قضات می سی سی پی از آزمایش DNA بیشتر در پرونده های محکوم به اعدام جلوگیری می کنند

[ad_1]

جکسون، خانم (AP) – دادگاه عالی می سی سی پی حکم داد که یک زندانی محکوم به اعدام مجاز به آزمایش DNA اضافی بر روی شواهد صحنه جرم ناشی از تیراندازی دو دانشجوی نزدیک به 30 سال پیش نیست.

ویلی جروم منینگ، اکنون 54 ساله، در زندان ایالتی می سی سی پی در پرچمن به سر می برد. او در سال 1994 به دلیل دو فقره قتل در قتل جان استکلر و تیفانی میلر دانشجویان دانشگاه ایالتی می سی سی پی در دسامبر 1992 در شهرستان اوکتیبها محکوم شد.

در سال 2013، اندکی قبل از برنامه ریزی برای اعدام منینگ، وزارت دادگستری ایالات متحده گفت که در شهادت ماموران FBI در مورد آزمایش های بالستیک و تجزیه و تحلیل مو در این پرونده اشتباهاتی وجود داشته است. وکلای منینگ از دادگاه عالی می سی سی پی خواستند که تزریق کشنده را متوقف کند و قضات با 8-1 رأی به تأخیر اعدام برای اجازه آزمایش شواهد دادند.

وکلای منینگ گفتند که امیدوارند آزمایش DNA موکل آنها را که بیگناه خود را حفظ کرده تبرئه کند. در سال 2014، آنها یک کیت تجاوز جنسی، خراش دادن ناخن انگشتان دست و سایر موارد را به آزمایشگاه فرستادند. راب مینک از جکسون، یکی از وکلای دادگستری، گفت که هدف از این آزمایش پاسخ دادن به اینکه آیا DNA منتسب به منینگ است یا خیر.

در حکم روز پنجشنبه، اکثر قضات دادگاه عالی ایالتی نوشتند که منینگ پس از شش سال تجزیه و تحلیل اثر انگشت و آزمایش DNA “نتایج ظاهراً غیرقابل قطعی” دریافت کرد.

وکلای منینگ از یک قاضی منطقه Oktibbeha خواستند تا اجازه دهد اقلام را به یک آزمایشگاه تخصصی تر ارسال کند. قاضی این درخواست را رد کرد و اکثریت قضات روز پنجشنبه با حکم قاضی موافقت کردند.

قاضی رابرت چمبرلین برای اکثریت نوشت: «اگر آزمایش‌های اضافی انجام می‌شد و مشخصات DNA فرد دیگری از شواهد صحنه جرم کشف می‌شد، هیچ مدرکی نشان داده نمی‌شد که نتیجه پرونده منینگ را تغییر دهد.»

مینک روز جمعه به آسوشیتدپرس گفت که از این حکم ناامید شده است.

مینک گفت: «در حال حاضر در حال بررسی گزینه‌های او برای کمک‌های بیشتر هستیم.

در این حکم آمده است که در جریان محاکمه، پسر عموی منینگ شهادت داد که منینگ به تیراندازی به دو دانش آموز اعتراف کرده است. اجساد استکلر و میلر در شهرستان اکتیبها روستایی پیدا شد و خودروی میلر گم شده بود. صبح روز بعد ماشین پیدا شد. دادستان ها گفتند که منینگ پس از تلاش برای فروش اقلام متعلق به قربانیان دستگیر شد.

قاضی لزلی کینگ و جیم کیچنز با اکثریت حکم روز پنجشنبه مخالفت کردند. کینگ نوشت که هرگونه آسیب احتمالی در انتظار برای آزمایش DNA اضافی در یک آزمایشگاه تخصصی “با توجه به اینکه منینگ به اعدام محکوم شده است، مطمئناً حداقل است.”

منینگ سیاه پوست است و استکلر و میلر سفید پوست بودند. در طول محاکمه منینگ، یک مامور FBI شهادت داد که برخی از موهای کشف شده در صحنه جرم “از یک فرد از نژاد سیاه پوستان” است، اما این بدان معنا نیست که موها از منینگ آمده است. کینگ، تنها قاضی سیاه‌پوست در حال حاضر در دادگاه عالی می‌سی‌سی‌پی نوشت: در بحث پایانی، یک دادستان این تکه‌های مو را «به‌عنوان راهی برای دخالت دادن منینگ به دلیل اینکه او عضوی از نژاد آفریقایی-آمریکایی بود» ذکر کرد.

مینک گفت که در نامه ای در سال 2013 از FBI آمده است که شهادت این مامور در سال 1994 حاوی اطلاعاتی در مورد آزمایش DNA مو است که با آنچه در مورد چنین آزمایشی 9 سال بعد شناخته شده بود در تناقض بود.

[ad_2]

Leave a reply