ردیابی مناطق استوایی: 2 اختلال در حال نظارت برای توسعه

[ad_1]

تامپا، فلوریدا (WFLA) – از زمان وقوع طوفان ایان در جنوب غربی فلوریدا در ماه گذشته، مناطق استوایی نسبتاً آرام بوده است. اما در حالی که تنها یک ماه به فصل طوفان باقی مانده است، بار دیگر شاهد فعالیت هایی هستیم.

مرکز ملی طوفان در حال نظارت بر دو منطقه در حوضه اقیانوس اطلس برای توسعه بالقوه استوایی است.

اولین اختلال منطقه ای با فشار کم است که باعث ایجاد بارش های نابسامان و رعد و برق از دریای مرکزی کارائیب تا جنوب غربی اقیانوس اطلس می شود. بر اساس چشم انداز صبح چهارشنبه از NHC، شرایط محیطی نسبتاً مساعد برای توسعه تدریجی نیمه گرمسیری در روزهای آینده است.

پیش بینی می شود که این سیستم به سمت شمال، بر فراز اقیانوس اطلس غربی به سمت غرب برمودا حرکت کند. تا پایان آخر هفته، NHC می گوید انتظار می رود این سیستم با بادهای سطح بالایی برخورد کند که برای توسعه چندان مطلوب نیستند.

آماندا هالی، کارشناس هواشناسی WFLA، گفت: «این مورد ما را در منطقه خلیج تامپا تحت تأثیر قرار نخواهد داد. حتی اگر توسعه پیدا کند، حتی ممکن است بر ایالات متحده تأثیر نگذارد. بنابراین ما نگران آن نیستیم.»

از صبح چهارشنبه، پیش‌بینی‌کنندگان NHC به این اختلال یک شانس کم 20 درصدی تا 48 ساعت و 30 درصد احتمال تشکیل تا پنج روز را می‌دهند.

دومین منطقه ای که تحت نظارت است، منطقه ای با فشار کم است که NHC می گوید ممکن است در آخر هفته در کارائیب تشکیل شود. آخرین چشم انداز آب و هوای گرمسیری می گوید که انتظار می رود شرایط محیطی برای توسعه تدریجی مطلوب باشد، زیرا این اختلال به سمت غرب حرکت می کند. انتظار می رود اوایل هفته آینده به مرکز دریای کارائیب برسد، جایی که دمای آب گرم باقی می ماند.

هالی گفت: “ممکن است طی چند روز آینده در اینجا سازماندهی شود. ما این یکی را تماشا خواهیم کرد.” بیشتر مدل‌ها آن را به ایالت فلوریدا نزدیک نمی‌کنند، اما چند بار این‌جا و آنجا انجام شده است که آن را کمی نزدیک‌تر کرده است.»

اغتشاش دوم با احتمال کم نزدیک به صفر درصد تشکیل تا 48 ساعت و 30 درصد احتمال کم برای تشکیل تا پنج روز داده شده است.

هالی افزود: “ما هنوز در میانه فصل طوفان هستیم.” “و در واقع، با نزدیک شدن به پایان اکتبر، ما شاهد اندکی افزایش در آن فعالیت گرمسیری هستیم. بنابراین ما آن را زیر نظر خواهیم داشت و اگر چیزی برای مراقبت وجود دارد به شما اطلاع خواهیم داد.”

ردیابی جریان‌های استوایی در ساعت ۲ بعد از ظهر به وقت شرقی هر چهارشنبه در طول فصل طوفان. برای آخرین به‌روزرسانی‌ها، به وب‌سایت Tracking the Tropics ما مراجعه کنید.

[ad_2]

Leave a reply