مالک: کلینیک سقط جنین می سی سی پی فروخته شده است، بازگشایی نمی شود

[ad_1]

جکسون، خانم (AP) – کلینیک سقط جنین می سی سی پی در مرکز یک پرونده دادگاه عالی ایالات متحده که Roe v. مالک آن روز دوشنبه به آسوشیتدپرس گفت وید فروخته شده است و حتی اگر دادگاه ایالتی به آن اجازه دهد بازگشایی نخواهد شد.

دایان درزیس گفت که مبلمان و تجهیزات سازمان بهداشت زنان جکسون به کلینیک جدید سقط جنین منتقل شده است که او به زودی در لاس کروسس، نیومکزیکو افتتاح خواهد کرد. کلینیک جکسون به دلیل رنگ آمیزی درخشانش به خانه صورتی معروف است و آخرین کلینیک سقط جنین می سی سی پی بود.

درزیس گفت که مردم با او تماس می گرفتند تا در مورد خرید ساختمان در عرض چند دقیقه پس از انتشار حکم دادگاه عالی در 24 ژوئن که Roe v را لغو کرد، سوال کنند. وید و حمایت قانون اساسی زنان را برای سقط جنین در سراسر کشور سلب کرد.

او گفت که فکر نمی کند از این ساختمان به عنوان یک مرکز پزشکی استفاده شود.

درزیس دوشنبه گفت: «من نپرسیدم زیرا واقعاً اهمیتی نمی‌دادم. “این یک ساختمان عالی است.”

این ساختمان در محله فوندرن جکسون است که ترکیبی متنوع از رستوران‌ها، فروشگاه‌های خرده‌فروشی و مکان‌های تفریحی را در خود جای داده است.

خانه صورتی ارائه دارو و سقط جنین جراحی را در 6 ژوئیه متوقف کرد، یک روز قبل از تصویب قانونی می سی سی پی که اکثر سقط جنین ها را ممنوع می کند. می سی سی پی یکی از چندین ایالتی بود که قانون ماشه ای مشروط به لغو Roe v. وید، حکم تاریخی 1973 که سقط جنین را در سراسر کشور قانونی کرد.

قانون تحریک می سی سی پی که در سال 2007 تصویب شد، می گوید که سقط جنین تنها در صورتی قانونی است که جان زن باردار در خطر باشد یا اگر حاملگی ناشی از تجاوز جنسی گزارش شده به مجریان قانون باشد. برای حاملگی های ناشی از محارم استثنا ندارد.

خانه صورتی هنوز درگیر یک نبرد حقوقی در می سی سی پی است. در 5 ژوئیه، یک قاضی دادگاه ایالتی درخواست برای جلوگیری از اجرای قانون ماشه را رد کرد. کلینیک حکم او را به دادگاه عالی ایالتی اعتراض کرد.

وکلای کلینیک از حکم دادگاه عالی می سی سی پی در سال 1998 استناد کردند که گفت قانون اساسی ایالت از حق حفظ حریم خصوصی استناد می کند که “شامل حق ضمنی انتخاب سقط جنین است یا خیر.”

دفتر دادستان کل ایالت استدلال کرد که حکم 1998 ریشه در تصمیمات دادگاه عالی ایالات متحده در سال 1973 و 1992 دارد که حقوق سقط جنین را تعیین یا حمایت می کرد اما در 24 ژوئن لغو شد. اما راب مک داف، وکیل مرکز دادگستری می سی سی پی که نماینده کلینیک بود، استدلال کرد که قضات ایالتی هرگز نگفتند که حکم آنها به دلیل قانون اساسی فدرال صادر شده است.

دادگاه عالی ایالت 25 جولای مهلتی را برای وکلای ایالتی تعیین کرده است تا به درخواست تجدیدنظر کلینیک پاسخ دهند.

[ad_2]

Leave a reply