قاضی درخواست برای جلوگیری از قانون “محرک” سقط جنین می سی سی پی را رد کرد

[ad_1]

به روز رسانی:

جکسون، خانم (WJTV) – بعدازظهر سه شنبه، قاضی دبرا کی. هالفورد درخواست تنها کلینیک سقط جنین می سی سی پی برای جلوگیری از قانون “محرک” می سی سی پی را رد کرد.

این قانون قرار است از روز پنجشنبه 7 جولای اجرایی شود.

دادگاه همچنین از مسدود کردن قانون جداگانه ای که سقط جنین پس از شش هفته بارداری را ممنوع می کند، خودداری کرد.

این پرونده توسط مرکز حقوق باروری و مرکز عدالت می سی سی پی به نمایندگی از سازمان بهداشت زنان جکسون، آخرین کلینیک سقط جنین در می سی سی پی، تشکیل شده است.

راب مک داف، مدیر طرح دعوای جرج رایلی در مرکز دادگستری می سی سی پی گفت: “ما از این شکست در اجرای قانون اساسی می سی سی پی ناامید هستیم. ما تصمیم قاضی را بررسی می کنیم و گزینه های خود را بررسی می کنیم.”

پس از این حکم، فرماندار تیت ریوز (R-Miss.) گفت: “این قانون پتانسیل نجات جان هزاران کودک متولد نشده می سی سی پی را دارد. این یک پیروزی بزرگ برای زندگی است. من همچنین معتقدم که بسیار مهم است که ما به آنها نشان دهیم. هر مادر و فرزندی که دوستشان دارند و جوامعشان از آنها حمایت خواهند کرد. ما کارهای بسیار بیشتری داریم که باید انجام دهیم.

07.05.22-orderدانلود

جکسون، خانم (WJTV) – روز سه شنبه، یک قاضی به شکایت تنها کلینیک سقط جنین می سی سی پی، که به دنبال جلوگیری از قانونی است که اکثر سقط جنین ها را ممنوع می کند، اعتراض کرد.

قاضی دبرا کی هالفورد در صبح روز سه شنبه تصمیمی در مورد این دعوی نگرفت.

این قانون قرار است دو روز پس از جلسه رسیدگی لازم الاجرا شود. این بیانیه می‌گوید که سقط جنین در می‌سی‌سی‌پی تنها در صورتی قانونی خواهد بود که جان زن باردار در خطر باشد یا اگر حاملگی ناشی از تجاوز جنسی گزارش شده به مجریان قانون باشد. برای حاملگی های ناشی از محارم استثنا ندارد.

می سی سی پی یکی از چندین ایالتی بود که قانون «محرک» مشروط به لغو Roe v. وید، حکم آن در سال 1973 که سقط جنین را در سراسر کشور قانونی کرد.

این شکایت روز دوشنبه در دادگاه ریاست کانتی هیندز، سه روز پس از ابطال Roe v. وید در پرونده ای که منشا آن در می سی سی پی بود. این کلینیک، سازمان بهداشت زنان جکسون، به مراجعه به بیماران ادامه داده است، اما دایان درزیس، مالک این کلینیک، گفت در صورتی که تقریباً ممنوعیت سقط جنین اعمال شود، این کلینیک تعطیل خواهد شد.

در طول جلسه، وکلای سازمان بهداشت زنان جکسون به تصمیم دادگاه عالی می سی سی پی در سال 1998 استناد کردند که طبق قانون اساسی ایالت می سی سی پی حق سقط جنین را دارد.

دفتر دادستان کل ایالت در استدلال هایی که یکشنبه ارائه شد، گفت که قانون اساسی می سی سی پی حق سقط جنین را به رسمیت نمی شناسد و ایالت سابقه طولانی در محدود کردن این روش دارد.

دفتر دادستان کل کشور نوشت: «متن، تاریخ و سابقه همه نشان می دهد که قانون اساسی می سی سی پی از حق سقط جنین حمایت نمی کند و قوانین اینجا معتبر است.

اگر هالفورد درخواست کلینیک را برای منع موقت برای ممانعت از اجرای قانون جدید بپذیرد، این تصمیم می‌تواند به دادگاه عالی می‌سی‌سی‌پی اعتراض کند.

آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشته است.

[ad_2]

Leave a reply