قیمت بنزین به رکورد جدید 4.86 دلار در هر گالن رسید

[ad_1]

واشنگتن (نیوزنشن) – در حالی که رئیس جمهور جو بایدن تلاش می کند تا به بزرگترین مشکل داخلی خود یعنی تورم رسیدگی کند، آمریکایی ها رکوردهای جدیدی را در پمپ بنزین ها در سراسر کشور مشاهده می کنند.

میانگین ملی در این هفته به 4.80 دلار در هر گالن رسید که دو برابر قیمت گاز در زمان روی کار آمدن بایدن است. یک گالن گاز معمولی در آن زمان به طور متوسط ​​2.38 دلار در هر گالن در ژانویه 2021 بود.

در حال حاضر، قیمت گاز معمولی بیش از 5 دلار در هر گالن برای ساکنان کالیفرنیا، هاوایی، آلاسکا، آریزونا، میشیگان، ایلینوی، نوادا، واشنگتن و اورگان است.

در حالی که دولت بایدن برای مهار تورم تلاش می کند، قیمت گاز همچنان در حال افزایش است.

مقامات ارشد دولت می گویند که این یک مشکل و یک چالش است. جینا ریموندو، وزیر بازرگانی آمریکا می‌گوید بایدن هر روز از خواب بیدار می‌شود و هر شب به رختخواب می‌رود و به این فکر می‌کند که چگونه می‌تواند از قیمت‌های خارج از کنترل در آمریکا جلوگیری کند.

رایموندو همچنین می‌گوید رئیس‌جمهور اکنون در حال بررسی برداشتن برخی از تعرفه‌های اعمال شده توسط ترامپ بر چین است. این تعرفه ها بر صدها میلیارد دلار کالاهای چینی اعمال شد که در طول جنگ تجاری در سال های 2018 و 2019 اتفاق افتاد.

کاخ سفید در حال بررسی این موضوع است که آیا حذف برخی از این تعرفه ها می تواند به کاهش قیمت کالاها در ایالات متحده کمک کند

[ad_2]

Leave a reply