سه چیز در مورد آنچه که منتقدان لایحه «جیم کرو» می سی سی پی می نامند باید بدانید.

[ad_1]

در ماه گذشته پس از تصویب لایحه ای که مجلس ایالتی تحت کنترل جمهوری خواهان می تواند کنترل رهبران ایالتی عمدتاً سفیدپوست را بر جامعه عمدتاً سیاه پوستان تقویت کند، در جامعه جکسون، میس، بحث و جدل فراوانی به وجود آمد.

مجلس نمایندگان می سی سی پی لایحه 1020 مجلس را عمدتاً در راستای خطوط حزبی در ماه گذشته تصویب کرد و این پیشنهاد را به سنای ایالت ارسال کرد. این قانون یک سیستم دادگاه مجزا برای بخشی از پایتخت ایالتی با قضات منصوب شده توسط رئیس دادگستری ایالت و ناحیه تحت صلاحیت نظام که توسط پلیس ایالتی گشت زنی می شود، ایجاد می کند.

بیشتر مناطق آسیب دیده محله های عمدتاً سفیدپوست شهر هستند.

نماینده ایالتی که این قانون را پیشنهاد کرد گفت که این لایحه برای مقابله با افزایش جرم و جنایت لازم است، اما مخالفان آن را با انگیزه نژادی محکوم کردند و آن را نسخه به روز شده قانون جیم کرو توصیف کردند.

در اینجا سه ​​نکته وجود دارد که باید در مورد لایحه و تاریخچه آن بدانید:

مخالفان این لایحه می گویند که یادآور دوران جیم کرو است 

رهبران سیاه پوست و اعضای جامعه جکسون در هفته های اخیر این پیشنهاد را رد کرده اند. طبق آمار اداره سرشماری ایالات متحده، آنها از جامعه ای می آیند که بیش از 80 درصد آن سیاه پوست است و سال ها قضات خود را انتخاب کرده است.

دادگاه دایره ای شهرستان هیندز، که در حال حاضر صلاحیت قضایی آن بر ناحیه ای که جکسون در آن واقع شده است، متشکل از چهار قاضی است که توسط رای دهندگان جامعه برای سمت های خود انتخاب می شوند. اما این قانون بیان می‌کند که رئیس دادگاه عالی می‌سی‌سی‌پی هر یک از قاضی‌ها را برای یک دوره چهار ساله در سیستم جدید دادگاهی منصوب می‌کند.

رئیس دادگاه فعلی یک محافظه‌کار سفیدپوست است که برای اولین بار توسط فرماندار سابق حزب جمهوری‌خواه، هیلی باربر منصوب شد.

به گزارش آسوشیتدپرس، پلیس کنگره ایالتی مسئول گشت زنی در داخل و اطراف ساختمان های ایالتی و مرکز شهر است، اما این قانون صلاحیت آنها را به مناطق تجاری و مسکونی ثروتمند گسترش می دهد.

شهردار جکسون، چوکوه آنتار لومومبا (D) بزرگترین مخالف این طرح بوده است که حداقل تا زمان رئیس فعلی، یک کارمند دولتی جمهوری‌خواه سفیدپوست را مسئول انتخاب قضات ناظر بر شهر با گرایش دموکرات‌ها با ساکنان عمدتا سیاه‌پوست می‌کند. دادگستری بازنشسته می شود

آسوشیتدپرس گزارش داد که لومومبا این پیشنهاد را با آپارتاید مقایسه کرد و گفت که در حال معرفی “سیاست های کاشت” است.

او گفت: “اگر اجازه دهیم این نوع قوانین در جکسون، می سی سی پی به قوت خود باقی بماند، قبل از رسیدن به نیواورلئان، فقط یک مسئله زمان است که به دیترویت یا هر جایی که مردم خود را پیدا کنیم، مسئله زمان است.”

لومومبا در مصاحبه ای به برایانا کیلار از CNN گفت یک مصاحبه ماه گذشته که نامیدن این لایحه “هر چیزی جز نژادپرستی” “کمتر از عادلانه” خواهد بود.

او گفت: «این مملو از مسائل قانون اساسی و حمله به رهبران سیاه پوست است.

بروک فلوید، که برای یک موسسه غیرانتفاعی محلی به نام موسسه حمایت از مردم کار می کند، که از اعضای جامعه سیاه پوست جکسون حمایت می کند، به نیویورک تایمز گفت که نگران است پلیس کنگره و سیستم قضایی در قبال شهروندان شهر مسئولیتی نداشته باشند.

فلوید گفت: «این در بسیاری از سطوح نگران‌کننده است، زیرا به نظر می‌رسد نظارت و پاسخگویی وجود ندارد.

سناتور ایالتی جان هورن (D)، که نماینده منطقه جکسون در سنای ایالت است، گفت که این پیشنهاد “سمی ترین جو را بین شهر و مجلس قانونگذاری” ایجاد کرد که او در بیش از 30 سال خدمت خود دیده است. گزارش شده است.

حامی اصلی این لایحه می گوید این قانون برای مقابله با افزایش جرم و جنایت است 

نماینده ایالتی، تری لامار (راست)، که نویسنده اصلی این لایحه بود، ادعاهایی مبنی بر اینکه این قانون دارای انگیزه نژادی است را رد کرد و در عوض به توجه به افزایش جرم و جنایت در پایتخت ایالت به عنوان انگیزه پشت آن اشاره کرد.

لامار در مصاحبه ای به تایمز گفت که می خواهد به افزایش نرخ جرم و جنایت و عقب ماندگی در سیستم قضایی شهر رسیدگی کند.

او گفت: «در لایحه مجلس 1020 مطلقاً هیچ چیز وجود ندارد – وقتی من چیزی نمی گویم، منظورم مطلقاً هیچ چیز نیست – که انگیزه نژادی داشته باشد.

جکسون در سال گذشته بالاترین میزان قتل را در بین شهرهای بزرگ ایالات متحده داشت، علی رغم کاهش قتل نسبت به سال قبل.

اما منتقدان گفتند منطقه ای که تحت پوشش سیستم قضایی جدید و حوزه قضایی گسترده پلیس قرار می گیرد، در حال حاضر کمترین میزان جرم و جنایت را در میان جکسون دارد. نیروی پلیس در ابتدا صلاحیت خود را در مناطق فعلی خود به جای جایگزینی اداره پلیس جکسون، تکمیل کرد.

تایمز گزارش داد که لامار و سایر حامیان لایحه او خاطرنشان کردند که منطقه ای که این قانون بر آن تأثیر می گذارد، همچنان 55 درصد آمریکایی آفریقایی تبار خواهد بود. اما اکثر ساکنان سیاه‌پوست شهر همچنان از محله جدید کنار گذاشته می‌شوند، زیرا جمعیت سفیدپوست جکسون کم است.

لامار در طول یک مناظره در مجلس گفت که او فقط به ایمن تر کردن جکسون اهمیت می دهد و قبل از ارائه این لایحه با چندین نفر از ساکنان کانتی هیندز در مورد این لایحه صحبت کرد.

به گزارش تایمز، او گفت: “من دوست دارم به جکسون بیایم، زیرا این پایتخت است، و رای دهندگان من نیز به خانه بازگشته اند.” “سفید، سیاه، زرد، قهوه ای، مهم نیست.”

لومومبا به سی ان ان گفت که هدف اعلام شده از کاهش جرم و جنایت و بهبود امنیت عمومی «اسب تروا» است. او گفت که قضات منصوب شده قدرت رسیدگی به پرونده های مدنی و دفتری را خواهند داشت که “هیچ ربطی” به جرم جز جنایی ندارند.

او گفت: “اگر قصد واقعی شما مقابله با میزان جرم و جنایت است، پس امن ترین نقاط شهر را برای ایجاد این محله انتخاب نمی کنید.”

لومومبا گفت که رهبران ایالتی برای تامین منابع پلیس شهری که رهبران جکسون درخواست کرده اند، “بی تفاوتی عمدی” یا “غفلت عمدی” نشان داده اند. او گفت که این شامل فناوری بالستیک برای کمک به افسران برای بستن پرونده ها و آموزش وقفه در خشونت است.

او گفت: “کسانی از ما که هر روز روی این مسائل کار می کنیم، می دانیم که به چه چیزی نیاز داریم و به چه چیزی نیاز نداریم، تسلط بر شهرمان و برنامه ای برای محافظت از شدیدترین نقاط سفید شهرمان است.”

یکی از بسیاری از تلاش های ایالتی برای افزایش نفوذ بر جکسون

این لایحه تنها تلاش مقامات می سی سی پی برای دخالت بیشتر ایالت در پرونده های جکسون نیست.

سنای ایالت ماه گذشته لایحه‌ای را تصویب کرد که بر اساس آن یک هیئت منطقه‌ای برای مدیریت سیستم آب شهر ایجاد می‌کند، که در ماه‌های اخیر تلاش کرده تا اطمینان حاصل کند که آب پاکی که برای آشامیدن سالم است و برای مقاصد دیگر استفاده می‌شود به حدود 150000 نفر از ساکنان شهر برسد. .

خرابی تصفیه خانه اصلی آب شهر در نزدیکی پایان تابستان باعث شد برخی از ساکنان هفته ها آب لوله کشی نداشته باشند.

به گزارش آسوشیتدپرس، سناتور ایالتی دیوید پارکر (R) که این لایحه را پیشنهاد کرد، گفت که هیئت مدیره برای اطمینان از سالم بودن آب و به دلیل اینکه این وضعیت توسعه اقتصادی ایالت را محدود می کند، مورد نیاز است.

این بحران برای شهر جکسون دردسرساز است. اما این یک مشکل برای کل ایالت نیز هست.» او با اشاره به حادثه ای که در آن یک شرکت آلمانی به فکر توسعه در می سی سی پی بود، گفت که آیا ایالت آب جاری دارد یا خیر.

لومومبا و سناتورهای دموکرات ایالتی این لایحه را به عنوان تلاش ایالت برای دخالت بیش از حد در امور شهر محکوم کردند.

«می سی سی پی شبیه می سی سی پی قدیمی است که ما درباره آن شنیده ایم و برخی از ما تجربه کرده ایم. هورنای درباره قبض آب گفت: به نظر می رسد که ما در حال انتخاب سیاه پوستان هستیم.

اکثریت اعضای هیئت مدیره باید توسط سنای ایالتی تحت کنترل جمهوری خواهان تایید شوند.

فرماندار تیت ریوز (R) در مواقعی از لومومبا به دلیل رهبری جکسون که بر سیستم آب متمرکز بود انتقاد کرده است.

تایمز گزارش داد که ریوز سال گذشته در جریان بازدید از هتیسبرگ گفت که “روز عالی برای نبودن در جکسون است” زیرا او مجبور نبود بر تلاش‌های واکنش اضطراری نظارت کند.

به گزارش تایمز، لایحه دیگری که در سال جاری توسط جمهوری خواهان پیشنهاد شد، استفاده از جمع آوری کنندگان مالیات فروش شهر را مجدداً توزیع می کند.

روزنامه The Clarion-Ledger جکسون گزارش داد که قانونگذار ایالتی افزایش 1 درصدی مالیات بر فروش جکسون را در سال 2014 تصویب کرد تا از درآمد حاصل از آن برای پروژه های زیربنایی مانند جاده ها، پل ها، آب و فاضلاب استفاده شود.

اما خانه می سی سی پی در ماه گذشته لایحه ای را تصویب کرد که بر اساس آن شهر باید از درآمد حاصل از سال 2014 تا 2022 که مجموعاً 120 میلیون دلار است، فقط برای آب و فاضلاب استفاده کند. لامار، که آن لایحه را نیز به مجلس ارائه کرد، گفت که بنا به گزارش این نشریه، در نظر گرفته شده است که به مدیر شهر اجازه دهد از درآمد استفاده کند.

اما مخالفان دموکرات این قانون گفتند که پول حاصل از افزایش 1 درصدی مالیات بر فروش به اندازه کافی برای حل مشکلات آب شهر کمک نمی کند، بلکه راه طولانی را به سمت جاده ها و پل ها می برد.

کلاریون-لجر گزارش داد، نماینده ایالتی، ادوارد بلکمون (D) گفت که قانونگذار باید به جکسون بودجه اضافی برای کمک به مشکلات آب بدهد، به جای اینکه او را مجبور به تخصیص مجدد بودجه از اهداف دیگر کند.[ad_2]

Leave a reply