سطح پایین آب رودخانه می سی سی پی نشان دهنده غرق شدن کشتی است

[ad_1]

باتون روژ (AP) – یک کشتی غرق شده در امتداد سواحل رودخانه می سی سی پی در باتون روژ، لوئیزیانا، با کاهش شدید سطح آب پدیدار شد – که در برخی مناطق تهدید می کند به پایین ترین حد خود برسد.

این کشتی که باستان شناسان معتقدند کشتی ای است که در اواخر دهه 1800 تا اوایل دهه 1900 غرق شد، اوایل این ماه توسط یکی از ساکنان باتون روژ که در امتداد ساحل قدم می زد، مشاهده شد. این اکتشاف جدیدترین کشفی است که از آبهای خشک ناشی از خشکسالی بیرون آمده است. در طول تابستان، کاهش آب در منطقه تفریحی ملی دریاچه مید چندین بقایای اسکلت، ماهی های خشک شده بی شمار، قبرستانی از قایق های فراموش شده و حتی یک کشتی غرق شده متعلق به دوران جنگ جهانی دوم را نشان داد که زمانی دریاچه را بررسی می کرد.

چیپ مک گیمزی، باستان شناس ایالت لوئیزیانا، که در دو هفته گذشته مشغول بررسی لاشه کشتی بوده است، می گوید: «در نهایت رودخانه دوباره بالا می آید و (کشتی) به زیر آب بازمی گردد. “این بخشی از دلیل تلاش بزرگ برای مستندسازی این بار است – زیرا ممکن است دفعه بعد او آنجا نباشد.”

مک گیمزی معتقد است که این کشتی ممکن است فری بروکهیل باشد، که احتمالاً افراد و واگن های اسبی را از یک طرف رودخانه به سمت دیگر می برد – قبل از اینکه پل های بزرگ بر روی می سی سی پی قدرتمند بچرخد. آرشیو روزنامه ها نشان می دهد که کشتی در سال 1915 در جریان یک طوفان بزرگ غرق شد.

اما این اولین بار نیست که سطح پایین آب کشتی را نشان می دهد. مک گیمزی گفت که بخش های کوچکی از کشتی در دهه 1990 در معرض دید قرار گرفت.

“در آن زمان کشتی کاملاً پر از گل بود و اطراف آن گل و لای بود، بنابراین فقط نوک دو طرف آن قابل مشاهده بود، بنابراین (باستان شناسان) واقعا چیز دیگری ندیدند. آنها مجبور شدند مقدار زیادی خاک را جابجا کنند. مک گیمزی گفت: فقط چند پنجره باریک برای دیدن تکه‌ها و قطعات.

امروزه یک سوم قایق، به طول 95 فوت (29 متر) در خط ساحلی گل آلود نزدیک مرکز شهر باتون روژ قابل مشاهده است.

مک گیمزی انتظار دارد که با ادامه کاهش سطح آب، اکتشافات بیشتری انجام شود، زیرا قبلاً تماس هایی در مورد دو کشتی غرق شده احتمالی دریافت کرده است.

اما سطح پایین غیرمعمول آب در پایین رود می سی سی پی، جایی که از اواخر ماه اوت بارندگی کمتر از حد نرمال وجود داشته است، نیز به هرج و مرج منجر شده است – باعث گیر افتادن لنج ها در گل و لای و شن و ماسه می شود که منجر به محدودیت های آبراه از سوی گارد ساحلی و اختلال می شود. سفر رودخانه ای برای کشتیرانان، قایق های تفریحی و مسافران در یک خط کروز.

طبق اعلام سرویس ملی هواشناسی، در باتون روژ، عمق رودخانه در حدود 5 فوت (1.5 متر) قرار دارد که پایین ترین سطح آن از سال 2012 است.

پیش‌بینی می‌شود که سطح آب در هفته‌های آینده حتی بیشتر کاهش یابد و فعالیت اقتصادی منطقه را کاهش داده و مشاغل را بالقوه تهدید کند.

[ad_2]

Leave a reply