علم می گوید اعلان های شما به معنای واقعی کلمه شما را دیوانه می کند

[ad_1]

در اینجا یک حقیقت غم انگیز وجود دارد: مدیران و کارگران به طور یکسان اغلب عمداً حقایق علمی را نادیده می گیرند زیرا فرهنگ شرکتی آنها جذب این حقایق را دشوار می کند. کار از راه دور یک مورد در این مورد است. مطالعات علمی مدت‌هاست که ثابت کرده است، برای اکثر مشاغل اداری، کار از راه دور نسبت به کار در یک دفتر سنتی مفیدتر است. و با این حال، بسیاری از مدیران هنوز، حتی پس از همه‌گیری، برای بازگرداندن کارگران به مسابقه موش‌ها احساس خارش دارند.

در اینجا یک واقعیت علمی دیگر وجود دارد که به طور مرتب نادیده گرفته می شود: وقفه در کار تأثیر منفی زیادی بر بهره وری و سلامت کارگران دارد. بر اساس مطالعه ای که در دانشگاه یو سی اروین و هامبولت در برلین انجام شد، افرادی که در شرایط وقفه ای قرار داشتند، حجم کاری بالاتر، استرس بیشتر، ناامیدی بیشتر، فشار زمان و تلاش بیشتر را تجربه کردند.

اتفاقاً، یکی از دلایل اصلی موثرتر بودن کار از راه دور نسبت به کار در دفتر این است که احتمال وقفه در شما کمتر است. به عنوان مثال، همکاران به طور ناگهانی از محل کار شما رد نمی شوند و احتمال اینکه شما را به جلسات بداهه احمقانه بکشانند کمتر است.

همانطور که گفته شد، یک نوع وقفه وجود دارد که بسیاری از افراد حتی زمانی که از راه دور کار می کنند با خود همراه دارند: اعلان ها. زمانی که مطالعات اولیه وقفه های محل کار انجام شد، تنها اعلان ها از سیستم های ایمیل بود. امروز این فقط ایمیل نیست، بلکه پیامک، Slack، رسانه های اجتماعی و مجموعه ای از برنامه های تلفن است، همه (دینگ) رقابتدینگ) برای شمادینگ) توجهدینگ دونگ.)

اگر اعلان‌ها را روشن نگه دارید، هر بار که یک اعلان به شما قطع می‌کند، مالیات هنگفتی پرداخت می‌کنید – حدود پانزده دقیقه کار سازنده. 20 وقفه را در یک روز دریافت کنید، و فقط 5 ساعت کار مفید را از دست داده اید … حتی اگر آن ساعت ها را صرف “کار کردن” کرده اید. بدتر از آن، تمام آن وقفه ها به معنای واقعی کلمه شما را دیوانه می کند.

پس چرا مردم اعلان های خود را روشن می گذارند؟ دو دلیل (احمقانه):

1. کهن الگوی چندوظیفه ای درخشان و موفق عمیقاً در طرز فکر ما در مورد کار نهفته است، حتی اگر چنین موجوداتی فقط در تخیل، تلویزیون و فیلم ها وجود داشته باشند.

2. “در حال تماس” بودن (یعنی دائماً قطع شدنی) به عنوان نشانه ای از مهم و ضروری بودن شما در نظر گرفته می شود، در حالی که “خارج از تماس” نشانه آن است که شما یا بی ادب هستید یا به سادگی از غیر ضروری بودن خود آگاه هستید.

از تجربه شخصی صحبت می‌کنم، خاموش کردن اعلان‌هایم و کنار گذاشتن آنها در بیشتر مواقع قدرتمندترین و سازنده‌ترین حرکتی بوده است که از زمانی که تصمیم گرفتم تماس‌های تلفنی برنامه‌ریزی نشده را متوقف کنم، انجام داده‌ام.

بردن: اعلان های خود را خاموش کنید همین الان. و آنها را کنار بگذارید. شما می‌توانید در عرض دو هفته از من تشکر کنید، زمانی که دوبرابر کارتان را انجام می‌دهید و احساس خوبی نسبت به کاری که انجام می‌دهید، دو برابر می‌شوید.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]