی است که شکایت‌های متعددی را علیه برنامه کاهش بدهی دانشجویان دولت بایدن به راه انداخته‌اند.

اولین پیروزی از سوی دادگاه استیناف ایالات متحده برای حوزه هشتم به دست آمد، پس از آن که یک قاضی به طور موقت برنامه را در ماه اکتبر به دنبال چالش شش ایالت تحت رهبری GOP مسدود کرد.

حکم روز پنجشنبه دومین پیروزی برای مخالفان این برنامه از حداقل شش پرونده قضایی در مورد کاهش بدهی دانشجویان در ایالات متحده است.

توماس بنت، دانشیار حقوق در دانشگاه میسوری، قبلاً به The Hill گفته بود که اگر چندین دادگاه احکام متفاوتی را در مورد این برنامه صادر کنند، دادگاه عالی به احتمال زیاد در دعاوی علیه بخشودگی وام دانشجویی دخالت خواهد کرد.

دولت بایدن بارها به صراحت اعلام کرده است که با چالش های برنامه خود مبارزه خواهد کرد، اما مبارزه قانونی ممکن است ماه ها طول بکشد.

در حالی که وام گیرندگان منتظر صدور حکم نهایی در مورد این برنامه هستند، پرداخت وام های دانشجویی قرار است از ابتدای سال 2023 آغاز شود و بایدن قبلاً گفته بود که دیگر توقف پرداخت ها را تمدید نخواهد کرد.

[ad_2]

Leave a reply