قاضی آمریکایی: زن محکوم به اعدام در می سی سی پی درخواست تجدید نظر ایالتی می کند

[ad_1]

جکسون، خانم (AP) – یک قاضی فدرال اعلام کرد تنها زن محکوم به اعدام می سی سی پی می تواند برای اعتراض به محکومیت و حکم خود به دادگاه ایالتی مراجعه کند.

لیزا جو چمبرلین، 49 ساله، بر اساس حکمی که کارلتون ریوز، قاضی ناحیه ایالات متحده در 1 ژوئن صادر کرد، قصد دارد استدلال کند که وکالت قانونی ناکارآمدی دریافت کرده است.

چمبرلین در واحد حداکثر امنیتی زنان در مرکز اصلاح و تربیت مرکزی می سی سی پی است. او در سال 2006 پس از محکومیت به دو فقره قتل در قتل دو نفر در هاتسبورگ در سال 2004 به اعدام محکوم شد.

او به حکم و حکم اعتراض کرد و هر دو توسط دادگاه عالی می سی سی پی در سال 2008 تایید شدند.

در سال 2015، ریوز دستور داد تا برای چمبرلین، که سفیدپوست است، محاکمه جدیدی انجام شود، زیرا وکلای او استدلال کردند سیاه پوستان به طور نادرست از هیئت منصفه بالقوه اخراج شده اند. هیئتی از پنجمین دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده در ابتدا با حکم ریوز موافقت کرد. اما در سال 2018، دادگاه تجدیدنظر کامل چمبرلین را به اعدام بازگرداند و حکم داد که اتهامات مربوط به تعصب نژادی برای لغو حکم او کافی نیست. او از جمله در جریان تجدیدنظرخواهی حکم سال 2015 در زندان باقی مانده است.

شواهد نشان می‌دهد که لیندا هاینتزلمن و دوست پسرش، ورنون هولت، پس از مشاجره با چمبرلین و دوست پسرش، راجر گیلت، در خانه‌ای که همگی مشترک بودند، کشته شدند.

هولت با چکش به سرش اصابت کرد و گلویش بریده شد. هاینتزلمن پس از خفه شدن و ضربات چاقو رها شد.

هنگامی که قاتلان او بازگشتند و متوجه شدند که هاینتزلمن هنوز نفس می کشد، او با کیسه های پلاستیکی خفه شد. هولت سر بریده شد. اجساد را در یک فریزر گذاشته و به کانزاس بردند، جایی که گیلت و چمبرلین پس از یورش ماموران ایالتی به یک خانه مزرعه ای متروکه در نزدیکی شهر راسل دستگیر شدند.

ژیلت که اکنون 48 ساله است نیز به دو فقره قتل محکوم شد و در ابتدا حکم اعدام دریافت کرد. حکم او نیز لغو شد و بعداً مجدداً به حبس ابد بدون آزادی مشروط محکوم شد. او در زندان ایالتی می سی سی پی در Parchman است.

چمبرلین در سال 2011 درخواست تجدید نظر فدرال را در پرونده خود ارائه کرد. در حالی که درخواست تجدید نظر او در حال بررسی بود، دادگاه عالی می سی سی پی در مورد یک زندانی دیگر در سال 2013 حکم داد که حق ایالت را برای وکالت قانونی موثر پس از محکومیت در پرونده های مجازات اعدام «حتی سال ها پس از آن» به رسمیت می شناسد. ریوز در دستور اول ژوئن خود نوشت: درخواست اولیه پس از محکومیت صادر شد. این مسیر را برای تجدید نظر بعدی چمبرلین در دادگاه ایالتی ایجاد می کند.

ریوز نوشت: «دعاهای ناکارآمدی چمبرلین، حداقل تا حدی، به واقعیت ها بستگی دارد، و دادگاه عالی می سی سی پی تمایل خود را برای بررسی چنین ادعاهایی پس از بازگشت از این دادگاه نشان داده است.

درخواست تجدیدنظر در پرونده های مجازات اعدام معمولا چندین سال طول می کشد. ریوز نوشت که او “با ناامیدی دولت” در تأخیر در پرونده چمبرلین ابراز همدردی می کند.

“بیشتر دلیل تاخیر اخیر، دشواری در انجام تحقیقات در طول همه گیری است. وضعیتی که تقریباً بر تمام پرونده های پرونده این دادگاه تأثیر گذاشته است.

ریوز نوشت که او پرونده چمبرلین را زیر نظر خواهد گرفت تا اطمینان حاصل شود که او درخواست تجدیدنظر دادگاه ایالتی جدید را به موقع پیگیری می کند.

[ad_2]

Leave a reply