عفونت قارچی مقاوم به دارو، C. auris، به طور بالقوه با چهار مرگ در می سی سی پی مرتبط است.

[ad_1]

می سی سی پی در حال مبارزه با شیوع C. auris، یک عفونت قارچی مقاوم به دارو است، که وزارت بهداشت می گوید ممکن است مسئول مرگ چهار نفر باشد.

لیز شارلوت، سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: «تحقیقات ما ادامه دارد و روان است.

شارلو گفت که وزارتخانه 12 مورد بالینی عفونت و چهار “مرگ بالقوه مرتبط” را شناسایی کرده است. هر دو این تعداد از زمانی که دکتر اپیدمیولوژیست ایالتی دو برابر شد. پل بایرز آخرین بار در ژانویه گزارشی در مورد عفونت ها به هیئت بهداشت ارائه کرد.

C. auris هنوز در ایالات متحده نادر است. افرادی که آسیب پذیرترین افراد در برابر یک عفونت تهاجمی – مانند خون، قلب یا مغز هستند – در حال حاضر به دلیل سایر شرایط پزشکی بیمار هستند.

در مرکز شیوع می سی سی پی یک مرکز مراقبت طولانی مدت در مرکز می سی سی پی قرار دارد. برخی از بیماران مبتلا به عفونت نیز در مرکز پزشکی دانشگاه می سی سی پی در جکسون تحت مراقبت قرار گرفته اند.

به گفته دکتر افسر ارشد پزشکی UMMC، وقتی بیماران مبتلا به عفونت C. auris به بیمارستان می‌رسند، به هر یک از آنها یک پرستار اختصاص داده می‌شود که به طور انحصاری از آنها مراقبت می‌کند. لیزا دیدیون.

دیدیون هفته گذشته در جلسه کمیته امور بهداشتی موسسات آموزش عالی می سی سی پی گفت: «این چقدر خطرناک است.

پزشکان برای اولین بار C. auris – یا Candida auris – را در آسیا در سال 2009 شناسایی کردند. این بیماری به سرعت به علت عفونت های شدید در سراسر جهان با برخی از سویه های مقاوم به هر سه کلاس موجود ضد قارچ تبدیل شد.

دکتر. پل بایرز، اپیدمیولوژیست ایالتی

مخمر – نوعی قارچ – می تواند بدون ایجاد عفونت یا علائم روی پوست بیماران حمل شود و به راحتی به دیگران سرایت کند.

وزارت بهداشت می‌گوید 53 بیمار “کلونیزه” را شناسایی کرده است، یعنی بیمارانی که مبتلا به عفونت فعال نیستند اما مشخص شد که این ارگانیسم را در جایی از بدن خود حمل می‌کنند. این عدد حدود چهار هفته پیش 37 بود.

دیدیون در مورد مراقبت در UMMC گفت: “وقتی بیماران را از آن مرکز (در مرکزی می سی سی پی) دریافت می کنیم، واقعا باید مطمئن باشیم که آنها را به طور مناسب ایزوله می کنیم. این ارگانیسم خاص بسیار قابل انتقال است و میزان مرگ و میر بسیار بالایی دارد.

CDC دریافته است که C. auris اغلب در مراکز مراقبت های بهداشتی طولانی مدت در میان بیماران با مشکلات پزشکی شدید منتشر می شود. این قارچ می تواند باعث عفونت جریان خون و مرگ شود. بر اساس تحقیقات CDC، بیش از 1 نفر از هر 3 بیمار مبتلا به عفونت تهاجمی C. auris می میرند.

بایرز در به روز رسانی ژانویه در مورد شیوع این بیماری نوشت، اولین موارد می سی سی پی در نوامبر 2022 شناسایی شد.

بایرز در آن زمان گفت: «این یک وضعیت به سرعت در حال گسترش و جدی است.

اکثر موارد در یک مرکز مراقبت طولانی مدت مستقر هستند، اما یک مرکز مرکزی دوم می سی سی پی تعدادی از بیماران با کلونیزاسیون شناسایی شده دارد. بر اساس به روز رسانی Byers، تعداد انگشت شماری از موارد دیگر در سایر مراکز مراقبت های بهداشتی در سراسر ایالت گزارش شده است.

C. auris در برابر برخی از ضدعفونی کننده های رایج مقاوم است. در پاسخ، وزارت بهداشت از مراکز مراقبت بهداشتی در سراسر ایالت خواسته است تا در صورت گسترش شیوع، محصولات مناسب را برای آماده سازی به دست آورند.

دیدیون گفت در حالی که آنها بیماران مبتلا به عفونت را درمان کرده اند، اما تاکنون هیچ انتقالی از قارچ در بیمارستان نداشته اند.

او گفت: «اما این دلیلی است برای متمرکز ماندن.

این مقاله برای اولین بار در می سی سی پی امروز ظاهر شد و در اینجا با مجوز Creative Commons بازنشر شد.

[ad_2]

Leave a reply