قانونگذاران می سی سی پی برای احیای روند ابتکار رأی گیری تلاش می کنند

[ad_1]

جکسون، خانم (WJTV) – تلاش ها برای احیای روند ابتکار رأی در می سی سی پی در جلسه 2023 با لوایحی که در مجلس نمایندگان و سنا ثبت شده است، آغاز شده است.

از زمانی که دادگاه عالی می سی سی پی در سال 2021 روند ابتکار رای را مغایر با قانون اساسی اعلام کرد، قانونگذاران از هر دو طرف در تلاش برای بازگرداندن آن هستند.

“گاهی اوقات ما برای مردم خیلی آهسته، خیلی کند کار می کنیم. برای آنها مهم است که بتوانند فرصتی داشته باشند تا چیزهایی را در صندوق رای بیاورند، سیاست هایی را که به آن اعتقاد دارند و تأثیر مستقیمی بر آینده دولت دارند، پیش ببرند. یانسن اوون، نماینده ایالتی (منطقه 106) گفت.

تلاش ها برای بازگرداندن ابتکار عمل در جلسه سال گذشته از مجلس گذشت اما در سنا به پایان رسید. سناتور ایالتی دیوید بلونت (D-District 29) امسال قانونی را وضع کرده است که قانون اساسی ایالت را اصلاح می کند و به رای دهندگان اجازه می دهد تا بر مسائل ایالتی تأثیر بگذارند.

“من فکر می کنم برخی از حمایت های دو حزبی برای این امر وجود دارد، کاملا رک و پوست کنده، زیرا مردم حق دارند. مردم در نهایت مسئولیت دولت را بر عهده دارند، و قانونگذار باید گاهی اوقات از مسیر خود خارج شود. بنابراین، ما در تلاش هستیم تا این حق را بازیابی کنید، و ما باید این کار را در این جلسه انجام دهیم.”

دو لایحه دیگر در مجلس ثبت شده است که امیدوار است شرایط امضای مورد نیاز برای به رسمیت شناختن دادخواستها را تغییر دهد.

اوون گفت: «به راحتی می توان گفت که جمهوری خواهان و دموکرات ها در مجلس از احیای روند ابتکار ما حمایت می کنند.

بلونت گفت: “من این را به عنوان یک موضوع حزبی نمی بینم. من فکر می کنم این مربوط به دادن حقوق مردم است، حقی که آنها بیش از 25 سال داشتند تا زمانی که دادگاه عالی آن را سلب کرد.”

قانونی‌سازی ماری‌جوانای پزشکی، الزامات شناسه رأی‌دهندگان و قوانین برجسته حوزه، تنها طرح‌هایی هستند که در تاریخ ایالت به قانون تبدیل شده‌اند.

[ad_2]

Leave a reply