قانونگذاران می سی سی پی در مسیر ممنوعیت داروی گیاهی کراتوم هستند

[ad_1]

جکسون، خانم (AP) – به نظر می رسد قانونگذاران می سی سی پی در مسیر تصویب قانونی برای ممنوعیت کراتوم، یک داروی گیاهی است که می تواند برای تسکین درد استفاده شود.

Kratom در حال حاضر در اکثر مناطق ایالات متحده غیرقانونی است، اما توسط برخی از ایالت ها، از جمله آلاباما، غیرقانونی شده است. چند دولت محلی در می سی سی پی نیز این ماده را به دلیل نگرانی از مضر بودن آن ممنوع کرده اند.

این دومین سال متوالی است که قانونگذاران در ایالت تلاش می کنند ماده پودر سبز را ممنوع یا تنظیم کنند. هرزه. لی یانسی، یک جمهوری‌خواه که کمیته مربوط به سیاست‌های مواد مخدر را رهبری می‌کند، به روزنامه شمال شرقی می‌سی‌سی‌پی دیلی ژورنال گفت که قانون ممنوعیت کراتوم را پیش خواهد برد.

Kratom از درختی که بومی آسیای جنوب شرقی است مشتق شده است. آژانس مبارزه با مواد مخدر ایالات متحده می گوید که برگ ها را می توان له کرد و سپس دود کرد، در کپسول گذاشت یا با آب یا مایعات دیگر مصرف کرد. این دارو برای تسکین فشارهای عضلانی و به عنوان جایگزینی برای تریاک استفاده شده است. همچنین برای مدیریت علائم ترک از مواد افیونی استفاده شده است.

در سال 2017، وزارت بهداشت و خدمات انسانی فدرال توصیه کرد به کراتوم وضعیت جدول I داده شود. این وزارتخانه در سال 2018 این توصیه را لغو کرد.

یک گزارش دولتی که در سال 2019 منتشر شد، نشان داد که استفاده از کراتوم با 91 مرگ ناشی از مصرف بیش از حد در 27 ایالت مرتبط است. اکثر کسانی که جان خود را از دست دادند، هروئین، فنتانیل یا سایر مواد مخدر نیز مصرف کرده بودند. اما کراتوم تنها ماده ای بود که در هفت مورد از مرگ ها شناسایی شد.

اعضای کمیته سیاست دارویی مجلس می سی سی پی روز دوشنبه از پزشکانی که خواستار ممنوعیت این محصول بودند و نمایندگان صنعت Kratom که اثرات تسکین دهنده این داروها را تبلیغ می کردند، صحبت کردند.

دکتر می گوید: از بین تمام مطالعاتی که انجام شده است، خطر استفاده از کراتوم بسیار بیشتر از فواید آن است. رندی ایسترلینگ، رئیس سابق انجمن پزشکی ایالت می سی سی پی.

مک هادو، کارشناس ارشد سیاست‌های عمومی انجمن کراتوم آمریکا، به قانون‌گذاران گفت که وقتی فردی در اثر مصرف بیش از حد کراتوم می‌میرد، معمولاً به این دلیل است که محصول با مواد دیگر آلوده شده است.

هادو پیشنهاد کرد که قانونگذاران باید کراتوم را قانونی نگه دارند، اما افراد زیر 21 سال را از خرید آن منع کنند. مادو همچنین پیشنهاد کرد که قانونگذاران باید این مکمل را “تقلب” نکنند.

Kratom را می توان به صورت آنلاین سفارش داد. همچنین می‌توان آن را در پمپ بنزین‌ها و فروشگاه‌های رفاه در می‌سی‌سی‌پی خریداری کرد.

[ad_2]

Leave a reply