سنای می سی سی پی برای تأمین بودجه کامل مدارس دولتی تلاش می کند

[ad_1]

جکسون، خانم (AP) – رهبران سنای می سی سی پی در حال تلاش برای بازنویسی فرمول بودجه آموزش ایالت هستند که از زمان تصویب قانون در سال 1997 تنها دو بار به طور کامل به مدارس دولتی کمک مالی کرده است.

ستوان فرماندار دلبرت هومن و رئیس کمیته آموزش سنا، دنیس دیبار، هر دو جمهوریخواه، گفتند که این پیشنهاد برای سومین بار در تاریخ ایالت، برنامه آموزش کافی می سی سی پی را به طور کامل تأمین می کند و بودجه 181 میلیون دلاری مدرسه را تأمین می کند. این پیشنهاد که روز دوشنبه در کاپیتول ارائه شد، به دوره تقریباً 16 ساله ای پایان می دهد که در آن قانونگذاران نتوانستند به طور کامل بودجه برنامه ای را که به مدارس دولتی کمک می کند تا هزینه های اساسی را پوشش دهند، تأمین کنند.

پس از تصویب لایحه افزایش حقوق معلمان در جلسه گذشته، هوسمان گفت که آخرین فشار برای تامین مالی کامل مدارس دولتی نشان دهنده تاکید سنا بر آموزش است.

ما دیگر فقط با آلاباما رقابت نمی کنیم. ما در حال رقابت با جهان هستیم.» ما کاملاً در نظر داریم که بچه‌هایمان وقتی به آنجا می‌رسند رقابتی باشند.»

انتظار می رود پیشنهاد سال انتخابات روز سه شنبه در مجلس سنای می سی سی پی ارائه شود. فیلیپ گان، رئیس مجلس نمایندگان نگفت که آیا از این پیشنهاد حمایت می کند یا خیر.

این پیشنهاد روشی را که وزارت آموزش ایالتی برای محاسبه پایه هزینه دانش آموز، یعنی سطح بودجه ای که برای ارائه آموزش کافی برای یک دانش آموز ضروری تلقی می شود، تغییر می دهد. همچنین سقف درصدی را افزایش می‌دهد که تعیین می‌کند مناطق مدارس محلی چقدر مسئول پرداخت هستند. چهار منطقه مدرسه در ایالت پرداخت بیشتر را متوقف خواهند کرد، اما رهبران سنا متعهد شدند که به پوشش این هزینه ها کمک کنند.

MAEP در سال 1997 به دلیل وتوی فرماندار جمهوری خواه کرک فوردایس توسط مجلس قانونگذاری تحت کنترل دموکرات ها امضا شد. این برنامه به گونه ای طراحی شده است که به هر منطقه پول کافی برای برآورده کردن استانداردهای متوسط ​​دانشگاهی بدهد.

این برنامه عمدتاً در پاسخ به شکایت های مربوط به تأمین مالی سهام در سایر ایالت ها نوشته شده است که سطح پول خرج شده در مناطق فقیرتر را در مقایسه با مناطق ثروتمندتر به چالش می کشد.

جمهوری خواهان از جلسه 2012 هر دو مجلس قانونگذاری را کنترل کرده اند. در سال 2017، ستوان فرماندار وقت تیت ریوز و گان تلاش ناموفقی را برای جایگزینی فرمول با طرح جدیدی انجام دادند که به گفته آنها به وضوح بیشتر پول را با هر دانش آموز تطبیق می داد. نیاز .

سناتور هاب برایان، سناتور دموکرات، گفت: «فکر می‌کنم آنچه در سال 2017 اتفاق افتاد، دیوانگی برای لغو این فرمول بود، بنابراین هیچ راهی برای اندازه‌گیری کمبود بودجه وجود نداشت». طبق تعریف، هر آنچه که قانونگذار برای تأمین مالی ارائه کند، قابل قبول است.»

ریوز که اکنون فرماندار است، دوشنبه نگفت که آیا از این پیشنهاد حمایت می کند یا خیر.

نانسی لوم، مدیر اجرایی The Parents’ Campaign، یک گروه حامی آموزش عمومی که مدت‌ها برای کمک مالی MAEP فشار آورده است، گفت که از تغییرات فرمول «همراه با تعهد به بودجه کامل مدارس دولتی در سال جاری» حمایت می‌کند.

لوم گفت: «نکته مهم این است که طرح سنا فرمول پایه هزینه به ازای هر دانش آموز را که تعیین کننده اولیه بودجه مدرسه است، دست نخورده باقی می گذارد، تأمین سهام MAEP را بهبود می بخشد و در صورت تأمین مالی کامل، بودجه مدارس دولتی در سراسر کشور را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. آسوشیتدپرس

[ad_2]

Leave a reply