محموله شما دقیقاً کجاست؟

[ad_1]

مدتی طول می کشد تا پشتیبان های زنجیره تامین مرتبط با بیماری همه گیر کاهش یابد. کمبود مواد، کمبود نیروی کار و ازدحام بنادر که همچنان زنجیره ارزش را مختل می کند، بعید است در سال جاری بهبود قابل توجهی داشته باشد. تهاجم روسیه به اوکراین فقط به آتش می افزاید. این بحران پروازهای باری را در این کشورها مختل کرده است و فشار بیشتری را بر ظرفیت بار وارد کرده و نگرانی‌ها را در مورد اختلالات بیشتر در زنجیره تامین افزایش داده است. در همین حال، فلزات از جمله آلومینیوم و فولاد با تعطیلی کارخانه‌های اوکراینی در حال حاضر کمتر عرضه می‌شوند. و اگر تخمه آفتابگردان را از روسیه وارد می کنید، موفق باشید.

طرح زیرساختی پرزیدنت جو بایدن، که نوامبر گذشته تصویب شد، با هدف نوسازی بنادر ساحلی و داخلی کشور، تکمیل کمک های مالی شبکه ریلی، «و تخصیص پول برای جاده ها و تعمیرات پل ها» است. با این حال، اجرای آن سال ها طول خواهد کشید.

بر اساس نظرسنجی اخیر اتاق بازرگانی، تقریباً از هر چهار صاحب کسب‌وکار کوچک، یک نفر مشکلات زنجیره تامین را بزرگترین مشکل خود می‌داند که هشت درصد نسبت به سه ماهه گذشته افزایش یافته است. علاوه بر این، از هر چهار کسب‌وکار کوچک، سه شرکت می‌گویند که نگران تأثیر اختلالات زنجیره تأمین بر کسب‌وکارشان هستند.

مشتریان واقعا اهمیتی نمی دهند. علیرغم اینکه می دانند شرکت ها با مشکلاتی روبرو هستند، آنها همچنان کالاهای خود را به سرعت و به موقع می خواهند. Eddie Capel، مدیرعامل منهتن Associates، یک فناوری مدیریت زنجیره تامین خرده‌فروشی، می‌گوید: “این انتظار وجود دارد که موجودی در زمانی که ما بخواهیم و در یک بازه زمانی کوتاه، اغلب چند روز، در دسترس ما قرار گیرد.” “دادن این وعده‌ها سخت‌تر است، و بدون دید شما در آب مرده‌اید.”

وقتی مشکلی پیش می‌آید، باید بدانید که چه اتفاقی افتاده، کجا و چه زود درست می‌شود. شما نمی توانید بدون یک دید جامع از تمام قطعات متحرک این کار را انجام دهید. این بازاری را برای شرکت‌هایی ایجاد می‌کند که فناوری طراحی شده برای کمک به شما در ردیابی و مدیریت کالاها و یافتن راه‌حل‌های جایگزین در زمانی که همه چیز به طرفی پیش می‌رود، ارائه می‌کند.

به گفته تحلیلگران PitchBook Data، استارت‌آپ‌های فناوری زنجیره تامین در سه فصل اول سال 2021، 24.3 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خطرپذیر جذب کردند که 58 درصد بیشتر از کل سال 2020 است. در حالی که شرکت‌های سنتی تدارکات شخص ثالث (3PL) می‌توانند به شما بگویند چه زمانی محصولات به امکانات می‌رسند و چه زمانی احتمالاً وارد می‌شوند، نوید نرم‌افزار جدید این است که می‌تواند مدل‌هایی را در زمان واقعی از جایی که محصولات شما هستند ارائه دهد، فروشندگان را بهتر مدیریت کند. ، و فضای انبار جایگزین را پیدا کنید.

در اینجا چیزی است که باید داشته باشید تا مطمئن شوید که تصویر کاملی از زنجیره تامین خود دارید.

آنچه شما نیاز دارید

احتمالاً می خواهید نوعی نرم افزار در مجموعه خود داشته باشید. Capel در مورد ابزارهای مدیریت زنجیره تامین می گوید: “هیچ راهی برای دور زدن وجود ندارد، حداقل دسترسی به آن قابلیت ها وجود ندارد.” این شامل نرم افزاری برای مدیریت حمل و نقل، مدیریت موجودی، مدیریت انبار و مدیریت سفارش است.

فناوری داده می تواند به نقشه برداری دقیق از کل شبکه سایت های تجاری شما، از جمله انبارها، کارخانه ها، مراکز توزیع، هاب ها، محوطه ها و بنادر کمک کند. سپس می‌توانید از این اطلاعات برای بهبود دید محصولات و دارایی‌ها، ارائه ETA به‌روز، جلوگیری از تنگناها، کاهش زمان اقامت، از دست دادن جایگاه‌های کمتر، هزینه‌های کمتر و بهبود خدمات مشتری استفاده کنید.

برچسب‌های شناسایی فرکانس رادیویی (RFID) که از امواج رادیویی ضربانی مکرر برای گرفتن داده‌ها استفاده می‌کنند، یکی از گزینه‌ها هستند. RFID یک فناوری جدید نیست اما کاربرد آن اکنون جذابیت وسیع تری دارد. قیمت برچسب های RFID از 10 سنت تا 20 دلار متغیر است و خوانندگان می توانند از چند صد دلار تا چند هزار دلار قیمت داشته باشند. البته شما همچنین به نرم افزاری برای ردیابی و ذخیره داده ها نیاز دارید.

Edzard Overbeek، مدیرعامل Here Technologies، یک شرکت لجستیک جهانی مستقر در آمستردام، می گوید: «بسیاری از مسائل موجود در زنجیره تأمین امروز به عدم دید باز می گردد و فناوری مکان یابی پاسخی برای حل این چالش ها است.

Walker Ryan مدیر عامل شرکت Parq، یک شرکت مستقر در آستین، تگزاس که در کاهش ریسک زنجیره تامین با نرم افزار مدیریت ارتباط با فروشنده متخصص است، می گوید: برای ارزیابی ریسک در زنجیره تامین خود، باید فروشندگان فعلی خود را نیز ارزیابی کنید. ذخیره اطلاعات فروشنده در یک مکان می تواند به یافتن سریعتر نقاط دردناک در زنجیره تامین شما کمک کند، به خصوص زمانی که محصولات شما از چندین منبع تهیه می شوند و در صورت لزوم به یافتن منابع جایگزین کمک می کند.

یکپارچه سازی فناوری

برای اینکه دید پرنده ای از زنجیره تامین خود داشته باشید، همچنین باید تمام داده های سیستم های مدیریتی را در یک مکان ارزیابی کنید. مارک کوهن، مدیر مطالعات خرده فروشی در مدرسه کسب و کار کلمبیا، می گوید: فناوری بلاک چین – اساس بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال – یکی از گزینه هایی است که می تواند به عنوان مخزن داده ها استفاده شود که در کنار هم می توانند به عنوان یک منبع اطلاعات عمل کنند. “در زمان واقعی، وضعیت تمام موارد مربوط به سفارشات شما قابل بررسی است، زیرا به طور منظم به روز می شود.”

او اضافه می‌کند که همگام‌سازی و هماهنگ کردن همه این داده‌ها آسان نیست، و کار زیادی است، اما بهترین راه برای درک اینکه چه شکاف‌هایی در سیستم شما وجود دارد و چگونه آنها را برطرف کنید، است.

پیش بینی

بحران زنجیره تامین همچنین بر اهمیت فناوری پیش بینی تاکید کرده است. پروفسور ریچارد کیلگور، مدرس برنامه MBA دانشگاه مریویل، می گوید: بدیهی است که هر صنعت متفاوت خواهد بود، اما هر چیزی که بتواند پیش بینی بهتری به شما بدهد، احتمالاً بهترین مکان برای شروع است، به خصوص اگر شما فقط بتوانید یک نرم افزار را بپردازید.

یادگیری ماشینی به‌ویژه می‌تواند برای ترسیم روندها در صنایع مختلف با استفاده از داده‌های جمع‌آوری‌شده در طول زمان مورد استفاده قرار گیرد، اما قبل از پرداخت پول برای هر ابزار پیش‌بینی، شک داشته باشید زیرا برخی از شرکت‌ها «کمی بیش از حد نسبت به آنچه ارائه می‌کنند خوشبین هستند، و توانایی کیلگور خاطرنشان می کند که پیش بینی های دقیق را وعده می دهد. شرکتی که انتخاب می کنید باید در مورد صحت محصولات خود صادق باشد. او می‌افزاید: «توانایی گفتن «ما مطمئن نیستیم که بتوانیم این مشکل را حل کنیم»، اما می‌توانیم تخمینی به شما بدهیم، بسیار مهم است. هرچه داده های بیشتری داشته باشید، ابزارها در پیش بینی تغییرات در زنجیره تامین خاص شما بهتر خواهند بود، بنابراین به اشتراک گذاری این داده ها می تواند مفید باشد.

[ad_2]