علم می گوید از قانون یک فنجان قهوه برای حل مشکلات دشوار استفاده کنید

[ad_1]

ایده ها مهم هستند، اما اجرا مهم تر است. به همین دلیل است که تقریباً هر فرد موفقی – به هر روشی که برای تعریف “موفقیت” انتخاب می کند – مشکلات حل کننده خوبی هستند. موفقیت نیازمند حل چالش های دشوار است. یافتن راه هایی برای غلبه بر موانع.

ایجاد یک کسب و کار موفق – درست مانند ایجاد یک حرفه موفق – مستلزم حل یک سری مشکلات تقریباً بی پایان است.

پس چگونه می توانید مشکل گشای بهتری شوید؟

علم می گوید پاسخ ساده است: یک فنجان قهوه بنوشید.

شاید قبلاً می‌دانید که قهوه توانایی تمرکز شما را افزایش می‌دهد و همچنین به افراد در تیم کمک می‌کند کارآمدتر و مؤثرتر با هم کار کنند. اما ممکن است ندانید که یک مطالعه دوسوکور در سال 2020 منتشر شده است آگاهی و شناخت دریافت که معادل کافئین یک فنجان قهوه توانایی حل مسئله را بهبود می بخشد.

جالب اینجاست که یک فنجان قهوه لزوماً خلاقیت یا تفکر واگرا را بهبود نمی بخشد. (تفکر واگرا شامل تولید ایده آزاد، خود به خود و غیرخطی است. نه فقط فکر کردن خارج از چارچوب، بلکه تفکر بدون کادر.)

محققان همچنین از دریافت این که نوشیدن یک فنجان قهوه منجر به حل سریع‌تر مشکلات با بینش می‌شود متعجب شدند – فکر کنید “آها!” به جای تجزیه و تحلیل گام به گام – که آنها حدس می زنند ممکن است ناشی از پردازش ذهنی سریع تر باشد که با کافئین مرتبط است.

همانطور که محققان می نویسند:

ما دریافتیم که شرکت‌کنندگانی که تقریباً یک فنجان قهوه 12 اونسی مصرف کرده‌اند، توانایی‌های حل مسئله به‌طور قابل توجهی افزایش یافته‌اند.

اثرات پس از کنترل انتظارات کافئینی شرکت کنندگان، خواه آنها معتقد بودند که کافئین مصرف می کنند یا دارونما، یا برای تغییرات خلقی باقی می ماند.

یا در صحبت های غیر محقق، یک فنجان قهوه لزوما شما را خلاق تر نمی کند. اما می تواند به شما در حل مشکلات کمک کند، حتی اگر در خلق و خوی بدی باشید.

مکانیسم واقعی، همانطور که می توانید حدس بزنید، کمی نامشخص است. مطالعات دیگر نشان داده اند که کافئین هوشیاری را افزایش می دهد. هوشیاری و عملکرد حرکتی را بهبود می بخشد. تمرکز و تمرکز توجه را افزایش می دهد. خلق و خو را بالا می برد.

همه این عوامل می‌توانند به بهبود توانایی حل مسئله کمک کنند: هر چه من متمرکزتر، هوشیارتر و حواس‌تر باشم – و روحیه‌ام بهتر باشد – احتمالاً بهترین راه‌حل را تعیین می‌کنم.

با این حال، چرا این کار جالب است اما تا حدودی بی ربط است.

آنچه مهم است این است که نوشیدن یک فنجان قهوه – یا مصرف مقدار مشابه کافئین (کافئین انتخابی من Diet Mtn Dew است) – یک ماده تقویت کننده ذهن است که در واقع کار می کند.

فقط به خاطر داشته باشید که بیشتر لزوماً با بهتر ارتباط ندارد. “تیز و متمرکز” مفید است. “سیمی و پریشان” نه چندان.

بنابراین زمان خود را در نظر بگیرید. نوشیدن فنجان قهوه قبل از انجام یک کار فیزیکی اما نسبتاً بی فکر ممکن است وسوسه انگیز باشد، اما صرفه جویی در افزایش تقویت برای زمانی که برای حل یک مشکل پیچیده می نشینید می تواند تأثیر بیشتری داشته باشد.

زیرا زمانی که شما یک کارآفرین هستید، توانایی شما در حل مشکلات اغلب می تواند تفاوت بین موفقیت و شکست باشد.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]