“روز اوج سه گانه” اینجاست تا بماند. در اینجا مزایا و معایب سازماندهی کار خود به این روش آورده شده است

[ad_1]

کارمندان Google ممکن است این هفته به دفتر بازگردند و گلدمن ساکس ممکن است در حال بررسی کشیدن کارت برای اطمینان از پیروی کارکنان از قوانین جدید بازگشت به دفتر باشد، اما تا آنجا که ممکن است، رهبران در تلاش هستند تا کارمندان را به محدوده سنتی بازگردانند. روز کاری قبل از همه گیری

شواهد این واقعیت در همه جا وجود دارد. از تداوم استعفای بزرگ (ممکن است صحبت‌ها در مورد این موضوع کاهش یابد، اما نرخ ترک کار تا کنون کاهش یافته است) و تفکرات دانشگاهیان گرفته تا گزارش‌های کیفی‌تر از شورش کارمندان هنگامی که از آنها خواسته می‌شود به حالت حضوری نه به پنج برگردند. یک مطالعه جدید مایکروسافت به این انبوه شواهد اضافه می کند که روز کاری هرگز به آنچه قبل از همه گیری بود باز نمی گردد.

“روز اوج سه گانه” اینجاست تا بماند.

مایکروسافت، به‌عنوان سازنده ابزارهایی که بسیاری از ما برای انجام کار از آن استفاده می‌کنیم، به گنجینه‌ای از داده‌ها در مورد نحوه و زمان دقیق ورود افراد به این ابزارها دسترسی دارد. برای آخرین مطالعه خود، این شرکت بررسی کرد که افراد در حال انجام کارهایی مانند ارسال ایمیل و ملاقات در Teams بودند و متوجه شدند که به نظر نمی رسد الگویی که آنها برای اولین بار در اوایل همه گیری مشاهده کردند، از بین نمی رود. محققان آن را “روز اوج سه گانه” نامیده اند.

“به طور سنتی، کارگران دانش دو اوج بهره وری را در روز کاری خود داشتند: قبل از ناهار و بعد از ناهار. اما زمانی که بیماری همه گیر تعداد زیادی از مردم را به حالت کار از خانه فرستاد، اوج سوم برای برخی در ساعات قبل از خواب ظاهر شد. محققان مایکروسافت دریافته اند. مایکروسافت توضیح می دهد که شروع به اشاره به این پدیده به عنوان “روز اوج سه گانه” کرده است.

همه افراد مخفیانه در چند ایمیل یا یک ساعت کار متمرکز در ساعت 9 یا 10 شب غوطه ور نیستند، اما بخش قابل توجهی از کارگران اینطور هستند. داده ها نشان می دهد که حدود 30 درصد از افراد مورد مطالعه از ساعات قبل از خواب استفاده می کردند تا کمی کار بیشتری انجام دهند.

آیا این چیز خوبی است یا بد؟

برای بسیاری از شما که این مطلب را می خوانید، این یافته ها احتمالاً شگفت انگیز نیستند. هر کسی که بچه دارد یا همکاران مستعد وقفه می تواند از جذابیت استفاده از آرامش آرام قبل از خواب برای تمرکز بدون وقفه قدردانی کند. بنابراین آیا این بدان معناست که این روند فقط به این معناست که کارگران از برنامه‌های انعطاف‌پذیر بهره می‌برند تا در چه زمانی و چگونه کار کنند؟

به گفته محققان، این احتمالاً بخشی از توضیح است، اما افسوس که این همه چیزی نیست که در اینجا اتفاق می افتد. داده‌های جداگانه تصویری نه چندان دلچسب از کار پس از همه‌گیری نشان می‌دهد که نشان می‌دهد تار شدن کار و زندگی که زمانی اتفاق می‌افتد که کارمندان از راه دور کار می‌کنند نیز منجر به انفجار مطلق در جلسات و طولانی‌تر شدن کلی روز کاری به میزان یک ساعت شده است. دو (بسته به تحقیقی که به آن استناد می کنید). مردم فقط متفاوت کار نمی کنند. به طور متوسط ​​آنها بیشتر و اغلب با کارایی کمتری کار می کنند.

گاهی اوقات روز سه گانه پیک نشانه ای از بهره وری بهینه نیست، بلکه نشانه ای از فرسایش مرزها و شیوه های کاری غیربهینه است.

پس در مورد آن چه باید کرد؟

هم محققان مایکروسافت و هم کارشناسان بهره وری و رهبری پیشنهادهایی در مورد نحوه واکنش رهبران دارند. اولین مورد، مقابله با خزش جلسات پس از همه گیری است، و برای آن، ممکن است اقدامات شدید لازم باشد. یکی دیگر از مطالعات اخیر نشان می دهد که با ممنوعیت شرکت ها جلسات سه روز در هفته، بهره وری 73 درصد افزایش یافته است. ممکن است این روزها برای دفتر شما خیلی زیاد باشد، اما تقریباً هر کسب و کاری از اختصاص حداقل یک یا دو روز در هفته برای تمرکز بدون جلسه سود می برد.

یک اقدام تکمیلی، اما شاید سخت‌تر، کاهش تعداد مطلق جلسات به جای صرفاً تبدیل آنها به روزهای معین است. این می‌تواند دشوار باشد، زیرا اغلب شامل یافتن راه‌های مؤدبانه برای گفتن به مردم است که وقت همه را تلف کرده‌اند. اما بازنگری گروهی درباره اینکه چه زمانی واقعاً گردهمایی ضروری است، بهتر از ترک جلسه پس از جلسه است که زمزمه می‌کند: «این می‌توانست یک ایمیل باشد» تا زمان بازنشستگی.

همچنین، روسا باید به سادگی با کارمندان خود در مورد مشکلات احتمالی روز سه گانه صحبت کنند. “کلید کاهش ذهنیت “همیشه فعال” این است که مدیران با تیم ها بر اساس هنجارهای صریح کار کنند. همچنین ضروری است با افرادی که ممکن است احساس کنند برای ادامه دادن به کار شبانه روزی نیاز دارند بررسی کنید. کارگران مختلف نیازهای متفاوتی دارند. و چالش‌هایی که بسیاری از آنها دیده نمی‌شوند. همدلی و ارتباط ضروری است.

در نهایت، محققان پیشنهاد می‌کنند که اگر شخصاً دوست دارید روغن نیمه‌شب را بسوزانید، ایمیل‌های خود را طوری تنظیم کنید که واقعاً در ساعات کاری ارسال شوند. این کار فشار دیگران را برای پاسخگویی در تمام ساعاتی که اقدام واقعاً فوری نیست کاهش می‌دهد.

روز اوج سه گانه نوید کار از راه دور را برجسته می کند – انعطاف پذیری برای کار هر زمان که با برنامه و سطح انرژی شما مطابقت داشته باشد. اما این وعده تنها در صورتی محقق می شود که بهره وری آخر شب واقعاً یک انتخاب باشد. این به رهبران بستگی دارد که اطمینان حاصل کنند که بازگشت ساعت 9 تا 10 شب به صفحه کلید واقعاً برای تیم آنها کار می کند.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]