مادر قبل از اعدام قاتل می گوید نوجوان کشته شده «زندگی را دوست داشت».

[ad_1]

جکسون، خانم (AP) – به گفته دوستان و خانواده، لیزا گری دختر 16 ساله ای بود که در گروه جوانان کلیسای خود شادی می یافت، در گروه کر مدرسه آواز می خواند و بی سر و صدا از نوجوانانی دفاع می کرد که توسط همسالان خود مورد آزار و اذیت قرار می گرفتند.

مادر لیسا، واندا فاریس، به یاد می آورد: «او بسیار خوش شانس بود، همیشه لبخند می زد. “این چیزی است که من او را بیشتر با آن به یاد دارم، لبخندش است. او زندگی را دوست داشت و یک دختر مسیحی خوب بود.”

روز چهارشنبه، فاریس قرار است به زندان ایالتی می سی سی پی در پرچمن برود تا شاهد اعدام مردی باشد که به تجاوز و قتل دخترش اعتراف کرده بود. توماس ادوین لودن جونیور که اکنون 58 سال دارد، 21 سال است که در انتظار اعدام است.

لودن از جمله زندانیان محکوم به اعدام است که از می سی سی پی به دلیل پروتکل سه داروی این ایالت برای اعدام شکایت کرده است. یک قاضی فدرال هفته گذشته درخواست برای جلوگیری از اعدام لودن را در حالی که شکایتی که در سال 2015 تشکیل شده بود، رد کرد. آخرین اعدام می سی سی پی در نوامبر 2021 بود.

در طول تابستان قبل از سال آخر دبیرستان لیسا، او به عنوان پیشخدمت در رستوران عمویش در شهرستان Itawamba در شمال می سی سی پی کار می کرد – مکانی که صبح ها تخم مرغ، بلغور و بیسکویت و همبرگر، استیک و گربه ماهی سرو می کند. اواخر روز. در 22 ژوئن 2000، پس از تاریک شدن هوا، کار را ترک کرد و با لاستیک پنچر شده در یک جاده روستایی سرگردان شد.

لودن، یک استخدام‌کننده تفنگداران دریایی با بستگانش در آن منطقه، حدود ساعت 10:45 شب متوقف شد. طبق مصاحبه‌ای که او بعداً با بازرسان انجام داد، او لیسا را ​​به زور وارد ون خود کرد و چهار ساعت را به تجاوز و ضرب و شتم جنسی گذراند و سپس او را خفه کرد و خفه کرد.

در سپتامبر 2021، لودن به قتل عمد، تجاوز به عنف و چهار فقره اتهام جنسي اعتراف كرد. طبق سوابق دادگاه، لودن در حین محکومیت لیسا به دوستان و خانواده وی گفت: “امیدوارم وقتی امروز اینجا را ترک می کنید، کمی احساس عدالت کنید.”

فاریس روز جمعه به آسوشیتدپرس گفت که عذرخواهی لودن را باور نمی کند.

فاریس گفت: “من به خصوص نمی خواهم ببینم کسی می میرد.” “اما من به مجازات اعدام اعتقاد دارم. … من به عدالت اعتقاد دارم.»

بهترین دوست لیسا، لیزا داراکوت، امیدوار است که اعدام او را به پایان برساند. داراکوت – که نام خانوادگی اش قبل از ازدواج شفیلد بود – گفت که هر روز به لیسا فکر می کند که در روز اول مهد کودک با او آشنا شد.

داراکوت، 39 ساله، گفت: “یک نام، املای متفاوت.”

او لیسا را ​​هم ساکت و صمیمانه توصیف کرد و هم از دیگران خوشامد گفت.

او می‌گوید: وقتی کوچک بودند، سر کار در اداره یا خانه‌داری بازی می‌کردند و «هر پسری را که دوست داشتیم، نام متاهل بگذاریم». وقتی بزرگتر شدند، از رقصیدن با آهنگ «هر مرد من» اثر شانیا تواین لذت می بردند.

داراکوت با خنده گفت: ما یک وسواس مخفیانه با Spice Girls داشتیم.

لیسا زمانی که در دبیرستان کشاورزی Itawamba دانش آموز بود عاشق آرایش مو و آرایش بود و به داراکوت کمک می کرد تا برای رقص آماده شود.

فاریس گفت لیسا شغل پرستاری از دو پسر جوان را داشت و دوست داشت در گروه جوانان کلیسای باپتیست بتل شرکت کند. او دخترش را “بچه خوبی” توصیف کرد.

فریس گفت: “او بی نقص نبود، حالا، به شما توجه کنید.” “اما او تلاش کرد تا درست عمل کند.”

فاریس گفت دخترش آرزو داشت معلم مدرسه ابتدایی شود.

فاریس گفت که سال ها پیش قاتل دخترش را بخشیده است. احساسی بر او حاکم شد و او معتقد بود که خداوند با قلبش صحبت می کند.

فریس گفت: «گفتم، ادی لودن، تو را می بخشم. “من فقط در مورد آن احساس آرامش کردم، اما شروع به گریه کردم. احساس می کردم دارم به لیسا خیانت می کنم.»

او با کشیش خود تماس گرفت و به او اطمینان داد که لیسا از او می خواهد که لودن را ببخشد.

مانند داراکوت، فاریس امیدوار است که اعدام به او کمک کند تا ادامه دهد – اما فراموش نکند.

فریس گفت: «تو تمام این سال ها این را بالای سرت آویزان کرده ای. لیسا همیشه در قلب و ذهن من خواهد بود.

____

بیشتر از پوشش AP در مورد اعدام ها را می توان در اینجا یافت

[ad_2]

Leave a reply