فرماندار می سی سی پی دستور ممنوعیت TikTok از دستگاه های ایالتی را صادر کرد

[ad_1]

جکسون، خانم (WJTV) – فرماندار تیت ریوز (R-Miss.) به ادارات و آژانس های می سی سی پی دستور داد تا TikTok را از همه دستگاه های دولتی صادر شده و شبکه ایالتی ممنوع کنند.

این دستورالعمل در نامه ای از ریوز به روسای ادارات و آژانس های می سی سی پی اعلام شد. فرماندار گفت که این دستورالعمل را برای حفاظت بهتر از اطلاعات حساس و حفاظت از زیرساخت های حیاتی در مقابل TikTok صادر کرده است.

این راز نیست که حزب کمونیست چین فعالانه در تلاش است تا دارایی های معنوی و اطلاعات شخصی آمریکایی ها را به سرقت ببرد. ریوز گفت: این تهدیدی بزرگ برای امنیت ملی و زیرساخت‌های حیاتی ما است، صدها میلیارد هزینه سالانه برای اقتصاد ایالات متحده دارد و مشاغل آمریکا را به خطر می‌اندازد. «می سی سی پی قرار نیست منتظر بنشیند تا حزب کمونیست چین اطلاعات دولت ایالتی ما را بدزدد و به همین دلیل است که من این دستورالعمل را صادر کردم. این به ما کمک می کند تا از اطلاعات حساس و زیرساخت های حیاتی کشورمان بهتر محافظت کنیم.»

ریوز به ادارات و آژانس های ایالتی دستور داد تا اطمینان حاصل کنند که هیچ کارمند ایالتی TikTok یا سایر برنامه های نرم افزاری توسعه یافته توسط ByteDance Ltd را دانلود یا استفاده نمی کند. روی تلفن‌های همراه، لپ‌تاپ‌ها یا سایر تجهیزات ارتباطی بی‌سیم دولتی، به جز در موارد اجرای قانون با حسن نیت یا اهداف ایمنی عمومی.

او همچنین به اداره خدمات فناوری اطلاعات می سی سی پی دستور داد تا دسترسی به TikTok از شبکه ایالتی را مسدود کند. وزارت امور خارجه، وزارت دفاع، و وزارت امنیت داخلی ایالات متحده ممنوعیت های مشابهی را برای دستگاه های دولت فدرال صادر کرده اند.

به کارمندان دستور داده شده است تا حداکثر تا 31 ژانویه 2023 همه برنامه های کاربردی مربوطه را از دستگاه های دولتی حذف، حذف و حذف نصب کنند.

[ad_2]

Leave a reply