مادر مرد مقتول طرح گسترش نیروی پلیس می سی سی پی را رد کرد

[ad_1]

جکسون، خانم (AP) – مادر یک مرد سیاهپوست 25 ساله که سال گذشته توسط پلیس کنگره می سی سی پی مورد اصابت گلوله پلیس کنگره قرار گرفت، دوشنبه به برخی از قانونگذاران ایالتی گفت که به شدت مخالف است که به مجریان قانون ایالتی وسعت بیشتری داده شود. یک آژانس گشت زنی در پایتخت جکسون، متشکل از اکثریت سیاه پوستان.

“من را می ترساند. آرکلا لوئیس در مورد این پیشنهاد گفت: این باعث عصبانیت من نیز می شود.

او گفت که پسرش Jaylen Lewis توسط یک افسر پلیس سفیدپوست در یک ماشین بدون نشان در 25 سپتامبر تعقیب شد و افسر در حین توقف ترافیک به سر او شلیک کرد. او گفت که رهبران پلیس کاپیتول هرگز با او تماس نگرفتند تا مرگ پسرش را تایید کنند و او هنوز گزارش تحقیق یا نتایج کالبد شکافی را دریافت نکرده است.

شان تیندل، کمیسر امنیت عمومی می سی سی پی اخیراً در پاسخ به سؤالات آسوشیتدپرس گفت که مرگ جیلن لوئیس همچنان تحت بررسی است.

دستیار رئیس اداره پلیس شهر جکسون، دادستان منطقه و چندین مقام دیگر روز دوشنبه در برابر قانونگذاران حاضر شدند تا لایحه‌ای را محکوم کنند که قلمرو پلیس کاپیتول را در جکسون گسترش می‌دهد و دادگاه‌هایی با قضات منصوب و نه منتخب ایجاد می‌کند.

مخالفان گفتند که این لایحه حق رای را از بین می برد و به مقامات سفیدپوست ایالتی کنترل تصمیمات محلی اجرای قانون در جکسون را می دهد، که بالاترین درصد ساکنان سیاهپوست را در بین شهرهای بزرگ ایالات متحده دارد.

پلیس جکسون در کل شهر گشت زنی می کند. پلیس کاپیتول در حال حاضر در مرکز شهر و در نزدیکی آن، جایی که ساختمان های ایالتی در آن واقع شده اند، گشت زنی می کند.

مجلس ایالتی با اکثریت سفیدپوستان و تحت کنترل جمهوری خواهان ماه گذشته به گسترش قلمرو پلیس کنگره به مناطق تجاری و مسکونی، از جمله برخی از محله‌های عمدتاً سفیدپوست، رأی داد. این لایحه، که در انتظار بحث در سنا است، همچنین دادگاه هایی با قضات منصوب شده توسط رئیس دادگاه عالی می سی سی پی ایجاد می کند، سمتی که در حال حاضر در اختیار یک مرد سفیدپوست محافظه کار است.

جوزف وید، دستیار رئیس پلیس جکسون، روز دوشنبه در جلسه استماع هیئت قانونگذاری جکسون گفت: «این اولین باری است که ما برای بحث در مورد این لایحه به میز مذاکره دعوت می شویم.

حامی این لایحه، تری لامار جمهوریخواه، اهل سناتوبیا، یک شهر روستایی در بیش از 170 مایلی (275 کیلومتری) شمال جکسون است. او گفت که هدف این است که پایتخت می سی سی پی ایمن تر شود و عقب ماندگی در سیستم قضایی کاهش یابد.

لامار و دیگر حامیان این لایحه در جلسه استماع روز دوشنبه شرکت نکردند.

حدود 83 درصد از ساکنان جکسون سیاه پوست هستند. این شهر در شهرستان هیندز قرار دارد و جمعیت کل آن حدود 74 درصد سیاه پوستان است.

جودی اونز، دادستان ناحیه هیندز گفت که قانونگذاران کمک های مالی دستیاران وکلای منطقه را در سایر بخش های ایالت تامین کرده اند، اما نه برای شهرستان هیندز.

اونز گفت: “من مدام می شنوم که بسیاری از مردم می گویند جکسون را دوست دارند، آنها عاشق پایتخت هستند.” “اگر ما را دوست دارید، بودجه مناسبی برای ما فراهم کنید تا بتوانیم شهر جکسون را امن تر به شما هدیه دهیم.”

گیل لوری، مدافع عمومی شهرستان هیندز گفت که دفتر او “به طرز وحشتناکی کمبود بودجه” دارد و او در حفظ وکلای دادگستری مشکل دارد زیرا آنها می توانند سالانه 41000 دلار بیشتر به عنوان دستیار دادستان منطقه در همان شهرستان درآمد کسب کنند. لوری گفت 90 درصد افرادی که در شهرستان هیندز با اتهامات جنایی روبرو هستند به دفتر مدافع عمومی متکی هستند که تمام حمایت های مالی خود را از خزانه داری شهرستان دریافت می کند.

شهرستان هیندز دارای چهار قاضی دادگاه منتخب است. لوری گفت که ده ها سال است که این شهرستان به دو مورد دیگر برای کمک به رسیدگی به پرونده ها نیاز داشته است.

لوری گفت: «شهروندان ما شایسته این هستند که توسط قضاتی که توسط آنها انتخاب می شوند، نمایندگی شوند.

[ad_2]

Leave a reply