طوفان ایالات متحده، گردباد، شرایطی شبیه کولاک را به همراه دارد. 2 کشته

[ad_1]

دالاس (AP) – طوفان ویرانگر در سراسر ایالات متحده راهپیمایی کرد و گردبادهایی را به وجود آورد که در بخش هایی از تگزاس، اوکلاهما و لوئیزیانا فرود آمد، جایی که مرگ یک پسر جوان و مادرش گزارش شد و شرایطی شبیه کولاک را به مردم منتقل کرد. دشت های بزرگ و هوای شدیدتر در روز چهارشنبه در جنوب تهدید می شود.

استیو پراتور، کلانتر شهر کادو گفت: در شمال لوئیزیانا، این پسر در یک منطقه جنگلی در فاصله بیش از نیم مایلی خانه اش در منطقه کیثویل، درست در جنوب شریوپورت، جسد پیدا شد. او گفت که مادر این کودک بعداً در یک خیابان آن طرف خانه اش پیدا شد.

پدر این کودک از گم شدن آنها در خانه خود خبر داد که به گفته کلانتری در طوفان تخریب شده است.

«ما حتی نتوانستیم خانه ای را که او با آدرس توصیف می کرد، پیدا کنیم. همه چیز از بین رفته بود،” پراتور به ایستگاه تلویزیونی Shreveport KSLA گفت.

در فارمرویل، لوئیزیانا، در حدود 90 مایلی (145 کیلومتری) در شرق کیثویل، حدود 20 نفر به بیمارستان منتقل شدند که برخی از آنها جراحات شدیدی داشتند، پس از یک گردباد که خسارت زیادی به خانه های متحرک و یک مجتمع آپارتمانی وارد کرد. دفتر به ایستگاه تلویزیونی مونرو KNOE گفت.

پیش‌بینی روز چهارشنبه، طوفان‌های شدیدتر و گردبادهای بالقوه اضافی در امتداد ساحل مرکزی خلیج فارس، از جمله نیواورلئان و جنوب لوئیزیانا، می‌سی‌سی‌پی، آلاباما و پانهندل فلوریدا را خواستار شد.

اوایل روز سه‌شنبه، بر اساس گزارش‌های ویدئویی و شاهدان عینی، پنج گردباد در شمال تگزاس تأیید شد، اما سرویس ملی هواشناسی در فورت ورث تگزاس گزارش داد که احتمالاً ده گردباد ممکن است رخ داده باشد.

ده‌ها خانه و کسب‌وکار در اثر رعد و برق آسیب دیدند و چندین نفر در حومه‌ها و شهرستان‌های شمال منطقه دالاس-فورت ورث زخمی شدند. به گزارش سرویس ردیابی FlightAware، بیش از 1000 پرواز به داخل و خارج از فرودگاه های منطقه با تاخیر و بیش از 100 پرواز در روز سه شنبه لغو شد.

هشدارهای کولاک از مونتانا به سمت غرب نبراسکا و کلرادو کشیده شد و سرویس هواشناسی ملی اعلام کرد که احتمال بارش برف در برخی مناطق غرب داکوتای جنوبی و شمال غربی نبراسکا وجود دارد. مقامات گفتند که بادهایی با سرعت بیش از 50 مایل در ساعت (80 کیلومتر در ساعت) در برخی مواقع امکان دیدن فضای باز را در نبراسکا غیرممکن می کند.

جاستین مک کالوم، مدیر ایستگاه کامیون Flying J در اوگالالا، نبراسکا، روز سه شنبه گفت: «در حال حاضر اساساً هیچ کس در سفر نیست.

پیش‌بینی‌کنندگان انتظار دارند که سیستم طوفان برای روزها نواحی غرب میانه را با یخ، باران و برف همراه کند و همچنین به سمت شمال شرقی و مرکزی آپالاچیان حرکت کند. به ساکنان ویرجینیای غربی تا ورمونت گفته شد که مراقب ترکیب احتمالی قابل توجهی از برف، یخ و برف باشند و سرویس هواشناسی ملی بسته به زمان وقوع طوفان، از چهارشنبه شب تا بعدازظهر جمعه، نظارت بر طوفان زمستانی را صادر کرد.

آماندا مک‌نیو، سخنگوی پلیس در حومه دالاس، سه‌شنبه از جراحات تایید شده خبر داد.

ترنت کلی، معاون مدیر پارک ها و تفریحات انگور، گفت که یک گردباد احتمالی سقف مرکز خدمات شهر – یک تاسیسات شهرداری – را منفجر کرد و قطعاتی از سقف را از خطوط برق آویزان کرد.

او گفت که این روز نیز روز زباله بود، بنابراین طوفان زباله ها را جمع کرد و در همه جا پراکنده کرد.

در کلرادو، تمام جاده ها در ربع شمال شرقی ایالت بسته شد. آب و هوای شدید در منطقه دامداری نیز می تواند دام ها را تهدید کند. جیم سانتوماسو، نماینده شمال شرق انجمن گاوداران کلرادو، گفت: بادهای شدید می توانند دام ها را در حصارها از بین ببرند.

سانتوماسو گفت: “اگر این روند ادامه پیدا کند، گاوها می توانند مایل ها رانده شوند.”

هشدار کولاک در سواحل شمالی مینه سوتا صادر شد، زیرا برخی از مناطق انتظار بارش برف تا 24 اینچ و وزش باد با سرعت 40 مایل در ساعت را دارند. و در جنوب ایالت، وزش باد تا 50 مایل در ساعت (80 کیلومتر در ساعت) دید را کاهش داده است.

ملیسا دای، هواشناس خدمات ملی هواشناسی در شهرهای دوقلو گفت که این یک “رویداد طولانی مدت” با بارش برف، یخ و باران تا جمعه شب است. مینه سوتا منتظر چهارشنبه آرامی بود و به دنبال آن دور دوم برف.

همین سیستم هواشناسی در روزهای اخیر برف سنگینی را در سیرا نوادا و غرب ایالات متحده ریخت.

___

Groves از Sioux Falls، داکوتای جنوبی گزارش شده است. نویسندگان آسوشیتدپرس کن میلر در اوکلاهما سیتی. جیل بلید در لیتل راک، آرکانزاس؛ سام متز در سالت لیک سیتی؛ تریشا احمد در مینیاپولیس؛ جسی بداین در دنور؛ مارجری بک در اوماها، نبراسکا؛ و رابرت جابلون در لس آنجلس در این گزارش مشارکت داشتند.

[ad_2]

Leave a reply