شهریه در اکثر دانشگاه های دولتی دوباره در حال افزایش است

[ad_1]

پنج دانشگاه از هشت دانشگاه دولتی با اشاره به تورم و افزایش هزینه های بیمه، شهریه ها را دوباره افزایش می دهند.

هشت دانشگاه دولتی می سی سی پی از سال 2000 به طور پیوسته شهریه ها را افزایش داده اند و هزینه های کالج را برای یک خانواده متوسط ​​می سی سی پی غیرقابل تحمل می کند. بر اساس گزارش موسسه دسترسی و موفقیت به کالج، بیش از نیمی از دانشجویان می سی سی پی با میانگین بدهی دانشجویی 29714 دلار در سال 2020 فارغ التحصیل شدند.

بر اساس گزارش بودجه در جلسه هیئت مدیره در روز پنجشنبه، متوسط ​​شهریه در سال تحصیلی آینده به طور متوسط ​​169 دلار افزایش خواهد یافت و از 8396 دلار به 8564 دلار در سال خواهد رسید.

متوسط ​​شهریه خارج از ایالت با افزایش 342 دلاری نسبت به سال گذشته به 12538 دلار، که ناشی از افزایش بزرگ دانشگاه ایالتی جکسون و دانشگاه ایالتی می سی سی پی بود، جهش بیشتری داشت.

دانشگاه ایالتی دلتا، که در سال‌های اخیر با چالش‌های ثبت‌نام مواجه بوده، برای اولین بار از زمان همه‌گیری، هزینه‌های تحصیل را افزایش نداد. مقامات قبلی نگران بودند که دانشگاه برای منطقه ای که در آن خدمت می کند، یعنی دلتای می سی سی پی، بسیار گران شود.

لری ویکفیلد، معاون موقت امور مالی و اداری، در بیانیه ای گفت: «(کابینه اجرایی) در سال آینده تا حد امکان بحث و تصمیم گرفت که تلاش کند هزینه ها را برای دانشجویان پایین نگه دارد.

دانشگاه ایالتی آلکورن و دانشگاه ایالتی دره می سی سی پی، کم هزینه ترین مدرسه، نیز شهریه را افزایش ندادند.

کیم گالاسپی، مدیر موقت ارتباطات IHL، در ایمیلی نوشت: «تورم تأثیر قابل توجهی بر بودجه دانشگاه دارد، هزینه‌های آب و برق، تجهیزات و نگهداری را افزایش می‌دهد. هزینه های بیمه، از جمله حفاظت از تهدیدات سایبری، همچنان در حال افزایش است.

IHL همچنین تورم را دلیل افزایش شهریه در سال گذشته عنوان کرد.

سخنگوی MSU – گرانترین دانشگاهی که شهریه را 417 دلار افزایش داده است – همچنین تورم را دلیلی برای افزایش نرخ ذکر کرد.

«در مواجهه با تورم بالا در سراسر جهان، به ویژه در هزینه های انرژی و افزایش شدید هزینه های کارفرما برای بیمه درمانی و بیمه اموال، ایالت می سی سی پی به دنبال افزایش شهریه معقولی است که بر اساس درصد بسیار کمتر از این موارد است. سید سالتر در ایمیلی نوشت: افزایش تورم واقعی.

او افزود: “حتی با این افزایش، شهریه ایالت می سی سی پی در مقایسه با موسسات تحقیقاتی قابل مقایسه در منطقه ما رقابتی باقی می ماند.”

بر اساس این ارائه، قوه مقننه حدود 428 میلیون دلار بودجه آموزشی و عمومی به هشت دانشگاه اختصاص داده است که کمی بیش از 4 درصد افزایش یافته است.

این مقاله برای اولین بار در می سی سی پی امروز ظاهر شد و در اینجا با مجوز Creative Commons بازنشر شد.

[ad_2]

Leave a reply