فیل برایانت از دادگاه می خواهد که احضاریه برای متون دارویی برت فاور را لغو کند

[ad_1]

فرماندار سابق فیل برایانت، که دولتش شاهد خرج نادرست ده‌ها میلیون بودجه رفاهی فدرال بود، دوباره از قاضی می‌خواهد تا یک احضاریه علیه او در پرونده مدنی در حال انجام مربوط به این رسوایی در ایالت صادر کند.

یکی از متهمان پرونده مدنی در اوایل اکتبر احضاریه ای را برای حجم زیادی از سوابق برایانت، از جمله متن های او با برت فاور، مدافع سابق NFL در مورد یک شرکت داروسازی ضربه مغزی که 2 میلیون دلار از وجوه رفاهی سرقت شده دریافت کرده بود، تنظیم کرد.

در روز جمعه، برایانت استدلال کرد که پیام‌های متنی شخصی او تحت امتیاز اجرایی محافظت می‌شوند و این احضاریه یا باید کنار گذاشته شود یا هر گونه سوابقی که ارائه می‌کند تحت یک دستور حفاظتی قرار گیرد.

او تقریباً در ماه سپتامبر به یک احضاریه جداگانه برای ارتباطش با استادیوم جدید والیبال در دانشگاه دانشگاه می سی سی پی جنوبی که با استفاده از 5 میلیون دلار بودجه رفاهی ساخته شده بود، پاسخ مشابهی داد.

آخرین احضاریه از سوی آستین اسمیت، برادرزاده جان دیویس، مدیر سابق رفاهی، محکوم شده است. اسمیت متهم است که نزدیک به 430000 دلار از صندوق های رفاهی را تحت قراردادهایی که گفته می شود انجام نداده است، گرفته است. او در پاسخ به شکایت علیه خود استدلال کرده است که اگر او مسئول هزینه‌های نادرست رفاهی است، برایانت نیز مسئول است و فرماندار سابق باید به عنوان متهم اضافه شود. برایانت این تصور را رد کرده است.

در پیشنهاد برایانت آمده است: «اسمیت نباید اجازه داشته باشد از این روند به عنوان ابزاری سیاسی برای آسیب رساندن به شهرت و تجارت یک سیاستمدار سابق که با او در مورد مسائل سیاسی اختلاف نظر دارد، استفاده کند. “یک دستور حفاظتی به اسمیت اجازه می دهد تا از اسناد موضوعی برای اهداف قانونی در چارچوب این شکایت استفاده کند و او را از استفاده از آنها برای حضور در مطبوعات با اتهامات بی اساس و کنایه های با انگیزه سیاسی منع می کند.”

فی پترسون، قاضی دادگاه ناحیه هیندز هنوز در مورد این و چندین درخواست دیگر در پرونده مدنی گسترده تصمیم نگرفته است، و متهمان برای حل و فصل آنها خواستار رسیدگی در ماه ژانویه شده اند.

پرونده مدنی دپارتمان خدمات انسانی می سی سی پی، 38 فرد یا شرکت – از جمله فاور، شرکت داروی ضربه مغزی Prevacus و بنیانگذار Prevacus، جیک ونلاندینگهام – را در تلاش برای پس گرفتن حدود 24 میلیون دلار از بودجه رفاهی که به درستی خرج نشده است، هدف قرار می دهد. خریدهای مورد نظر در کت و شلوار کسری از نزدیک به 100 میلیون دلار هزینه نادرست را تشکیل می دهد که حسابرس دولتی شاد وایت در سال 2020 کشف کرد.

اسمیت همچنین برایانت را برای هر گونه ارتباطی که در ارتباط با چندین پروژه دیگر مرتبط با رفاه یا رویدادهای ادعایی که اولین بار توسط می سی سی پی امروز گزارش شده بود احضار کرد، از جمله برنامه تناسب اندام توسط مربی پل لاکوست، آکادمی واقعیت مجازی توسط شرکت Lobaki، کمپین های تبلیغاتی با رادیو گفتگوی محافظه کارانه. ایستگاه سوپر تاک و «اول خانواده‌ها»، برخورد با برادرزاده برایانت که فرماندار و مقامات رفاهی او تسهیل کردند، و اخراج دبی هود، همسر نامزد سابق دموکرات برای فرمانداری جیم هود.

از 26 مورد درخواست شده در احضاریه، برایانت گفت که برای 11 مورد از آنها سوابق پاسخگو ندارد.

برایانت هرگونه ارتباطی را، همانطور که در احضاریه درخواست می‌کند، بین خود و حسابرس ایالتی شاد وایت در مورد اینکه آیا شما مسئول اختلاس توسط MDHS هستید رد کرد.

او گفت که هیچ ارتباطی با تد دیبیاس، کشتی گیر سابق دبلیو دبلیو ای یا دو پسرش که بیش از 5 میلیون دلار بودجه رفاهی دریافت کرده اند، در رابطه با پرداخت به کشتی گیران ندارد.

برایانت همچنین هرگونه ارتباطی در این زمینه را رد کرد:

  • دولت تلاش های تیت ریوز برای به دست آوردن بودجه برای پل لاکوست، که بنیادش 1.3 میلیون دلار از بودجه رفاهی دریافت کرد.
  • شرکت فناوری Lobaki که 795000 دلار صندوق رفاه دریافت کرد
  • خاتمه دبی هود به عنوان کارمند مرکز منابع خانواده

با این حال، برایانت گفت که دارای سوابق و ارتباطات پیرامون Prevacus است – که می سی سی پی امروز در مجموعه خود “The Backchannel” منتشر کرد – از جمله اسنادی که “به هر طریقی به هر گونه منافع مالکیتی در Prevacus که شما (برایانت) داشتید، دارید یا دارید، مربوط می شود. که توسط هر شخصی به شما پیشنهاد یا پیشنهاد شده است.»

او همچنین تایید کرد که در این مورد ارتباط دارد:

  • تشکیل جلسه ای با پل لاکوست برای صحبت در مورد قرارداد بنیادش
  • پرداخت هزینه تبلیغات در ایستگاه رادیویی محافظه کار SuperTalk که 600000 دلار از صندوق رفاه دریافت کرد.
  • تامین معالجه برای برادرزاده‌اش نوآ مک‌ری
  • خدمات تبلیغاتی برای اداره رفاه یا “خانواده ها در درجه اول برای می سی سی پی”

«بسیاری از این اقلام ممتاز هستند و از کشف محافظت می‌شوند. سایر اقلام پاسخگو ممتاز نیستند، اما باید مشروط به درج یک دستور حفاظتی تولید شوند که یکپارچگی این دادرسی را حفظ کند.”

منطق امتیازات اجرایی – توانایی مقامات ارشد کشور برای پنهان کردن اطلاعات از مردم – این است که ارتباطات اغلب “ماهیتی آنقدر صریح یا شخصی است که افشای عمومی احتمالاً در آینده ارتباطات صادقانه و صریح را خفه می کند.” به رای دادگاه تجدیدنظر 1980 در Coast States Gas Corp., v. بخش انرژی

بیلی کوین، وکیل برایانت، از سابقه قانونی در واترگیت برای ارائه استدلال خود استفاده کرد. در آن مورد، رئیس جمهور ریچارد نیکسون با ادعای امتیاز اجرایی، به طرز بدنامی از دادن نه مکالمه ضبط شده در کاخ سفید خودداری کرد. در پاسخ، دادگاه دریافت که ارتباط رئیس‌جمهور ممتاز است، اما با این اخطار که می‌تواند با «نشان دادن کافی نیاز» مجبور شود.

دادگاه ادعای امتیاز نیکسون را رد کرد «زیرا اطلاعات مورد نظر برای تحقیقات واترگیت در حال انجام مرتبط و ضروری بود».

قانون می سی سی پی شامل حفاظت از امتیازات اجرایی برای فرماندار نیست و دادگاه عالی می سی سی پی نیز به این موضوع رسیدگی نکرده است. کوین خاطرنشان کرد، اگرچه دادگاه های سایر ایالت ها امتیازات مشابهی را برای فرمانداران در نظر گرفته اند.

این مقاله برای اولین بار در می سی سی پی امروز ظاهر شد و در اینجا با مجوز Creative Commons بازنشر شد.

[ad_2]

Leave a reply