قاضی حکم داد که قانونگذاران می سی سی پی نمی توانند دلارهای مالیاتی را به مدارس خصوصی منتقل کنند

[ad_1]

جکسون، خانم (WJTV) – به گفته اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا (ACLU) می سی سی پی، دادگاه ریاست کانتی هیندز حکم داد که قانونگذاران می سی سی پی به طور غیرقانونی سعی کرده اند دلارهای مالیات دهندگان را برای مدارس خصوصی خرج کنند.

استاندار در فروردین ماه دو لایحه را امضا کرد. یکی یک برنامه کمک هزینه برای کمک به مدارس خصوصی برای پرداخت هزینه های آب، پهنای باند و سایر پروژه های زیربنایی ایجاد کرد. دیگری 10 میلیون دلار از پول فدرال را برای این برنامه اختصاص داد که از اول ژوئیه شروع شد.

در پاسخ، ACLU می سی سی پی، مرکز می سی سی پی برای عدالت و دموکراسی پیشرو در 15 ژوئن شکایتی را به نمایندگی از گروه حمایتی، والدین برای مدارس دولتی تنظیم کرد.

در این شکایت از یک قاضی خواسته شده بود که این برنامه را مسدود کند، برنامه ای که به هر مدرسه ایالتی که عضو انجمن مدارس مستقل Midsouth است و توسط یک سازمان ایالتی، منطقه ای یا ملی تأیید شده است، اجازه می دهد تا سقف 100000 دلار کمک هزینه کند. پارامترهای این برنامه مدارس دولتی را از درخواست کمک های مالی زیربنایی محروم می کند.

در این دادخواست به بخش 208 قانون اساسی می سی سی پی اشاره شده است که استفاده از پول عمومی را برای هر مدرسه ای که “یک مدرسه رایگان” نیست، ممنوع می کند.

وکلای ایالتی گفتند که بودجه فدرال “در وهله اول هرگز برای مدارس دولتی در نظر گرفته نشد”، بنابراین مدارس دولتی “دقیقاً چیزی از دست نمی دهند” در نتیجه برنامه کمک هزینه.

ACLU می سی سی پی توییت کرد که قاضی حکم داد که برنامه کمک های مالی ناقض بخش 208 قانون اساسی می سی سی پی است.

ACLU ایالت می سی سی پی گفت: «ما از حکم امروز خوشحالیم، که استدلال ما را تأیید می کند که قانون اساسی می سی سی پی صراحتاً تخصیص بودجه عمومی به مدارس خصوصی را ممنوع می کند.

آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشته است.[ad_2]

Leave a reply