لایحه ای که می توانست شهرداران برکنار شده داشته باشد در می سی سی پی شکست خورد

[ad_1]

جکسون، خانم (AP) – قانونی که اجازه برگزاری انتخابات ویژه برای برکناری مقامات شهرداری از سمت خود در می سی سی پی را می داد، پنجشنبه در مجلس ایالتی شکست خورد.

این لایحه پس از آنکه قانونگذاران دموکرات گفتند که این لایحه علیه چوکوه آنتار لومومبا، شهردار جکسون، یک دموکرات که 80 درصد شهر سیاه‌پوست را رهبری می‌کند، هدف قرار گرفته است، با 60 رای موافق در مقابل 53 رای مخالف دو حزب شکست خورد. قانون‌گذاران مخالف این لایحه همچنین گفتند که این لایحه در شهرهای کوچک که آستانه برکناری مقامات شهرداری نیازی به افراد زیادی ندارد، ویران می‌کند.

نماینده دموکرات گفت: «من فکر می‌کنم همه ما می‌دانیم که این لایحه درباره جکسون است، اما می‌توانیم با نگاه کردن به جکسون، چشم‌اندازی را که استفاده می‌کنیم به دست آوریم. برایانت کلارک از پیکنز. این اسکناس بزرگتر از جکسون است. این همه جوامع شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد و باعث ایجاد آشفتگی در جوامع خواهد شد.”

هرزه. شاندا یتس، یک فرد مستقل از جکسون که حامی این لایحه بود، در یک مناظره قبلی مجلس نمایندگان گفت که برخی از رای دهندگان او پرسیده بودند که آیا روندی برای برکناری یک رهبر شهری از سمت خود وجود دارد یا خیر. قانون می سی سی پی در حال حاضر امکان فراخوان انتخابات را برای مقامات شهرستانی فراهم می کند اما نه مقامات شهری.

بر اساس پیشنهاد یتس، در صورتی که حداقل 30 درصد از رای دهندگان ثبت نام شده یک شهر طوماری مبنی بر اینکه شهردار به تعهدات خود عمل نکرده است، امضا کنند، یک انتخابات ویژه برای برکناری شهردار برگزار می شود. سپس فرماندار سه قاضی شهرداری را از شهرهای دیگر منصوب می‌کند تا تعیین کنند که آیا مبنای قابل توجهی برای انتخاب برکناری وجود دارد یا خیر. اگر قضات تشخیص دهند که وجود دارد، یک انتخابات ویژه برگزار می شود.

برای موفقیت آمیز بودن برکناری، حداقل نیمی از رأی دهندگان واجد شرایط در شهر باید در انتخابات شرکت کنند – و اکثریت کسانی که رای می دهند باید برای برکناری شهردار رأی دهند.

یتس پیشنهاد خود را به عنوان چندین لایحه دیگر که بر امور جکسون تأثیر می گذارد، در مجلس قانونگذاری تحت کنترل جمهوری خواهان معرفی کرد. یکی مالکیت سیستم آب مشکل دار شهر را به یک هیئت منطقه ای واگذار می کند.

لایحه ای دیگر یک ناحیه دادگاه جدید در بخشی از پایتخت شهر جکسون ایجاد می کند که قضاتی به جای انتخاب شدن، منصوب می شوند. یتس تنها قانونگذار جکسون بود که به آن لایحه رای مثبت داد.

[ad_2]

Leave a reply