مدیرعاملی که 900 کارمند خود را به دلیل زوم اخراج کرد بازگشته است و اکنون درخواست بیشتری برای استعفا دارد.

[ad_1]

ممکن است داستان Vishal Garg، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت وام مسکن Better.com را به خاطر بیاورید، حتی اگر نام او را به خاطر نداشته باشید. در ماه دسامبر، او 900 کارمند خود را در یک جلسه زوم جمع کرد و به آنها گفت که اخراج می شوند. سپس، او به دیگر کارمندان گفت که کسانی که از کار اخراج شده‌اند اساساً از شرکت دزدی می‌کنند، زیرا وزن خود را بالا نمی‌کشند.

همانطور که ممکن است تصور کنید، این به خوبی انجام نشد، و بسیاری از مردم – از جمله من – در مورد اینکه چگونه تقریباً تمام قوانینی را که در People Management 101 یاد می‌گیرید، زیر پا گذاشت، نوشتند. به نظر می‌رسد گارگ هرگز آن دوره را گذرانده است، زیرا طولی نکشید که داستان‌های بیشتری از مهارت‌های کمتر ستاره‌ای او در افراد ظاهر شد.

به عنوان مثال، جلسات Zoom در حال حاضر عمدتاً وحشتناک هستند. ورود به یکی برای اینکه بفهمید دیگر حقوق نمی گیرید بدترین راه برای از دست دادن شغلتان است. علاوه بر این، کارمندان گزارش دادند که گارگ با فرهنگ ترس رهبری می کرد.

در نتیجه، گارگ از Better یک “وقفه” گرفت. در این بین، مدیر مالی شرکت، کوین رایان، به طور موقت وارد کار شد. زمانی که گارگ بازگشت، شرکت 3000 کارمند دیگر را اخراج کرد، که برخی از آن‌ها زمانی که پیش از اعلام اینکه دیگر شغلی ندارند، متوجه شدند که مبالغی را در حساب بانکی خود دریافت کردند.

همه چیز بهتر نشده است، هیچ جناسی در نظر گرفته نشده است. یک منبع گفت TechCrunch که Better ماهانه 50 میلیون دلار ضرر می کند. در نتیجه، این شرکت از کارمندان بیشتری می‌خواهد استعفا دهند و 60 روز به عنوان انفصال به آنها پیشنهاد می‌دهد. من فکر می کنم منصفانه است که بگوییم اوضاع خوب پیش نمی رود.

در اینجا نحوه توضیح ریچارد بنسون آرمر، رئیس جدید عملیات مردمی شرکت در ایمیلی به کارمندان آمده است:

در حالی که این تمرین جدایی داوطلبانه دشوار است، ما در مسیر قوی پیش رو برای Better مطمئن هستیم. با توجه به بادهای مخالفی که صنعت ما با آن مواجه است، همکاری و نوآوری – نشانه هایی که Better موفقیت خود را بر اساس آنها ساخته است – ضروری تر از همیشه خواهد بود. به همین دلیل، ما مشتاقانه منتظر بازگشت به حالت in-office در هفته های آینده، با بررسی مجدد سیاست های RTO هستیم.

Better آینده فوق العاده ای در پیش دارد که بر اساس روحیه ای ساخته شده است که در وهله اول ما را بسیار موفق کرده است. این شامل فرهنگی است که به عملکرد بالا و خدمات عالی به مشتریان پاداش می دهد. من مشتاقانه منتظر به اشتراک گذاشتن اطلاعات بیشتر در این مورد در هفته های آینده هستم. بابت هر کاری که برای خدمت به مشتریان و حمایت از این تجارت انجام می دهید از شما متشکریم.

نگاه کنید، ممکن است درست باشد که صنعت وام مسکن به قول بنسون-آرمر با “بادهای مخالف” روبرو است. با این حال، هر زمان که مجبور شوید چیزی را که در حال حاضر تقریباً نیمی از نیروی کار شرکت را در یک دوره پنج ماهه اخراج کنید، در یک طوفان قرار می گیرید.

و با این حال، مدیران Better به طور مداوم در مورد اعتماد به نفس آنها در “مسیر قوی پیش رو” برای شرکت صحبت می کنند. بنسون آرمر حتی از آن به عنوان “آینده فوق العاده” یاد کرد، اما من نمی توانم بفهمم که او سعی دارد چه کسی را متقاعد کند.

در همان ایمیل، او به کارمندان گفت که قرارداد جدایی دریافت خواهند کرد که اگر بخواهند از کشتی بپرند، می توانند امضا کنند. اما اگر کشتی به سوی آینده ای بزرگ در حرکت است، چرا باید از آن بپرید؟ باید بمونی؟

البته نباید بمونی این شرکت فقط نیمی از افرادی را که با آنها کار می کنید حذف کرد. چگونه بدون نگرانی از اینکه دفعه بعد داوطلبانه نخواهد بود سر کار حاضر می شوید؟

همچنین احتمالاً تعجب خواهید کرد که چگونه به این نتیجه رسید. این پاسخ بسیار آسان است. همچنین، متأسفانه، غیر معمول نیست. بهتر است فرض کنیم که افزایش شهاب‌سنگ آن در چند سال گذشته برای همیشه ادامه خواهد داشت، بنابراین کارمندان (و هزینه‌ها) را بدون توجه به اینکه ممکن است اوضاع تغییر کند، اضافه کرد. می دانید، مواردی مانند افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو، که باعث کاهش تقاضا برای خانه ها می شود، به این معنی که افراد کمتری وام مسکن دریافت می کنند.

ما داستان مشابهی را در مورد Peloton دیدیم که در طول همه‌گیری با رشد همراه بود، اما هرگز متوقف نشد که وقتی مردم دوباره بیرون رفتن را شروع کنند، ممکن است از خرید تجهیزات ورزشی گران قیمت خودداری کنند. در نتیجه، شرکت به انبارهایی پر از موجودی رسید که قادر به فروش آن نبود. در آن صورت، این فقط کارمندان نبودند که در نهایت کار را ترک کردند – بلکه مدیرعامل بود.

حقیقت این است که همه چیز به سطح رهبری می رسد. همچنین در آن سطح شکست می خورد. هر شرکتی با ظرفیت رهبرانش موفق می شود و شکست می خورد. اگر رهبری یک شرکت قادر به دیدن واقعیت نباشد، ممکن است زمان تغییری بزرگتر از دور دیگری از اخراج کارکنان فرا رسیده باشد.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]