قاضی: می سی سی پی باید برای واکسن ها معافیت شرعی بدهد

[ad_1]

جکسون، خانم (AP) – یک قاضی فدرال تصمیم گرفته است که می سی سی پی باید به اکثر ایالت های دیگر بپیوندد تا معافیت های مذهبی از واکسیناسیون هایی را که کودکان باید برای حضور در مدرسه دریافت کنند، مجاز می کند.

قاضی منطقه ای ایالات متحده، سول اوزردون، این حکم را روز دوشنبه در دادخواستی صادر کرد که سال گذشته توسط چندین والدین مطرح شد که ادعا می کردند اعتقادات مذهبی آنها باعث شده است که فرزندان خود را واکسینه نکنند و از مدارس می سی سی پی خارج شوند. بر اساس این دادخواست، برخی از شاکیان فرزندان خود را در خانه آموزش می دهند، در حالی که برخی دیگر با می سی سی پی روابط خانوادگی یا کاری دارند اما در ایالت های دیگری زندگی می کنند که معافیت های مذهبی برای واکسیناسیون دوران کودکی را مجاز می دانند.

اوزردن 15 جولای مهلتی را برای وزارت بهداشت می سی سی پی تعیین کرد تا معافیت های مذهبی را مجاز کند. ایالت اکنون به مردم اجازه می دهد برای یک سری پنج واکسنی که کودکان برای ثبت نام در مدارس دولتی یا خصوصی نیاز دارند، برای معافیت پزشکی درخواست دهند. واکسیناسیون علیه دیفتری، کزاز و سیاه سرفه است. فلج اطفال؛ هپاتیت؛ سرخک، اوریون و سرخجه؛ و آبله مرغان

می سی سی پی نیازی به واکسیناسیون علیه COVID-19 ندارد.

بر اساس کنفرانس ملی قانونگذاران ایالتی، تنها ایالت هایی که معافیت اعتقادی مذهبی یا شخصی از الزامات ایمن سازی مدارس ندارند، کالیفرنیا، کانکتیکات، مین، می سی سی پی، نیویورک و ویرجینیای غربی هستند.

لیز شارلوت، سخنگوی وزارت بهداشت روز سه‌شنبه در پاسخ به پرسش‌های آسوشیتدپرس از گفتن اینکه آیا وزارتخانه نسبت به تصمیم قاضی تجدیدنظر خواهد کرد یا خیر، خودداری کرد. او نگفت که آیا این اداره تخمینی دارد که چند نفر ممکن است از واکسیناسیون معافیت دینی داشته باشند.

شارلوت گفت: “وزارت بهداشت ایالت می سی سی پی به حمایت از قوانین ایمن سازی قوی که از فرزندان ما محافظت می کند، ادامه می دهد.” “علاوه بر این، این سیاست دیرینه ما است که آژانس در مورد دعاوی معلق اظهار نظر نکند.”

این دادخواست که توسط شبکه اقدام رضایت آگاهانه مستقر در تگزاس تأمین می شود، ادعا می کند که می سی سی پی از معافیت مذهبی برای واکسیناسیون دوران کودکی ناقض قانون اساسی ایالات متحده است.

این شبکه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ایالت می‌سی‌سی‌پی برای کسانی که دلایل پزشکی دارند که واکسیناسیون را ممنوع می‌کنند، معافیت سکولار ارائه می‌کند، که نشان می‌دهد ممکن است دانش‌آموزانی را بپذیرد که واکسینه نشده‌اند». زمانی که والدین احساس می‌کردند روح جاودانه‌اش در خطر است، صرفاً تصمیم گرفت استثنا قائل نشود.»

در این دادخواست آمده است که یکی از خانواده‌هایی که در این دعوا شاکی هستند معتقد است که «خدا انسان‌ها را با سیستم ایمنی کارآمدی آفریده که برای مقابله با تهدیدات به خوبی طراحی شده‌اند» و می‌افزاید که آن‌ها فقط «زمانی که مداخله ضروری است» به دنبال دارو هستند.

در این دادخواست آمده است که می سی سی پی زمانی برای واکسیناسیون دوران کودکی معافیت مذهبی داشت، اما در سال 1979 توسط یک قاضی دادگاه ایالتی که حکم داد کودکان واکسینه شده از حقوق قانونی برخوردارند که با همسالان واکسینه نشده خود معاشرت نکنند، لغو شد.

در چند سال گذشته، قانونگذاران می سی سی پی پیشنهادهایی مبنی بر اجازه معافیت های مذهبی برای واکسیناسیون دوران کودکی را رد کرده اند. مقامات بهداشتی می گویند اجازه دادن به معافیت های بیشتر می تواند منجر به گسترش بیماری های قابل پیشگیری شود.

[ad_2]

Leave a reply